Motorcrossster Van de Ven derde in bakoven Amazone Miltenburg steelt show met nieuwe liefde Fée 18 SPORT Salm wederom naar eindstrijd Zware ribblessure kost judoka Van 't Westende mooie notering Van Goethem lang in kopgroep TTCM wint en loopt uit Mobach vijfde in juniorenkoers van 'Kuurne' BV Souburg nipt onderuit In het Midden-Oosten had Van de Ven veel last van de hoge tempera tuur. De eerste manche werd ver reden in de middag, toen de zon nog volop brandde op het zandcir- cuit van Losail. Bijna werd de Zeeuwse bevangen door de hitte. En dat ze enigszins grieperig was, hielp ook niet mee. Toch liet Van de Ven, die re cent voor de tweede maal werd ge kroond tot Sportvrouw van Zee land, zien wat ze waard is. In de eerste heat nam ze namelijk met een de leiding. Maar al snel moest Op het circuit, waar het haast 30 graden was, raakte Van de Ven bijna bevangen door de hitte ze de koppositie afstaan. De Nieuw-Zeelandse Courtney Dun can en de Francaise Livia Lancelot passeerden haar. Ook de Italiaanse Kiara Fontanesi deed een poging daartoe, maar verslikte zich en viel. Zij werd ver teruggeworpen. Van de Ven verdedigde vervolgens haar derde plaats met verve en ein digde de manche met 41 seconden achterstand op Duncan en 14 se conden op Lancelot. In de tweede manche, die zo'n drie uur later was, waren Duncan en Lancelot ook te snel voor de Zeeuwse. Zij werden weer eerste en tweede. Daarachter was Van de Ven in een enorm fel gevecht ver wikkeld met Fontanesi, die ron- denlang pal achter haar reed en er toch niet voorbij kwam. Uiteinde lijk lukte de Italiaanse dat wel. Van de Ven behield wel haar vier de plek. Aan de meet was het ver schil met winnares Duncan pre cies een minuut. Met haar derde plaats in het dagklassement toonde Van de Ven aan dat ze ook dit seizoen weer mee kan doen om de wereld titel. In 2015 greep ze het brons na een reeks van vijf Grands Prix. De volgende WK-wedstrijd is in het paasweekeinde (eind maart) in Valkenswaard. In totaal zijn er in 2016 zes evenementen voor de vrouwen. Wilma Salm schreef al twee jaar op rij de Adrie Zoon Zilveren Schelpdier-competitie van de RV De Paardebloem op haar naam. Met twee afgetekende overwinningen in de klasse M verzekerde de amazone uit Goes zich zaterdag met de ruin Adios ook van een plaats in de finale van de derde editie. Met twee vlekloos gereden proe ven liep Wilma Salm in manege Vermue in Heikenszand en vos- merrie Elise met respectievelijk 68,33 en 69.00 procent naar de ze ge- Mariska de Vrieze uit Kapelle was met de vosmerrie Duchess in ZZ-Licht in beide proeven de beste (70,57 en 64,85 procent). Hekhuis blijft Alders nipt voor Jeroen Hekhuis van Schaakklub Souburg heeft vrijdag het Open Middelburgs snelschaakkam pioenschap op zijn naam geschre ven. Met 10,5 punt uit elf rondes bleef hij clubgenoot Roeland Al ders een halve punt voor. Een ge deelde derde plaats was er voor vader en zoon Henrik en Maar ten Westerweele. Beiden vergaar den acht punten. Driebander Heskes derde bij titelstrijd John Heskes uit Oost-Souburg is in Venlo derde geworden op het NK driebanden groot derde klas se. De titel ging naar Jan van den Berg uit Zwolle. Een wisselvallig toernooi lever de de Walchenaar toch nog brons op, al was het op moyen ne. Liefst vier spelers eindigden met acht punten op de tweede plaats. Tweemaal winst 's Lands Welvaren De kaderspelers van 's Lands Welvaren 1 deden goede zaken in de strijd om een plaats in de play-offs. Twee keer kwam de ploeg in actie en beide keren werd gewonnen. Tegen De Posthoorn/RBS 1 werd het 6-2, te gen De Posthoorn /RBS 2 7-1. Judoka Sam van 't Westende is zaterdag tijdens de European Open in Praag geblesseerd ge raakt aan een rib. De 24-jarige Vlissinger, die in de klasse -73 kilo favoriet was voor een medaille, kwam al in zijn eerste partij tegen de Brit Pa trick Dawson ongelukkig te recht. Hij won nog wel. In zijn tweede partij, tegen de Pool Da- mian Szwarnowiecki, kon hij echter weinig betekenen. Hij ver loor op ippon. Hij had veel last van de kwetsuur. De ernst van de blessure is nog niet duidelijk. „De rib is zwaar gekneusd of gebroken", meldde Van 't Westende vanuit de Tsje chische hoofdstad. Hij laat 'm vandaag in Nederland onderzoe ken. Dan wordt ook pas duide lijk hoelang hij uit de roulatie zal zijn. De Walchenaar, die uitkomt voor het Haarlemse Kenamju, aast dit voorjaar op deelname aan het EK. De blessure zou wel eens roet in het eten kunnen gooien. De tafeltennissers van TTC Mid delburg hebben zaterdag goede zaken gedaan in de tweede divi sie. Zelf wonnen ze met 7-3 van JCV uit Vught. Omdat de concur rentie punten morste, gaat de for matie na drie speelronden aan kop. „We gaan toch weer voor het kampioenschap", zei Sören de Witte lachend. Net als zijn ploeg genoten Riny Kasse en Jan- Henk Bomhof won hij twee en kelpartijen. Kasse en Bomhof wonnen samen ook het dubbel spel. Handhaving in de tweede divi sie is echter nog steeds het offi ciële doel van TTCM. „Want tot nu toe spelen we wekelijks in on ze vaste formatie, maar we we ten dat dit niet elk weekeinde zal gaan lukken", aldus De Wit te. KUURNE. Wielrenner Jarno Mo bach is zaterdag tijdens de ju niorenwedstrijd van Kuurne- Brussel-Kuurne als vijfde gefi nisht. De zeventienjarige cou reur uit Philippine, die pas zijn eerste wedstrijd van het sei zoen reed, finishte na 120 kilo meter op 49 seconden van de Engelse winnaar Ethan Hayter. In de sprint om de tweede plaats kwam de Zeeuws-Vla ming net tekort. Mobach, afgelopen jaar nog deelnemer aan het wereldkam pioenschap in de Verenigde Staten, is sinds dit voorjaar in dienst bij het Belgische Spie-Douterloigne. De score van 67,00 procent was voor Miltenburg en de met veel souplesse door het lijf bewegen de Fée goed voor een afgetekende overwinning. De combinatie sloeg een gat van liefst 5,67 pro cent met zowel Els Hozee (Wol- phaartsdijk) en Christina Labud- zik (Oost-Souburg). Dankzij het beslissende onderdeel - rijvaar digheid en effect van de hulpen - eindigde Hozee op de tweede stek. „Ik rijd Fée voor Cees Wisse bij ons uit het dorp", vertelde Mil tenburg. „Toen ik haar voor het eerst zag, was hij haar aan het longeren en het was liefde op het eerste gezicht. Zo soepel bewoog ze en ze had fraaie gangen. Ik dacht: die wil ik rijden. Het is een paard met veel kwaliteiten. Dit was pas haar tweede wed strijd en ze liep zonder moeite door de proef. Het is wel de kunst om de rust te bewaren, want het is een beetje een heet hoofd. Maar dat lukte aardig." In de klasse M2 liep Milten burg met de expressief bewegen de ruin Final naar de zege. Ze scoorde 64,33 procent. De Vlis- singse Femke Jonkman eiste met de merrie Djila de tweede plaats (6r,66 procent) op. Met de score van 65,58 procent stuurde Maart je Overweel (Zie- rikzee) de vosruin Benito SP met een straatlengte voorsprong naar de zege in de klasse Zr. De Mid delburgse Nadia van Schaik en de ruin Fernaux eindigden op de tweede stek (56,17 procent). BREDA. De basketbalsters van BV Souburg verloren zaterdag met mi niem verschil van Barons 2 (50-48) en bleven daardoor op de achtste plaats in de eerste klasse staan. In Breda maakte Barons goed ge bruik van het lengteoverwicht. De thuisploeg kon daardoor gaan rusten met een 27-20-voorsprong. Na de pauze kwam de ploeg door fastbreaks steeds dichterbij. In de laatste minuut was er even een ge lijke stand, maar Barons trok nog aan het langste eind. Scores BV Souburg: Annemarie van der Kaaden 11, Melanie Lindenberg 9, Ilhame Oujamaa 7, Cindy de Nooijer 7, Suzan Plas 6, Annabel Joziasse 4, Immie Pattikawa 2 en Nathalie Franke 2. Nancy van de Ven reed in de brandende zon naar de derde plaats. foto Eric Laurijssen door Roeland van Vliet LOSAIL. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen is zaterdag tij dens de eerste Grand Prix van het seizoen, die gehouden werd in Qa tar, derde geworden in het dagklas sement. Dat was in de moeilijke omstandigheden het maximaal haalbare. HEINKENSZAND MIDDELBURG VENLO KWADENDAMME PRAAG GENT. Wielrenner Brian van Goethem (foto, tweede van links) draaide zaterdag tijdens de Omloop Het Nieuwsblad lang mee in de kopgroep. De Sluiskillenaar in dienst van Team Roompot ontsnapte met elf ande ren al vroeg uit het peloton. Pas vijftig kilometer voor de meet werd de Zeeuws-Vlaming weer gegrepen. Uiteindelijk finishte hij als 88e, op 5.13 minuten van winnaar Greg van Avermaet. Gisteren reed Van Goethem ook Kuurne-Brussel-Kuurne, maar hij voltooide hem niet. In de Royal Bernard Dröme Classic in Frankrijk (204 kilometer) werd Marco Minnaard (Wanty) uit Wemeldinge gisteren negentiende. John ny Hoogerland (Team Roompot) finishte als 22e. foto Bas Czerwinski/ANP MIDDELBURG door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Sa- mantha Miltenburg was gisteren in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de gevierde amazone. Met een fraai uitgevoerde dressuurproef stal de amazone uit Ritthem in de klasse L1 en haar nieuwe aan winst Fée de show. In de M2 was ze ook nog eens met de ruin Final de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46