Kickboksgala: sportiviteit en ordelijkheid Bijrol voor Zeeuwse atleten op NK indoor Kunstgras bevalt de rugbyers slecht dertig partijen SPORT 17 VLISSINGEN. Na twaalf jaar was er zaterdag weer een kickboksgala in Vlissin- gen. Tussen 16.00 en 22.00 uur waren er meer dan dertig partijen. De meeste daarvan gingen tussen mannen. Het kickboksen heeft een negatief imago, maar bij het evenement in sport hal Baskensburg waren er geen incidenten. De sfeer was van begin tot eind goed. De wedstrijden wa ren ook sportief: er werd door twee testosteron- bommen rondenlang ge vochten op het scherp van de snede, maar na af loop van de derde ronde was het steeds weer pais en vree. Ook de groepen suppor ters gedroegen zich voor beeldig. Officieel waren er plaatsen op de tribune voor 15 euro. Voor zitplaat sen dicht bij de ring moest 20 euro betaald worden. Maar de organisa tie maakte er geen pro bleem van als groepjes fans bij de ring gingen staan. „Want ze staan daar steeds maar kort", verklaarde organisator Said Karkach. „Ze pikken hun favoriet eruit, gaan dan even dichtbij staan en na de partij lopen ze weer terug naar de tribu ne. Zolang ze het de jury niet lastig maken en geen problemen veroorzaken, vind ik het prima." Karkach vond het een ge slaagde terugkeer van een kickboksgala in Zee land. En het ging de hele avond over sport, precies zoals de Souburgse sport schoolhouder wilde. In de finale van de 3000 meter werden Wouter Jansen en Erwin Harmes gisteren snel gelost. Ze konden het hoge tempo niet vol gen. Jansen, die al lang in Nijme gen woont, finishte als achtste in 8.34,87 minuten. Middelburger Harmes kwam als veertiende en laatste over de meet in 8.55,16. Bij het verspringen kwam Joe- ri van der Hooft niet verder dan 6,71 meter. De Oostburger, die uitkomt voor het Amsterdamse AAC, werd er tiende mee. Op de 1500 meter hoopte Neal Bouterse door de series heen te komen, maar de Middel burger slaagde daar niet in. Hij klokte 3.59,38 en noteerde daar mee de vijfde tijd in zijn voor ronde. Mariska Bun, lid van het Utrechtse Phoenix, benaderde in de halve finales van de 60 meter met 7,82 haar persoonlijk record. Overige uitslagen. Mannen. 60 me ter: Gennaro Biswane (Phanos) 7,14; 800 meter: Job de Brouwer (Cifla) 1.58,44. Vrouwen. 60 meter: Maris ka Bun (Phoenix) 7,82; 400 meter: Samantha Lernout (RKHAV) 1.00,13; 800 meter: Aniek Aper (Rotterdam Atletiek) 2.17,04; 60 horden: Mariska Bun 9,33. De eerste helft liep het niet aan Middelburgse zijde. Waterland kwam al na elf minuten op een 5-0-voorsprong en bouwde die gaandeweg de eerste helft uit. Twee try's kwamen knullig tot stand. Halverwege de tweede helft leek Elijah Makoni nog op weg naar de gelijkmaker, maar na miscommunicatie bij de Middel- Oemoemenoe blijft ondanks verlies koploper in de degradatiepoule van de ereklasse burgse centers nam Waterland de aanval over en kwam het op een io-o-voorsprong. Ook de 15-0 viel na een interceptie en met de vier de try in de extra tijd van de eer ste helft had de thuisploeg het extra bonuspunt al voor rust bin nen: 22-0. In de tweede helft brachten Ro han Geuze en Deniël van der Waal de achterstand terug tot 29-7, maar het slotakkoord was toch voor de thuisploeg. Met een geconverteerde try werd de eind stand vastgelegd op 36-7. Komen de zaterdag speelt Oemoemenoe op eigen veld tegen Amstelveen. De rugbyers van derdeklas ser Tovaal hadden weinig moeite met het laag geklasseerde SVRC. Na een 14-7-voorsprong bij rust versloegen de Goesenaren de Delftse studenten met 24-7. Tovaal begon sterk, maar moest na tien minuten het initia tief aan SVRC laten. Lang duurde dat overwicht niet en in de acht tiende minuut zette Jens Dekker zijn ploeg verdiend op een 5-0-voorsprong. Sam Richel be nutte de conversie. Na een hoge tackle moest Dekker tien minu ten naar de kant, maar direct na zijn terugkeer vergrootten Brian Hendry en Sam Richel de voor sprong: 14-0. Vlak voor rust kwam SVRC terug tot 14-7. Tovaal begon de tweede helft in ondertal, maar bleef de boven liggende partij. Van Roemburg vierde zijn rentree met een try, waarna Rik Markusse met de vier de try ook het bonuspunt veilig stelde. Trainer/speler Brian Hen dry bracht in de slotfase nog een aantal debutanten binnen de lij nen, maar in de stand kwam geen verandering meer. 24-7. De vrouwen van Oemoeme noe verloren met 51-0 van koplo per Breda, dat met de ruime zege de officieuze titel in de tweede klasse zuid in de wacht sleepte. Bij rust was het al 29-0 voor Bre da. MAANDAG 29 FEBRUARI 2016 voor familie Karkach Anis Karkach haalt uit en vindt een gaatje in de dekking van Jaber Bouzammour. foto's Lex de Meester door Roeland van Vliet Stevo-volleybalster Tessa van de Vijver (midden) scoort met een beke ken balletje over het net. foto Peter Nicolai APELDOORN. De Zeeuwse atleten hadden afgelopen weekeinde een bijrol op het NK indoor in Apel doorn. door Hans Markusse PURMEREND. Oemoemenoe trok als koploper in de degradatiepoule van de ereklasse - de nationale plate - naar Purmerend voor het duel met Waterland. De Middel burgse ploeg ging op het kunstgras keihard onderuit tegen een voorna me concurrent voor een plaats in de finale. Oemoemenoe verloor met 36-7. De Middelburgers blij ven aan de leiding gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45