Koploper Groede herpakt zich In de vijfde klasse van het zondagvoetbal Ranglijst in vierde klasse A van het zondagvoetbal geeft vertekend beeld SPORT 15 Koewacht verlaat degradatieplek na zege op Hoofdplaat. Notaris Stolker dicht bij titel VLISSINGEN. Ondanks het inhaal programma van gisteren blijft de ranglijst in de vierde klasse A van het zondagvoetbal een vertekend beeld vertonen. Er zijn enkele teams die zeventien duels hebben afgewerkt, terwijl Corn Boys bij Aardenburg (2-2) pas zijn veertien de competitiewedstrijd van dit sei zoen speelde. Hontenisse nestelde zich dankzij een 4-0-overwinning in Breskens weer op de tweede plaats, ten koste van Clinge, dat echter nog een wedstrijd tegoed heeft. Onderaan de ranglijst klom Koewacht dankzij een 2-1-zege bij Hoofdplaat van de dertiende naar de twaalfde plek. Steen-Oostburg 3-1: De bezoekers kwamen feller uit de startblok ken, wat al na acht minuten de openingstreffer van Xander de Buck opleverde. De thuisploeg nam hierna het initiatief in han den, ook omdat Oostburg zich meer terugtrok op de eigen helft. Halverwege de eerste helft maakte Damian Dam gelijk (1-1), waarna de beste kansen voor Steen ble ven. In de beginfase van de tweede helft leek de wedstrijd te kantelen in het voordeel van de gasten, maar de laatste 25 minuten zette Steen de tegenstander vast op de eigen helft. Na de 2-1 van Kenneth Triest in de 85e minuut bepaalde Damian Dam de eindstand even later op 3-1. knappe 4-4-gelijkspel tegen koplo per Philippine van vorige week, trof een voor het eerst weer eens compleet Breskens gisteren de Doelman Jelle Bonte van Koewacht beslist de degradatiekraker tegen Hoofdplaat vanaf de penaltystip. Sluis liet zich op eigen veld ver rassen door NVS (1-2) en Terhole was voor eigen publiek goed voor een 1-1-gelijkspel tegen FC Moer straten. nummer drie van de ranglijst: Hontenisse. Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar nadat een bal achterin door de verdedi ging niet goed werd weggewerkt, kon Dennis Malcontent de 0-1 bin nenschieten. Na tien minuten in de tweede helft toonde Breskens zich defen sief opnieuw niet van zijn beste kant en was het Hubert-Jan Roe lans die profiteerde: 0-2. Jelmer Ghijsels verzuimde even later de aansluitingstrefifer aan te tekenen, waarna Thomas eerste helft kwamen beide ploe gen niet tot scoren. Kort na de rust lukte dat Groede wel en werd het 0-1 door een doelpunt van We sley Steijaert. Halverwege de twee de helft werd het uit een wat mak kelijk gegeven strafschop 0-2 door Bart van den Hemel en was de wedstrijd beslist. Vijf minuten voor tijd bepaalde diezelfde Van den Hemel de eindstand op 0-3. Sluis-NVS 1-2: De bezoekers kwa men al na vijf minuten spelen door een doelpunt van Gerben Cools op 0-1, maar niet veel later was het Stijn Olde Klieverik die de stand weer in evenwicht de Waal en Gertjan van den Dries er in de slotfase nog 0-4 van maak ten. Hoofdplaat-Koewacht 1-2: De thuis ploeg opende al na negen minu ten de score via Bram van Keeken, die profiteerde van het toepassen van de voordeelregel door scheids rechter Martens. Koewacht nam daarna het initiatief over en hal verwege de eerste helft werd na een aanval over de rechterkant de bal goed breed gelegd op Karei Poppe, die de gelijkmaker aante kende. Kort voor rust verscheen Wou- bracht. Vijf minuten na de rust kwam NVS opnieuw op voor sprong door een door Rick Hoek ter Ghijs alleen voor doelman Jelle Bonte, evenals zijn ploeggenoot Marvin Cornelis in de 60e mi nuut. Beide Hoofdplaat-spelers schoten echter hoog over. „Rich ting de Westerschelde", werd er na afloop gezegd. In de slotfase liet Bonte met een keiharde inzet vanaf de penal tystip zijn collega-doelman Jim Vermeere kansloos: 1-2. Aardenburg-Corn Boys 2-2: Blessu res, schorsingen, vakantie en ook het nog steeds voortdurende car naval in België waren de voor naamste redenen dat beide ploe- benutte strafschop en dit keer ga ven de bezoekers die niet meer uit handen. Hoewel Sluis nog wel een aantal keren dicht bij de gelijkma ker was, bleef het 1-2. Terhole-FC Moerstraten 1-1: Met de wind in de rug had FC Moerstra ten voor de rust het beste van het spel, na de hervatting was Terhole de bovenliggende partij. Na een kwartier opende Frank Bierbooms voor de bezoekers de score. Tien minuten later was het Thijs Freijzer die voor 1-1 zorgde. In de tweede helft brak een ge brek aan scorend vermogen de thuisclub op. gen met de nodige invallers aan de aftrap stonden. In een van beide kanten matige wedstrijd opende Leroy Maas met een rake kopbal de score, waarna Benedikt van de Walle met een af standsschot de 1-1 voor zijn reke ning nam. Na een kwartier in de tweede helft kwamen de bezoekers op nieuw op voorsprong. Sebastiaan de Meijer zorgde voor de 1-2. Kort voor tijd bepaalde speler/coach Danny Magito met een kopbal uit een vrije trap van John Meijler de eindstand op 2-2. HULST. In de strijd om de titel in de eerste klasse (vrouwen) van de bedrijfsvolleybalcompe- titie in Hulst kwam Notaris Stolker opnieuw drie punten dichter bij zijn doel. De koploper versloeg het onder- aanstaande De Sterre met 3-0 en heeft door dat resultaat nog maar vier punten nodig om on bereikbaar voor de concurren tie te worden. Progression pas seerde Van Waterschoot op de ranglijst dor een 3-0-zege op Mulan. In de tweede klasse ver grootte Henny & Co zijn voorsprong op Saman & Compiet door in een recht streeks duel met de nummer twee met 2-1 aan het langste eind te trekken. MAANDAG 29 FEBRUARI 2016 Hontenisse pakt tweede plaats Damien Dam (rechts) de maker van de 1-1 en 3-1 voor Steen schermt de bal afin het duel met Oostburg. foto Peter Nicolai door jos van Belzen Breskens-Hontenisse 0-4: Na het door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. Na het teleurstellende 2-2-gelijkspel van vorige week te gen NVS (uit) herpakte Groede zich gisteren in de uitwedstrijd te gen Graauw met een ruime zege. Na een 0-0-ruststand won de koplo per in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal met 0-3. Graauw-Groede 0-3: In de matige 38 Groede is na zeventien wedstrijden koploper in de vijfde klasse. De ploeg heeft 38 punten. Op vier punten volgt Lepelstraatse Boys, dat wel twee duels minder speelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43