FC Axel en MZC maken geen fout in de titelstrijd Peter Dieleman is meer aangever nu Spel van Kloetinge biedt erg weinig houvast een zege in de tweede klasse SPORT 13 ZAAMSLAC. Peter Diele man stond bij Zaamslag jaarlijks garant voor een groot aantal doelpun ten. Vorig seizoen scoor de de 32-jarige aanvaller nog 25 keer in de twee de klasse. De teller staat tot nu toe op 'slechts' vijf treffers. Dieleman heeft daar wel een verklaring voor. „Ik krijg nu één kans per wedstrijd. An dere jaren kreeg ik ze ker drie kansen per wedstrijd. Ik ben nu meer de aangever. Dat vind ik ook geweldig als er dan wordt ge scoord", verwees hij naar zijn assists bij de twee doelpunten tegen De Meeuwen. Bij het eerste doelpunt legde hij de bal met de borst terug op Mare Ver wei en bij de tweede treffer verlengde hij de bal tot bij Wesley Diele man. De spits vormde samen met Jordy Bakker jaren lang een gevreesd duo bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdagclub. Bakker was bij veel van zijn doelpunten de aange ver, maar stopte vorig jaar. Natuurlijk merkt Dieleman dat zijn voet balmaatje er niet meer bij is, want hij moet het nu meer op eigen kracht doen. „Dat gaat niet meer zo gemakke lijk. Ik voel meer pijn tjes." Peter Dieleman debu teerde in 1999 in de hoofdmacht van Zaam slag. Zes jaar geleden werd hij in een topsei- zoen Zeeuws topscorer, terwijl Bakker tot beste Zeeuwse speler werd gekroond. Een aanbie ding van hoger spelen de clubs heeft hij nooit gehad. „Ik heb die over weging nooit moeten maken. Ik heb deel uit gemaakt van een uitste kende lichting, die hier superjaren heeft ge kend." WC68-FC Axel 0-2: Een verdiende zege voor FC Axel, dat in Halste ren door een rake kopbal van Ivo Verstraeten in de eerste helft op een t-o-voorsprong kwam. Door de harde wind werd het wel een rommelig duel. Na de pauze was Urmeion Martis een aantal keer dicht bij de 0-2 en kreeg WC'68 een aantal kansen op de 1-1. Zowel Bart Vane als Piet de Graaf raakte voor WC'68 de lat. In de 86e minuut kreeg FC Axel een, volgens WC'68, gemak kelijk gegeven strafschop. Vanaf elf meter gooide Verstraeten met zijn tweede treffer het duel op slot. Terneuzense Boys-CPC Vlissingen 0-1: „Het was een matige wed strijd. GPC zakte wat in en Ter neuzense Boys was voorin on machtig. We hadden absoluut niet hoeven te verliezen. We wa ren dominant tot de zestienmeter, maar daarna niet creatief genoeg om de kansen te creëren", sprak trainer Diederik Hiensch van Ter neuzense Boys. Bij 0-0 kreeg Maarten van Hecke nog wel een goede kans, maar hij stuitte op de GPC-doel- man. Uit een hoekschop viel de enige goal. Een voorzet van Okan Baskos werd door Shannon Braaf- hart jr. met een halve omhaal tot doelpunt gepromoveerd. „Een klassegoal", sprak GPC-trainer Karl Vergouwen. „Wij kwamen hier puur voor het resultaat. Op een niet al te best veld was het moeilijk om te voetballen." In de 85e minuut was Bart van Fraeijenhove nog dicht bij de 1-1, maar hij raakte de paal. Oostkapelle-MZC'11 0-1„Inpak ken en wegwezen. We hebben zelf kansen gecreëerd en niets weggegeven. De drie punten hier waren het belangrijkste. We wis ten dat Oostkapelle tegen ons niet ging voetballen", sprak de winnen de trainer Alexander van Keulen. Amine El Bekkaoui kopte na- Terneuzense Boys is aanvallend onmachtig en verliest in een matig duel van GPC Vlissingen: 0-1 mens Oostkapelle bij 0-0 op de lat. Pas in de 70e minuut wist Wesley Goud de hechte Oostka- pelle-defensie te slechten. „Op het middenveld stond het goed en we speelden met een blok voor de verdediging. Het doelpunt was één moment van slecht doordek ken bij ons", gaf Oostkapelle-trai- ner Jaimy van Bloppoel aan. Na de 0-1 liet MZC'11 het vol gens beide trainers na om verder uit te lopen. Nieuwdorp-Klundert 2-0: Nieuw dorp boekte de derde zege op rij. „Maar het was een barslecht duel op een slecht veld. Weinig specta culair", zei Robert Baas namens Nieuwdorp. In het eerste halfuur kregen Martijn de Goffau, Arjan Franse en Janick van As een paar kleine kansen voor Nieuwdorp. In de 33e minuut opende Stefan van de Klooster, nadat een lob over de doelman van De Goffau met een omhaal van de lijn werd gehaald, fraai de score. De tweede helft kende weinig hoogtepunten. In de 75e minuut was Van de Klooster al dicht bij de 0-2 en in de 82e minuut kwam die daadwerkelijk op het score bord. Na een steekbal van Roy de Smit besliste De Goffau het duel. Van der Zouwen wees in dat ver band op de geringe verschillen in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. De titel mag dan uit zicht zijn, een tweede of derde plaats is nog altijd mogelijk. Kloe tinge, dat na zaterdag op de negen de positie staat, loopt maar vier punten achter op de nummers twee (Rijsoord) en drie (Brielle). „En als je het straks in de derde pe riode goed doet, doe je het ook goed op de ranglijst", zei de trai ner. Het is maar hoe je het bekijkt. Natuurlijk kunnen er in de laatste negen duels onvermoede krach ten bij de Bevelandse formatie vrij komen, maar een scenario waarbij de ploeg moet waken voor een na- competitie voor klassebehoud ligt evenzeer op de loer. Gemeten in cijfers is het verschil met de 'onvei lige' plekken op de ranglijst (elfde of twaalfde) slechts vier en zes punten. „We hebben na de winter maar één punt uit vier duels ge haald", constateerde Van der Zou wen, om er vervolgens optimis tisch aan toe te voegen dat Kloe tinge met een soortgelijke serie ook aan het seizoen begon. Kortom: het kan alle kanten op Bevelandse eersteklasser lij'dt tegen Oranje Wit de zesde thuisnederlaag van het seizoen: 1-2. met Kloetinge. Toch biedt het spel weinig houvast. Vorige week was het tegen SHO (0-2) hemelter gend, zaterdag tegen Oranje Wit (1-2) zakte de Bevelandse equipe in de eerste helft andermaal door de ondergrens. Het ontbrak Kloe tinge aan vernuft. De opponent draaide met de wind in de rug de thuisclub meteen de duimschroe ven aan. Kloetinge dacht zich daar via kort combinatiespel onderuit te kunnen voetballen, maar dat was een misrekening. Het voetbal vermogen daarvoor ontbrak en daarnaast lieten de omstandighe den (een krachtige wind en slecht veld) dat niet toe. Kloetinge had in die eerste helft veel meer de diepste spits (Yves Nyemb) moe ten zoeken en van daaruit aan aan vallen moeten gaan denken. Nu liep het bij het uitverdedigen twee keer in de val. In de 13e en 42e minuut strafte Oranje Wit knullig verdedigen van Kloetinge af. Tot tweemaal toe was Brandon Könemann de afmaker. Na rust had Kloetinge de wind in de rug en werden de rollen om gedraaid. De thuisclub werkte hard, maar ook nu ontbrak het aan slimheid. Waar de ploeg de vleugels had moeten zoeken, wer den te veel ballen in het overvolle centrum gepompt. Het leidde tot weinig kansen. Tom Wuyts zorg de in de 61e minuut via een prima individuele actie voor enige hoop, maar Kloetinge kon afgezien van een inzet van Daan Esser weinig echte kansen creëren. Zo bleef het 1-2 en kon Kloetin ge de zesde thuisnederlaag bij schrijven. „Een plaats bij de eerste vijf blijft de doelstelling", zei Van der Zouwen. MAANDAG 29 FEBRUARI 2016 WÉ HeMPI weer lachen door Aector Dooms door Klaas Verspoor VLISSINGEN. MZC'11 en FC Axel lij ken in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal uit te gaan maken wie er met de kampioenschaal van door gaat. MZC'11 omzeilde de las tige klip Oostkapelle (0-1) en FC Axel won in Halsteren met 2-0 van VVC'68. Verder waren er overwin ningen voor Nieuwdorp, GPC Vlis- singen en Zaamslag. 3 Het verschil tussen koploper MZC'11 en nummer twee FC Axel bedraagt drie punten. Er zijn nog negen wedstrijd te gaan voor beide ploegen. door Jan Dagevos KLOETINGE De trainer hield er za terdag de moed in. Arie van der Zouwen erkende na de 2-1-neder laag tegen Oranje Wit dat Kloetin ge zware tijden doormaakt, maar er valt de komende weken nog ge noeg te winnen. Morgen wacht de uitwedstrijd tegen RCS in de acht ste finales van de districtsbeker en komende zaterdag begint de strijd om de derde periode. „Er zijn nog genoeg kansen om er een mooi sei zoen van te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41