De Graafschap terug op laatste plek 3 Schoot in de lach om dunne komische talent van Van Gaal SPORT 5 bulkt van het zelfver trou wen, ook als het even niet loopt. „We moeten het meer hebben van het team", vindt Bru ma. „We beschikken niet meer over een speler zoals Memphis De- pay, die dingen in zijn eentje kan beslissen. Voor vandaag hebben we bij elkaar gezeten en bespro ken dat we het echt niet op halve kracht konden doen." De kam pioenskandidaten staan over twin tig dagen tegenover elkaar in het Philips Stadion en die wedstrijd kan wel eens de beslissing wor den. „Dat kan", zegt Bruma. „Na tuurlijk willen we dan toeslaan. Maar laten we vooral niet verge ten om daarvoor en daarna ook de punten te blijven pakken." De feeststemming in Doetin- chem, die twee weken geleden in Tilburg ontstond toen de laatste plek werd verlaten, heeft plaats gemaakt voor zorgen. Met nog ne gen duels te gaan is De Graaf schap weer terug te vinden op de laatste plek. Een achterstand van twee punten moet worden wegge werkt op Cambuur. Dat is het enige doel dat de ploeg van trainer Jan Vreman nu voor ogen heeft. Werd er na de 2-2-remise tegen Vitesse nog stie kem gekeken naar plek vijftien (lees: rechtstreekse handhaving), 'Je kunt stellen dat we uit de laatste twee wedstrijden vijf punten te weinig hebben gehaald' dat heeft na een weekeinde waar in alles tegenzat geen zin meer. De achterstand op nummer vijftien (Willem II) bedraagt nu elf punten. Dat enorme gat is al leen theoretisch nog te dichten. Hoe anders had het kunnen en moeten zijn. Deed De Graafschap zichzelf een week geleden tegen Vitesse (2-2) al tekort, gisteren was dat tegen Heerenveen weder om het geval. „Je kunt stellen dat we uit de laatste twee wedstrij den vijf punten te weinig hebben gehaald", legde Vreman de vinger op de zere plek. In de eerste helft was De Graaf schap op de bijna uitverkochte Vijverberg gistermiddag opper machtig. Het spel was goed en de kansen voor Vincent Vermeij en Cas Peters enorm. Ze misten ech ter en Peters had ook nog eens de pech dat arbiter Kevin Blom bij zijn inzet vlak voor rust een zui vere handsbal van Joost van Aken over het hoofd zag. „We zijn ont snapt in de eerste helft", zei Hee- renveen-trainer Foppe de Haan dan ook. Hoe anders was dat na rust toen De Graafschap de grip op het duel kwijtraakte. Dat kon niet los worden gezien van het ge blesseerd uitvallen van Andrew Driver. Heerenveen was ook niet groots maar had aan de treffer van Morten Thorsby in de 66e mi nuut voldoende voor de 'gesto len' zege. De Graafschap moet op nieuw de jacht openen op Cam buur. Vanuit mijn ooghoek zag ik Louis van Gaal vallen. In de herhaling herkende ik zijn dunne komische talent. Maar het was meer dan dat. Omdat hij in een andere taal tekortschiet moest het zo, in ge baar. Hij imiteerde de fakende Alexis Sanchez van Arsenal, die bij een 3-2 voorsprong van Manchester United een vrije trap versierde. Ik schoot in de lach om Louis van Gaal en terwijl ik dit opschrijf vind ik zijn actie nog steeds leuk. De knappe overwinning op The Gunners was amper een kwartier oud en het beeld van de vallende Van Gaal was al digitaal bewerkt. Eerst kwam een Grizzlybeer voor bij, toen een paaldanseres. Op het moment dat de wereld zich vermaakte met de acterende Van Gaal, had hij in gruwelijk En gels zijn excuses reeds gemaakt bij de arbiters van dienst. Hij was te emotioneel geweest. Het is een wonder, maar hij leeft nog, ons aller Louis. Tussen Kerst Ik wens dat Van Gaal in mei FA Cup omhoog zal houden en dat Rashford er drie maakt en oud nieuw liet de manager zijn bazen weten dat hij het heel normaal zou vinden als ze met hem wilden stoppen. Naar ver luidt hoefde hij geen geld mee, hij was namelijk ook ontevreden over zichzelf. Maar van de Glazers mocht hij aanblijven. Zelfs toen het in janua ri en februari hopeloos bleef gaan, ontsloegen ze hem niet. Kampioen wordt Louis van Gaal niet met dit jonge, rare Manches ter United. De kans dat hij de Europa League wint met dit doorgaans stroef spe lende elftal is niet groot. Ik wens dat hij de FA Cup omhoog zal hou den in mei. Hopelijk maakt Marcus Rashford er drie in die Cupfinal en mag de gisteren ingevallen Nederlander Timothy Fosu-Mensah die mid dag in de basis beginnen. Twee om in Van Gaals terminolo gie te blijven horny jongens van 18 jaar die onder hem doorbreken op het hoogste niveau, zo hoort het leven te zijn en is er een cirkel rond. COLUMN Hugo Borst MAANDAG 29 FEBRUARI 2016 PSV 2 ADO DEN HAAG Scoreverloop: 72. Van Ginkel 1 -0, 82. De Jong 2-0. Scheidsrechter: Higler. Geel: Arias, Willems (PSV) Malo- ne, Ebecilio, Derijck, Ebuehi, Bak ker (ADO). Toeschouwers: 33.500. PSV: Zoet, Arias, Bruma, Moreno, Willems (70. Brenet), Pröpper, Guardado, Van Ginkel; Pereiro (70. Lestienne), De Jong, Locadia (85. Isimat). ADO: Hansen; Malone, Wormgoor (75. Zuiverloon), Beugelsdijk, Ebu ehi; Jansen, Derijck (83. Marengo), Bakker, Ebecilio (84. Schaken); Ha venaar, Duplan. Luuk de Jong bracht de zege voor PSV op het droge met de 2-0. foto ANP door Raymond Willemsen DOETINCHEM De euforie in de Achterhoek is voor even ver stomd. Door toedoen van twee Friese ploegen is De Graafschap in ieder geval tot komende zaterdag weer hekkensluiter in de eredivi sie. Cambuur verliet de laatste plek zaterdag na de 1 -0-zege op PEC en de Superboeren faalden gisteren in de gelijkmakende beurt: 0-1 tegen Heerenveen. J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33