AZ vindt de beker stuk belangrijker precies op tijd boven in SPORT 3 'We moeten dit even laten bezinken. Het was angstig. Zeker als we de bal hadden' Vincent Janssen AZ-spits 'Ajax heeft ons een goede les gegeven in de aanloop naar het bekerduel met Feyenoord' De uitblinkers van de laatste we ken lieten zich in Amsterdam niet zien. Dabney Dos Santos was on zichtbaar, Alireza Jahanbakhsh hulpeloos en het bewierookte cen trale duo Vlaar/Wuytens had alle moeite met Ajax-spits Milik en zijn adjudant Klaassen. Niks kwam er terecht van alle opgeklopte verwachtingen. De ploeg moet zich nu richten op het bekerduel tegen Feyenoord van aanstaande donderdag. Clubtopscorer Vincent Janssen, die gisteren toch weer wist te sco ren erkent dat AZ gisteren slecht was. „We moeten dit even laten bezinken allemaal. Het was ang stig. Zeker als we zelf aan de bal waren." Toch wil Janssen niet al te veel conclusies trekken uit de ne derlaag. „Zeg je van tevoren dat we van de negen wedstrijden in 2016, er maar één zouden verlie zen dan had ik daar voor gete kend." Rots in de branding Ron Vlaar speelde zijn ongelukkigste wed strijd sinds zijn glorieuze terug keer in de eredivisie. „Dit is een domper. Ajax heeft ons keihard af gestraft." AZ doet er goed aan om zich snel te herpakken. Voor de Alk- maarders staat donderdag in de Rotterdamse Kuip, de belangrijke halve bekerfinale tegen Feyenoord op het programma. „Die wedstrijd van donderdag is nog belangrij ker," zegt Janssen. „We nemen daar een goed gevoel mee naartoe want die goede reeks blijft toch hangen. Dat Feyenoord nu net weer het eerste duel heeft gewon nen in tijden is misschien niet ide aal maar we zijn sterk genoeg. Ik denk ook niet dat het een verge lijkbare wedstrijd gaat worden. Ajax is voetballend veel beter dan Feyenoord namelijk." AZ-trainer John van den Brom: zakte gisteren naar eigen zeggen met AZ voor een klein examen. „Ajax heeft ons een goede les gege ven in de aanloop naar het beker duel met Feyenoord", stelde de trainer van de Alkmaarders. Van den Brom was nieuwsgie rig voor het duel met Ajax. „Ik wil de graag zien hoe we er voor ston den in een topwedstrijd. We moe ten de komende dagen bij de spe lers weer het gevoel van de laatste weken oproepen, zodat we er te gen Feyenoord weer staan. Ik vond ons angstig, we toonden veel te veel ontzag. We hebben dik en dik verdiend verloren." „Ik had er meer van verwacht, maar het verschil op de ranglijst is kennelijk niet voor niets zo groot. We keken uit naar deze week. We zijn gezakt voor een klein exa men, en moeten nu deze les in praktijk brengen." was inclusief een levensbedreigen de ziekte. Kramer deed zijn borst vooruit, alsof hij wilde zeggen 'tot hier en niet verder'. Net zoals Van Bronckhorst het had gevraagd van zijn spelers voor de wedstrijd. „Die man schold mij uit en ik vroeg of hij zijn woorden even wil de herhalen, maar dan van iets dichterbij," zo haalde Kramer na afloop zijn schouders op. Zijn ploeggenoot Rick Karsdorp stond eveneens klaar om verhaal te ha- 'Als we nog iets van dit seizoen willen maken, moeten we donderdag van AZ winnen' Michiel Kramer len. „Hij herhaalde het niet en toen was het klaar, hoor. Het be langrijkste is toch dat wij hier een resultaat hebben gehaald. Ieder een weet wat voor wedstrijd er donderdag op het programma staat. Het is lekker dat wij nu ver trouwen hebben getankt. Natuur lijk is dat misschien nog broos als je de slotfase zag, maar wat wil je als je negen wedstrijden niet wint. Of dit de ommekeer is? Dat mag de pers bepalen, het interes seert mij niet zo veel hoe het wordt genoemd. Als we nog iets van dit seizoen willen maken, moeten we donderdag van AZ winnen." Omdat alle andere ploe gen die knokken om de tweede plek onderuit gingen, schoof Feye noord zomaar op naar plek drie. Is het lek opeens boven? Karsdorp: „De laatste maanden waren lastig. Als je zo lang niet wint, kun je on mogelijk vrolijk rondlopen. Maar dit is Feyenoord, hè, de supporters zullen altijd achter het elftal blij ven staan." In Galgenwaard bleek eindelijk weer dat de subtop in Ne derland onmogelijk veel beter kan zijn dan Feyenoord. „Die bekerwedstrijd is zo be langrijk, die moeten we echt win nen," zei Kramer. „Maar het is wel lekker dat we nu hebben laten zien dat we nog kunnen winnen." Een paar meter verder kreeg aan voerder Dirk Kuyt van voormalig verzorger Gerard Meijer een kus. Als dank voor zijn winnende tref fer, die Feyenoord eindelijk van de hatelijke nul tilde in 2016. 1 «ff MAANDAG 29 FEBRUARI 2016 Davy Klaassen viert de 2-0 met Mitchell Dijks (r) en Arek Milik. foto ANP John van den Brom AZ-trainer door Nik Kok AMSTERDAM. Het ongenaakbaar ge achte AZ landde gisteren met bei de benen op de grond na een grote nederlaag tegen Ajax. In de Amster dam Arena voetbalde het team van trainer John van den Brom nimmer zo als op de manier waarop in 2016 acht overwinningen op rij werden geboekt. John van den Brom. foto ANP Dirk Kuyt viert zijn treffer die Feyenoord voor het eerst dit jaar drie pun ten op zou leveren, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31