Reddingshondengroep zoekt vermiste man Ruim vijfhonderd wollen knuffels trekken volle stal 14 WALCHEREN 'Ik haal de elektrische fiets in' In de regio De schapenstal in Middelburg stond zaterdag stampvol tijdens de lammetjesdag. Van heinde en verre kwamen ouders met hun kinderen. Mijn dorp, mijn stad door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN. De Reddingshonden Werkgroep Zeeland heeft afgelo pen weekeinde in Vlissingen ge zocht naar de man die sinds vori ge week wordt vermist. „We hebben zaterdag in het Nollebos gezocht. Zondag zijn we in een bootje van de brand weer de kanovijver opgegaan. Onze boot kan alleen via een trailerhelling het water in. Die van de brandweer kan zo in het water geschoven worden. Twee van onze honden zijn na elkaar ingezet. Zij sloegen beide aan op één bepaalde plek. Die coördina ten hebben wij doorgegeven aan de politie. Ik begreep dat sonar- apparatuur bij een eerdere zoek tocht van de politie daar ook iets signaleerde", vertelt Karin Wete- rings van de werkgroep. De zoekactie van de politie be gon donderdagavond nadat fami lieleden van de man de politie hadden ingeschakeld. In het Nol lebos werden eigendommen van de vermiste man gevonden. Mireille Aalders van politie Zeeland: „De politie gaat van daag weer zoeken met hulp van honden. Met duikers heeft wei nig zin. Het vijverwater is te troebel. Het zicht is slechts een centimeter of twintig." BIGCEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Duingalerie, Bad huisweg 2, 12.00-18.00 uur - Tentoonstelling 'El- ly Mes 85 jaar' KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smithlaan 11, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Kinderen uit groep 6 t/m 8 OOSTKAPELLE Winkeltje van Woord en Daad, 09.00-17.00 - Vanaf vandaag stelt Comi té Woord en Daad twee weken tweede hands winterkle- ding beschikbaar voor twee euro per stuk VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren; Museum Veere, Markt 5,13.00-17.00 uur - Expositie 'Veere door de ogen van He Jiang' VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, Vrede hoflaan 370, 09.00 uur - Zonnebloem bingo; Zeeuws Mari tiem MuZEEum, Nieuwendijk n, van af 10.00 uur - Ten toonstellingen 'De Zee inspireert' 'De bezetting ver beeld' en van 14.00-16.00 uur - Gids vertelt over het leven van Michiel de Ruyter; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night; Schelde- mond College, Weyevlietplein 7-13, 20.00 uur - Informa tieavond over om gaan met pubers VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen OOSTKAPELLE (W)onderwaterwe- reld bij Terra Maris Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt woensdag de kinder activiteit (W)onder- waterwereld. Met een museummede werker speuren zij naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de watertuin van Ter ra Maris. Voor kinde ren vanaf zes jaar. Van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten zijn vijf euro. Aanmelden kan via het reserve ringsformulier op www.terramaris.nl SEROOSKERKE Eendracht Maakt Macht geeft uitvoering Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Seroosker- ke geeft vrijdag 4 maart haar jaarlijkse zaalconcert. Dit jaar nemen het leerlingen orkest, de percussie groep en de fanfare van Eendracht Maakt Macht het publiek mee op een vakantie trip. Naar verschillen de werelddelen in verschillende tijden. Het concert in De Zandput in Seroos- kerke begint om 19.30 uur. De entree is vijf euro. door Annemarie Zevenbergen Geduldig probeert het jo chie een lammetje te verleiden met een hand je stro. Net als het beest je wil toehappen, rent een ander kind voorbij. Het lammetje hob belt snel weg. Het jochie druipt te leurgesteld af. De lammetjesdag in de stal van Jan Kaljouw trekt zaterdag veel be langstelling. Van heinde en verre komen ouders met kinderen op draven. Schaapherder Kaljouw be ziet het gedoe geamuseerd maar houdt scherp in de gaten dat de lammetjes niet te gestrest raken. „Kinderen moeten gewoon op hun kont op de strobalen gaan zit ten. De lammetjes komen dan van zelf. Het is niet de bedoeling dat ze er achteraan gaan rennen. Dan raken de lammetjes te veel van slag. Ik heb nu ook vijf mensen rondlopen die controleren of alles goed gaat." In de stal lopen rond de 530 lammetjes rond. Buiten dartelen in de wei nog dertig lammetjes. Al lemaal van de kudde waarmee Kal jouw begin januari door Middel burg trok. „Het lammeren begon op 5 januari. Die oudste lopen nu buiten. De laatste lammetjes zijn vorige week zondag geboren", ver telt de schaapherder. „We hebben twee drielingen. Ruim 150 scha pen hebben een tweeling gewor pen." Kaljouws mobieltje gaat en hij probeert de beller uit te leggen hoe die met zijn auto naar de stal kan komen. Lastig als je niet be kend bent op Walcheren. Het Lau rens Stommespad staat vol gepar- keerd auto's. De naastgelegen woonwijk herbergt ook veel meer blik dan op een doorsnee zaterdag. In de stal blèren de lammetjes en blaten de ooien volop. Kinder ogen stralen. Zeker als het lukt om zo'n levende witte knuffel op schoot te krijgen. Armpjes erom heen en genieten. Ouders fotogra feren en filmen zich suf. De ooien hebben inmiddels nauwelijks nog gekleurde achter werken. De gele, groene en rode vlekken zijn vervaagd. Dan dringt zich natuurlijk de vraag op; hoe zit dat met die vlekken? Heeft cabare tier Jochem Meyjer gelijk met zijn verhaal over de blauwe streep op de schapenrug; 'de ram heeft een le ren riempje rond zijn buik met daar aan een blauw krijtje. Vlakbij zijn korte invoegstrook. Als hij een schaap dekt, gaat dat krijtje over de rug van het schaap'. Grinnikend pakt Kaljouw een tuigje waaraan een vierkant stem pel is bevestigd. „Dat dragen de rammen als het bronsttijd is. Ik be gin met geel eindig met rood. Aan die kleur op de ooi kan ik zien of ze gedekt is en wanneer. Dan weet ik dus ook wanneer zij zal gaan lammeren. De draagtijd van een ooi is iets meer dan vijf maanden." Hij pakt een uit de kluiten ge wassen lam op met oornummer 17525. „Deze is al vroeg geboren, ik ben in januari beginnen met num mer 17501." Geroutineerd draait hij het beestje om. „Een rammetje. Van zo'n 15 kilo." Even verderop zucht een meisje diep met een kleiner lammetje in haar armen. „Kijk mam, lief hè", en ze begraaft haar snoetje in de wol. Weer een aandoenlijk plaatje voor in het familiealbum. De lammetjesdag in de stal van Jan Kaljouw in Middelburg trok zaterdag veel belangstelling, foto Lex de Meester MIDDELBURG. Zeventien jaar geleden kocht hij zijn eerste ligfiets. De nu 90-jarige huisarts in ruste Tjalling Halbertsma uit Bergen schafte zaterdag een nieuwe aan bij Bram Moens van M5 Ligfietsen in Middelburg; een supersnelle zwarte Carbon High Racer. „Ik fiets veel met mijn vrinden van de fietsclub. Maar die hebben een elektri sche fiets. Ik kon ze niet meer zo goed bijhouden. Zij zullen straks wel opkijken", glimlacht de Halbertsma. Hij zweert bij een ligfiets. „Een elektrische fiets is ook niets voor mij. De zit op een ligfiets is een stuk comfortabeler. Ik heb absoluut geen last van zadelpijn." Bram Moens stelde de Carbon zaterdag in op het lijf en de wensen van Halbertsma. Een proefritje smaakte duidelijk naar meer. „Nee, ik ga niet voor wereld-uurrecord", glimlacht Halbertsma. „Ik fiets om dat ik dat prettig vind." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14