Proeven van de praktijk Nieuws over taxichauffeur is zondag gesprek van de dag in Koudekerke Koudekerkenaren: als je een taxi neemt, moet je betalen. En op iemand inrijden is niet normaal. KOUDEKERKE. Ze moeten de we reld voor een doedelzak hebben aangezien. Na een nacht doorha len in danceclub de Hooizolder in Westkapelle rijdt een groepje stap pers met een taxi naar Koudeker ke en vragen de chauffeur te stop pen bij de enige pinautomaat in het dorp. Daar rennen ze weg. Niet omdat ze geen geld heb ben, weet een jonge dorpsbewo ner. Hij zegt het clubje te kennen. „Ze deden dat puur voor de kick. Ik wil het absoluut niet goedpra ten. Dat die chauffeur boos was, snap ik ook. Ik zal wel op ze inpra ten dat ze geen aangifte tegen hem moeten doen." 'Taxichauffeur rijdt in op dron ken stapper', klinkt het de hele zondag op de radio. Even is het al tijd rustige Koudekerke hot news. Wat er die ochtend rond half zes precies is gebeurd, weet niemand. De politie zoekt het nog uit. Pas gistermiddag waren de jongens aanspreekbaar voor verhoor, aldus de politie. Wat ze hebben verteld is niet bekend. De chauffeur - die volgens de politie niet had gedron ken - is in verzekering gesteld in Torentijd in Middelburg. Hij kan drie dagen vast blijven zitten, of zoveel korter als de recherche no dig heeft voor het onderzoek. Op het dorp is het heel de zon dag het gesprek van de dag. Maar niemand weet er het fijne van. De bewoners van het huis waar de taxi tegenaan is geramd, zijn niet thuis. De buren ook niet. Maar Jac- co en Annina komen net aanrij den. Ze wonen een paar deuren verderop, om de hoek. „Ik heb er doorheen geslapen", vertelt Jacco. „Op het plein klinkt bij de cafés wel eens vaker geschreeuw. Daar van schrik ik niet wakker." Maar Annina wordt rond half zes wel ruw uit haar slaap gerukt door 'een doffe klap'. „Toen knal de de auto tegen de gevel denk ik. Dat mensen hun taxi niet willen betalen keur ik af. Maar op ie mand inrijden is ook niet nor maal." Toch kan Jacco begrijpen dat de taxichauffeur boos was. „Door dit soort gedrag zeggen taxichauf feurs straks: zie maar hoe je in Koudekerke komt, ik neem je niet meer mee." Door dit soort gedrag zeggen taxichauffeurs straks: 'zie maar hoe je in Koudekerke komt, ik neem je niet meer mee' Wie je ook op zondag aan spreekt, de Koudekerkenaren zijn opvallend genuanceerd. „Als je een taxi neemt, weet je dat je moet betalen", stelt een gast van café Dorpszicht nuchter vast. De kroeg ligt pal naast de plaats de lict. Vanaf het terras kijkt de man op de geramde gevel. Sigaret in de mond: „Dat is nog eens schade hè? De pui zal er wel uit moeten. Een domme actie van zo'n taxi chauffeur natuurlijk. Niet goed te praten. Tegelijk kan ik me er ook iets bij voorstellen. Die gasten die in die taxi zaten wisten dat ze moesten betalen. Dus dat die taxi chauffeur boos was snap ik wel. Maar op iemand inrijden is dan na tuurlijk een domme actie." Zijn maten knikken en herha len: „Ja, een heel domme actie." ZIERIKZEE. Kom maar eens een avondje meedraaien om de nieuwe drank- en horecawet zelf te ervaren, zeiden Schouwse cafébazen een tijd geleden tegen burgemeester Gerard Rabelink. Zelfwas Biet-uitbater Robbert Rogge band die uitdaging alweer vergeten, maar Rabelink niet. Die heeft er vrijdagavond getapt, gespoeld en vooral gepraat met gasten en medewerkers van het Zierikzeese café. Coole actie, vond Roggeband. „Het ging hem nog heel aardig af ook. En de burgemeester heeft nu zelfgezien dat het voor sommige medewerkers lastig is naar de leeftijd van bezoekers te vragen." Rabelink staat na zijn snuffelstage nog steeds vierkant achter de strengere regels voor alcoholgebruik. Zeeland walcheren@pzc.nl 'Actie taxichauffeur dom' door Jeffrey Kutterink foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11