Mega-orkest in Axel Proostend op het leven, al was dat niet meer lang Overleg over nieuwe klinieken in ziekenhuizen in Terneuzen en Oostburg Restaurantpagina in een nieuw jasje! Initiatief van Curamus in Hulst om thuiswonende ouderen tijdelijk op te vangen vindt al landelijk navolging. HULST. Voor ouderen die tijdelijk buitenshuis extra zorg nodig heb ben, komen er mogelijk ook spe ciale Seniorenklinieken in Terneu zen en Oostburg. Zorginstelling Curamus, die sinds maart vorig jaar zo'n kliniek in Hulst heeft, is erover in gesprek met huisartsen en specialisten ouderenzorg van ziekenhuis ZorgSaam. Curamus heeft de Seniorenkli niek in Hulst opgezet, omdat er 'een gat' in de zorg dreigt te ont staan. Ouderen moeten steeds lan ger thuis blijven wonen. Dat is een trend die al jaren aan de gang is. De overheid wil hiermee de kosten van de (verpleeghuis)zorg binnen de perken houden. Vol gens beleidsmakers willen veel ouderen ook het liefst zo lang mo gelijk in hun eigen omgeving blij ven. „Maar kwetsbare ouderen heb ben daar soms extra ondersteu ning bij nodig", geeft Piet van der Maas, lid van de Raad van Bestuur van Curamus, aan, „omdat het hen even niet lukt thuis te wo nen. Ze kunnen dan tijdelijk wor den opgenomen in de Seniorenkli niek. Gekeken wordt wat er met hen aan de hand is, welke behan deling ze eventueel nodig hebben en hoe ze zo mogelijk weer geacti veerd kunnen worden om sterker naar huis te keren." De Seniorenkliniek die bijna een jaar draait, blijkt in een be hoefte te voorzien. Het initiatief trekt zelfs landelijk aandacht. Het behaalde eind 2015 de tweede plaats bij de Niek de Jong-prijs voor innovatieve zorgprojecten. Medewerkers van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Am sterdam zijn daarna op bezoek ge weest bij Curamus. Het AMC wil in de stad een buurtziekenhuis op richten. In Hulst is gekeken of het concept Seniorenkliniek daarin past. 'Ouderen die langer thuis moeten wonen, hebben soms extra ondersteuning nodig' Als het aan Van der Maas van Curamus ligt, krijgt de Senioren kliniek in elk geval navolging in de rest van Zeeuws-Vlaanderen. Hierover zijn gesprekken gaande met huisartsen in Terneuzen en in de gemeente Sluis, met specia listen van ZorgSaam én met zorg verzekeraar CZ. De nieuwe Senio renklinieken moeten in de zieken huizen in Terneuzen en Oostburg komen. Van der Maas is vrij opti mistisch over de kans van slagen. Veel hangt af van de financiering. CZ en Het Zorgkantoor beslissen daarover. „Het moet kunnen", schat Van der Maas in. De Seniorenkliniek Hulst telt zestien plaatsen, wat volgens Van der Maas te weinig is voor heel Zeeuws-Vlaanderen. In de zieken huizen in Terneuzen en Oostburg is voldoende ruimte beschikbaar voor de nieuwe Seniorenklinie ken. AXEL. Sofie Schlooz (11) heeft de smaak te pakken. „Ik wil graag op tromboneles. Maar dat zal wel niet mogen", zegt de leerling van de Sint Antoniusschool met een pruillipje. Sofie speelde gistermiddag samen met 250 kinderen van de Sint Antonius- en Prinses Marijkeschool uit Axel in de met trotse ouders afgeladen Axelse sporthal. Het mega-optreden vormde het resultaat van het muziekproject op de twee basisscholen. Met steun van het Oranjefonds krijgen alle leerlingen iedere week muziekles. Het muziekproject krijgt een vervolg. Volgend schooljaar haken vier andere basisscholen in de Kanaalzone aan bij het project. De namen van deze scholen zijn nog niet bekend, foto Peter Nicolai www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 27 februari 2016 Zeeland ZEELAND 13 Seniorenkliniek krijgt vervolg door Harmen van der Werf Piet van der Maas Curamus ZEELAND 10 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78