De schrik zit er goed in na zoveelste brand bij Thoolse volkstuinders Verbouw woning Ruiterplaat Kamperland leidt tot onvrede bewoners Dennenlaan Afslag Sloeweg richting Lewedorp definitief dichi BEVELANDEN en THOLEN 9 Crowdftinding Cruyff Court begint ^Zeeland Leen en Janny Lang- endoen zijn boos over hun Verpeste uitzicht'. Toch mag de nieuwbouw. Het mag zelfs nog hoger. We kunnen net zo goed naar de Rand stad verhui zen, ver zucht Janny Langendoen uit Kam perland. „Daar heb je tenminste nog winkels in de buurt", grapt haar man Leen. Maar zijn gezicht lacht niet mee. Vijftien jaar lang woonde het echtpaar met veel plezier in hun bungalow op recreatiepark Ruiter plaat. Maar sinds een paar weken is hun uitzicht verpest. Op de wo ning van de nieuwe overbuur vrouw verrijst in rap tempo een bo venverdieping van zo'n negen me ter breed. Het huis, nu zes meter hoog, is Leen en Janny een doorn in het oog. „Ons vergezicht is weg. Dat geeft ons het gevoel dat we op gesloten zitten", zegt Janny. Leen knikt. „Er is een stuk woongenot naar de bliksem, zeker omdat de be bouwing een hoop zon uit onze tuin houdt. Het huis past boven dien niet in de omgeving. Wij zijn bang dat dit het begin is van de ver stedelijking van het recreatiepark." Reden genoeg voor Leen en Jan ny, maar ook voor andere bewo ners van de Dennenlaan, om be zwaar aan te tekenen. Eerst tegen de aanvraag van de omgevingsver- gunning en nu tegen de verstrek king ervan. Onbegrip heerst: waar om moest de gemeente afwijken van het bestemmingsplan? Of hun protest iets gaat opleve ren, is nog maar de vraag. „Het be stemmingsplan biedt de mogelijk heid om af te wijken van de re gels", zegt Bas Melis van de ge meente Noord-Beveland. „En ieder een mag een beroep doen op die 'Het is een flink gebouw, geeft Bas Melis van de gemeente Noord-Beveland toe, maar: 'Het had nog erger gekund' vrijstelling." Het bouwplan is bo vendien door de welstandscommis sie getoetst. Het is een flink ge bouw, geeft Melis toe, maar: „Het had nog erger gekund. Het huidige bestemmingsplan geeft namelijk ruimte om tot zeven meter hoogte te bouwen." De overbuurvrouw (wiens gege vens gisteren niet te achterhalen waren) is volgens Melis ook nog eens coulant geweest toen zij naar aanleiding van het eerste bezwaar schrift instemde met een aanpas sing van het bouwplan om de scha duwwerking in de tuin van de fa milie Langendoen te verminderen. Woensdag 6 april is de hoorzit ting over de kwestie Dennenlaan. Leen en Janny hebben er weinig vertrouwen in. Leen: „Er is toch nie mand die naar ons luistert." Twee schuurtjes gingen in vlammen op. De zes kippen van de meest getroffen tuinder ble ven op het nippertje gespaard. Wel is de man al zijn gereed schappen kwijt. „En dat bij een man van in de tachtig", zegt Stef Hoven die zijn lapje grond iets verderop heeft. De tuinders zijn de tel onder tussen zowat kwijtgeraakt. Ten minste dertien keer is er de voor bije jaren brand gesticht op hun complex. Vorig jaar was een tuin der van Marokkaanse herkomst het slachtoffer. Behalve materiële schade was er toen sprake van een dood schaap. Onderzoek door de recherche leverde niets op. Eerder al is ook in twee grote schuren bij de entree van het complex brand gesticht. Daarbij kwam een keer asbest vrij. Meest al gaat het om brandstichting in kleine schuurtjes met gereed schappen en andere tuinbeno- digdheden. Bij een andere gele genheid kwamen wel kippen in de vuurzee om. „Je vraagt je af wie de volgende zal zijn", zegt Wim de Ruyter die aan de rand van het complex woont en er ook een tuin heeft. „De angst zit er goed in." De Ruyter was zelf donderdag avond afwezig. Hij zag hoe de po litie omstanders vroeg zich te le gitimeren. De Ruyter heeft wel een idee waarom. „De pyromaan staat tenslotte vaak bij de omstan ders." Gemiddeld is het twee tot drie keer per jaar prijs aan de Julia- nastraat. Bij de brand van donder dagavond werd ook een coniferen- haag door het vuur aangetast. De asresten kwamen onder andere terecht op plastic groentekassen iets verderop. De schade had daar om volgens Stef Hoven nog een stuk groter kunnen zijn. „Voor hetzelfde geld slaat het vuur over. Je wilt je niet voorstellen hoe dat er uitziet." GOES De crowdfundingactie voor een Cruyff Court in de Goese Pol der is begonnen. Via de website www.zcfp.nl kan iedereen een bijdrage toezeg gen. De mogelijke komst van een Cruyff Court is een initiatief van een aantal jongeren in de wijk. De Cruyff Foundation heeft een bijdrage van 30.000 euro toe gezegd, maar er resteert nog een gat van 90.000 euro. Dat moeten de jongens lokaal inzamelen. De gemeente Goes en woning corporatie RWS hebben al een bij drage toegezegd. ZATERDAG 27 FEBRUARI 2016 Woongenot naar de bliksem door Ellen Jobse Leen en Janny Langendoen snappen niet waarom de gemeente afweek van het bestemmingsplan, foto Mechteld Jansen door Ben van den Aarssen THOLEN. De schrik zit er goed in bij de volkstuinders aan de Julia- nastraat in Tholen. Voor de zoveel ste keer kraaide de rode haan don derdagavond op hun complex. De kippen overleefden de brand in het naastgelegen schuurtje. In verband met de werkzaamheden aan de verdubbeling van de Sloeweg vervalt de afslag van de Sloeweg (Stoofweg) richting Nieuwdorp en Lewedorp vanaf maandag 29 februari 2016 (7.00 uur). De omleidingen worden aangegeven met gele borden. De afslag van de Sloeweg richting 's-Heerenhoek (Stooflaan) blijft voorlopig nog open. Er wordt gewerkt aan de nieuwe ongelijkvloerse aansluiting bij de Molendijk. Meer weten? Neem contact op met het informatiepunt Sloeweg: sloeweg@zeeland.nl of 0118-63 12 45. Meer informatie op: www.zeeland.nl/sloeweg Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76