200 Chayenne (15) voelt wel spanning voor gala van vanavond in Vlissingse sporthal Baskensburg SPORT 11 Omloop De Bruijn in halve finale Grand Prix De Zeeuwse wielrensters Ma- thilde Matthijssse en Celesta op den Brouw komen vandaag aan de start van de Omloop het Nieuwsblad. Ze rijden voor de ploeg Jos Feron Lady Force. Brian van Goethem (foto) uit Sluiskil komt bij de profs in ac tie. Hij rijdt voor Roompot. Jean Paul de Bruijn heeft de halve finale van de Grand Prix drieban den in Vlaardingen bereikt. De biljarter uit Hulst versloeg gis teren in de achtste finales Frans van Schaik en won later in de kwartfinale ook van Ad Koore- vaar. Tegen Van Schaik was De Bruijn al in dertien beurten klaar: 40-13. Ad Koorevaar werd daarna in 22 beurten verslagen. Het werd uit eindelijk een moeizame overwin ning (40-36) voor de Zeeuws-Vla ming. De Bruijn treft zaterdag in de halve finale Raimond Burg man. Hij is de Nederlands kam pioen. om. „In de week voor een wed strijd moeten ze veel en hard spar ren", vertelt de trainer. „We heb ben iedere avond getraind. Vrijdag (gisteren, red.) moesten ze rust ne men." Quincy Thomas heeft al vaker in de ring gestaan, maar dan als bokser. Hij is de zoon van oud bokser Lincoln Thomas en is over gestapt naar het kickboksen. Voor Guy Sandifort (24) wordt het van avond de allereerste keer dat hij de ring instapt. „Ik ben een jaar geleden begon nen met kickboksen", vertelt de Vlissinger. „De laatste drie maan den heb ik heel intensief getraind. Ik ben acht kilo kwijtgeraakt, ei genlijk een beetje te veel vind ik. Vroeger heb ik gevoetbald en af en toe ook wel eens gekickbokst. Maar zo serieus als nu, nee dat had ik nog nooit gedaan." Dat hij zijn allereerste wed strijd uitgerekend in Vlissingen gaat boksen maakt het wel bijzon der, zegt Sandifort. „Een thuiswed strijd, er zullen veel bekenden op de tribune zitten. Van iedereen die van onze groep mee gaat doen heb ik denk ik de meeste span- 'Ik ben acht kilo kwijtgeraakt, eigenlijk een beetje te veel vind ik' ning. We hebben echt hard ge traind, het is iedere keer weer heel intensief. Pittig, maar ook mooi." Zo denken twee talenten uit Oost-Souburg er ook over. De ne ven Anis (20) en Jabir Karbach (20) hebben de afgelopen jaren al ervaring opgedaan. „Ik ben nu elf jaar aan het kickboksen", vertelt Anis, wiens partij vanavond de af sluiter van het gala is. „Mijn vader nam me mee naar de sportschool. Ik heb tot dit seizoen ook in de jeugd van RCS gespeeld, maar ben gestopt om me op het kickboksen te focussen." Hij is op straat veel vuldig aangesproken over het gala. „Dat geeft je positieve energie. Dat het een thuiswedstrijd is geeft me ook wel een boost." Adrenaline Zijn neef heeft hetzelfde ge voel. „Het is anders. Iedereen die ik ken komt kijken. Daarom trai nen we hard. Het ligt er vooral aan hoe je er zelf mee omgaat. Als je gewend bent aan de adrenaline kun je je er alleen maar beter door gaan voelen." Een studie van hun tegenstander? Nee, daar beginnen ze niet aan. Anis: „Ik ken mijn te genstander niet, daar kijk ik ook nooit naar. Ik ga van mijn eigen kracht uit." Jabir: „Je moet zelf la ten zien wat je kunt. Ik zet altijd veel druk, zoek meteen de aanval. Als je alleen maar kijkt naar wat je 'De volgende ochtend heb je altijd wel wat pijntjes en soms loop je even wat moeilijker' tegenstander doet, dan word je misschien onzeker." Wat trekt de neven zo aan in het kickboksen? Anis Karkach: „Ik vind het tof om te doen en ook om naar te kijken. Ik snap dat mensen bij kickboksen meteen aan grote, agressieve kerels den ken. Maar dat ben ik niet. Ik heb op straat ook nog nooit gevoch ten." Jabir: „Ik heb heel veel ener gie, dat kon ik alleen in het kick boksen kwijt. De sport zit bij ons in de familie. Of het nu om neven uit Amsterdam of Tilburg gaat, ze doen allemaal aan kickboksen." In de ring dragen ze vanavond geen helm of scheenbeschermers. „Ik heb nog nooit een zware bles sure gehad", vertelt Anis. „De vol gende ochtend heb je altijd wel wat pijntjes en soms loop je even wat moeilijker. Maar dat gaat van zelf weer weg. Ik heb nu negen wedstrijden gevochten. De balans is fifty-fifty. Vier gewonnen, vier verloren en één gelijk." Vanavond wil Anis Karkach daar voor eigen publiek in Vlissin gen graag overwinning nummer vijf aan toevoegen. VAN HEKELEN DE RING IN Tussen een paar enorme ke rels valt ze meteen op. Een niet al te grote meid, gekleed in het zwart, met grote bokshandschoenen. Chayen ne van Gils is pas vijftien jaar oud, maar heeft haar plek gevonden. Ze begon anderhalfjaar geleden met kickboksen en wil nu niets anders meer. Vanavond stapt ze in sporthal Baskensburg de ring in. Ze spart deze avond met ver schillende teamgenoten. De ene kerel is net iets groter dan haar, in de ander past ze bijna twee keer. Ze traint geconcentreerd en krijgt als het echt moet even een korte pauze. „Ik weet niet tegenover wie ik sta", vertelt de scholiere van het Scheldemond College in Vlissin gen even later. „Ik weet alleen dat we hetzelfde gewicht hebben." Waarom gaat een meisje van vijf tien kickboksen? Moeder Carolien geeft uitleg: „Anderhalfjaar gele den ging het niet zo lekker op school. We hebben toen tegen Chayenne gezegd dat ze een sport moest zoeken waar ze mentaal wat sterker van zou worden. Ze is met kickboksen begonnen en vindt het fantastisch. Chayenne moest zelfverzekerder worden en wat meer van zich afleren bijten. Dat is gelukt." Vanavond gaat Chayenne in de Vlissingse sporthal Baskensburg het gevecht aan. „Ik voel wel span ning", vertelt ze. „Ik weet dat er veel familie en vrienden komen. Mijn vader is verzorger bij het za terdagteam van VC Vlissingen, van zijn team komen ook veel jon gens kijken. Het is dus best wel spannend." Dat is het ook voor haar moe der Carolien. „Maar ik ben vooral heel trots op haar." ZATERDAG 27 FEBRUARI 2016 In Het Sportuus in Axel worden vandaag de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen turnen gehouden. Er doen tweehonderd turnsters aan mee. De wedstrijd begint om 8.30 uur. op j acht naar een knock-out Jabir (links) en Anis Karkach sparen elkaar niet tijdens de training. De twee neven uit Oost-Souburg hebben de af gelopen jaren al heel wat ervaring opgedaan. Quincy Thomas is de zoon van voormalig bokser Lincoln Thomas. Hij maak te de overstap van het boksen naar het kickboksen, foto's Lex de Meester Guy Sandiford kickbokser Anis Karkach kickbokser Urvin van Hekelen laat het duel met 's-Heer Arendskerke vandaag schieten. De aanvaller van zater dag-derdeklasser Yerseke komt in actie tijdens het kickboksgala, in de C-klasse. Van Hekelen: „Ik kickboks al sinds mijn zeventiende. Toen ik in 2012 bij Hoek ging voetballen ben ik ge stopt. Na mijn vertrek bij Hoek ben ik weer begonnen." Bij het kickboksgala in sporthal Baskensburg betaal je voor een plek op de tribune vijftien euro. Een stoeltje bij de ring kost twin tig euro. De zaal gaat om 15.00 uur open, de eerste partij is om 16.00 uur. Chayenne van Gils tijdens de trai ning in Vlissingen. door Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73