Groene Ster pakt gouden punten tegen Hovocubo verliest van Boere Van den Houten Zeeuwse kickboksers zijn klaar 10 SPORT MZVC verleidt ook Bosschaart Drietal VC Vlissingen tekent bij Guy Sandifort (24) debuteert in de ring, neven Anis (20) en Jabir (19) Karkach hebben al ervaring. Derde tijd voor Nancy van de Ven bij training GP Geert Bosschaart (foto) heeft zijn voetbalschoenen weer aangetrok ken. De voormalige speler van on der meer Hoek, Goes en Zeelan- dia Middelburg pakt zijn carrière weer op bij MZVC. Deze club ver leidde in de winterstop al Arjan Human tot een rentree. Met de oud-profin de gelederen heeft de club een opmars ingezet in de der de klasse A. Met negen punten uit de laatste drie duels heeft MZVC de laatste plaats verlaten. Bos schaart maakte donderdag in het oefenduel met Apollo'69 (2-1-ver- lies) zijn rentree. Hoessein Bouzambou, Thomas Ragut en Etienne Mallie spelen ook volgend voetbalseizoen bij VC Vlissingen. Het drietal bereik te gisteren met de clubleiding een akkoord over een nieuwe ver bintenis. De Walcherse hoofdklasser begon gisteren met de besprekingen voor de nieuwe jaargang. De ko mende weken hoopt de club de selectie voor volgend seizoen ver der in te vullen. VC Vlissingen staat komend seizoen weer onder leiding van trainer Ruud Pen- nings. De overwinning was zwaarbe vochten maar ook dik en dik ver diend. Karim Ben Sellam keepte een dijk van een wedstrijd en had Het onderonsjes tussen Tom Boere (FC Eindho ven) en Thomas van den Houten (Telstar) in de Jupiler League eindigde gis teravond in een zege voor de Bra banders: 2-1. Beide Zeeuwse voetballers be gonnen in de basis. Waar Van den Houten uiteindelijk de negentig minuten vol maakte, werd Boere na 62 minuten gewisseld. De uit Terneuzen afkomstige aanvaller werd afgelost door Anthony van den Hurk die prompt scoorde. Hij liet de 1-1 aan tekenen. Telstar was even daar voor via Tissoudali op 0-1 geko- met een aantal cruciale reddingen een groot aandeel in de zege. Josi- mar Pattinama was met twee goals en twee assists ook op dreef, aanvoerder Salim Ben Sellam ging zoals altijd voorop in de strijd. Groene Ster presenteerde zich echt als een team en maakte daar mee het verschil. Blessure Bij Hovocubo ontbrak Mo Attai- bi door een blessure. De interna tional, die eerder voor het Italiaan se Lazio Roma speelde en in Bel gië bij FT Antwerpen, nam nu de coaching voor zijn rekening. Vanaf de bank zag hij hoe zijn ploeg na negen minuten zuivere men. N'Toko werd matchwinnaar voor Eindhoven. Hij kopte raak uit een hoekschop. Istvan Bakx ging met FC Oss onderuit bij Fortuna Sittard. Het werd 3-0. Bakx speelde de gehele wedstrijd mee. FC Oss zakte door de dertiende nederlaag deze com petitie verder op de ranglijst en staat nu achttiende in de Jupiler League. Jong PSV moest zijn meerde re erkennen in Achilles'29. De Groesbeekse formatie won in ei gen huis met 3-2. Bij Jong PSV zat de uit Koewacht afkomstige Au gustine Loof de gehele wedstrijd op de bank. speeltijd de eerste grote kans kreeg, maar het was Groene Ster dat als eerste scoorde. Pattinama zette zich achter een vrije trap en passeerde doelman Ronald van Leeuwen: 1-0. Groene Ster kon niet lang van de voorsprong genieten. Doelman Ben Sellam bracht redding op een schot, maar Saïd Bouzambou le verde de bal vervolgens onbe doeld in bij Dennis Selbach (1-1). Saïd Bouzambou was namens Groene Ster dicht bij de 2-1. Mats Velseboer - net als Bou zambou international - miste daar na van dichtbij twee kansen op een tweede treffer voor Hovocu bo. Halverwege stonden er toch drie goals op het scorebord. Patti nama bediende Salim Ben Sellam, die de bal koeltjes binnen stiftte (2-1). Prachtige aanval Meteen na rust, binnen een mi nuut, was de stand al weer in evenwicht. Velseboer joeg de bal met links in de kruising (2-2). Daarna kwam het duel echt los. Een prachtige aanval via Khalid El Hattach, Pattinama en Ben Sellam betekende 3-2, El Hattach maakte na een vlijmscherpe counter de vierde Vlissingse treffer. Het werd nog even spannend toen Hovocu bo met een vliegende keep ging spelen en Nigel Wijdenbosch de 4-3 maakte. Pattinama bracht de marge ra zendsnel weer op twee treffers (5-3), Saïd Bouzambou mocht na goed storend werk van broer Hoes sein de zesde maken. Het zorgde voor frustratie bij de bezoekers, die Ivo Rottiné na een harde char ge rood zagen krijgen. Hij mist vol gende week de halve finale tegen Groene Ster. Zelfde plek, zelfde tijd en in Vlissingen hopen ze ook op dezelfde uitslag. QATAR. Motorcrossster Nancy van de Ven heeft gisteren bij de tijds- training voor de Grand Prix van Qatar de derde tijd neergezet. De achttienjarige Vlissingse moest alleen de Franchise Livia Lancelot en de Italiaanse Kiara Fontanesi voor zich dulden. Het verschil tussen nummer één Lan celot en Van de Ven was anderhal ve seconde. Vandaag zijn beide manches op het circuit van Losail. De Zeeuw se mag nu als derde oprijden naar het starthek. De GP van Qatar is de eerste van de zes WK-wedstrijden voor Van de Ven. Khalid Zarin maakt duidelijk welke combina tie hij wil zien en telt vervol gens met luide stem van één tot vijftien. „Acht! Linkse hoek, rechtse di recte, lever en lowkick." Tussen door smijt hij met krachtter men en spoort de mannen aan die hij traint. „Kom op jongens, niet spelen", is Zarin duidelijk. „We moeten in vorm zijn. We gaan ervoor, we gaan voor die knock-out!" Met zo'n twintig kickbok sers - onder wie één meisje, de vijftienjarige Chayenne van Gils - is de training bij Budget Sports drukbezocht. „Dit is een echte Vlissingse gym", zegt ei genaar Marco Schroevers. „Er loopt hier van alles door elkaar. Ik kan echt genieten van de sfeer." Bodybuilders, huisvrou wen, mannen die graag een paar kilo kwijt willen raken, studentes; ze komen allemaal om te trainen. Boven een rij matten hangen zware zwarte bokszakken, waar flink tegen aan gemept en geschopt wordt. Naast de bar hangt een poster van Rocky. Omdat kickboksers van ver schillende niveaus samen trai nen happen sommige kerels tij dens de warming-up al een beetje naar adem. Sandy Salient, één van de trainers, laat iedereen opdruk ken. Terwijl de dikke handschoe nen in de matten worden ge drukt, geeft hij aan wat er moet ge beuren. „Omhoog, half omlaag, omlaag en weer omhoog." Het is zwaar en dan moet het echte af zien nog beginnen. In de hoek van de zaal, bij de spiegels, neemt Khalid Zarin (33) even later de zes sterkste kickboksers apart. Wilfred Vreeke, ook trainer, is met een lach op zijn gezicht voor al sparringpartner. Bij zijn neef Guy Sandifort gutst het zweet van zijn gezicht, bij Anis Karkach, Hosni Al Najjar, Quincy Thomas en Jabir Karkach gebeurt hetzelf de. Het is intrigerend om de trai ning van dichtbij te volgen. Uit de mond van trainer Zarin, die in het verleden zelf ook in de ring heeft gestaan, regent het combinaties. „Drie! Kom aan, doorgaan! Vier! Vijf!" Veel en hard sparren Guy Sandifort wordt geraakt door de teen van zijn oom en loopt een wondje onder zijn oog op. Hij kijkt even in de spiegel. „Shit, hier hou ik niet van", zegt hij. Zijn sparringpartners moeten lachen. „Je ziet het bijna niet man." Zarin houdt het tempo er in. Na de training legt hij uit waar- Afgetraind Bij Budget Sports in Vlissingen werd de afgelopen maanden hard ge traind voor het kickboksgala. door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Op het moment dat het écht moest, pakte Groene Ster gisteravond in eigen huis drie gou den punten. De Vlissingse zaalvoet ballers versloegen directe concur rent Hovocubo met 6-3 en wipten zo over de ploeg uit Hoorn naar de vijfde plaats in de eredivisie. De droom om voor de eerste keer in de clubhistorie de play-offs om het kampioenschap te halen bleef daar door levend. door Barry van der Hooft Groene Ster bejubelt een treffer in het duel met Hovocubo. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72