Hitte van tango verwarmt Zeeuwse Concertzaal voor Lieve en Nena Daar doen we het voor. 12 ZEELAND 'It takes two to tango' is een be kende uitspraak. Zonder een part ner is het onmogelijk om deze in gewikkelde dansvorm goed uit te voeren. Dat aan deze uitdrukking een diepere uitleg kleeft, is ook be kend. Zonder goede samenwer king is er geen resultaat. In de Zeeuwse Concertzaal zullen de be zoekers zich weinig aantrekken van diepzinnigheid. Zij willen ge nieten van de passionele muziek en zich laten meevoeren op de zwoele golven van de tango. Dat er gedanst mag worden is een ex traatje. Het orkest is opgericht in 1994. Aan de Codarts Internationale Ho geschool voor de Kunsten werkt, binnen de afdeling Wereldmu ziek, een vakgroep Argentijnse tango. Het orkest bestaat uit stu denten én docenten. De muzikan ten willen de grote verscheiden heid in tangostijlen ontleden. Geerte Vierhout-Vogelaar, een van de vrijwilligers van de Zeeuw se Concertzaal is enthousiast over de nieuwe formule die de Concert zaal nu lanceert. „Deze muziek is meeslepend en ik denk dat deze interactieve voorstelling veel men sen trekt. Het stimuleert zeker de gang naar de concertzaal." Zij vertelt dat de tango zich eind negentiende eeuw ontwikkel de aan de oevers van de Rio de la Plata in Argentinië en Uruguay. „In de volksbuurten van de haven steden Buenos Aires en Monte video vermengden dans en mu ziek van de oorspronkelijke indi aanse bevolking zich met die van immigranten uit Europa. De Spaanse kolonisten kwamen met de flamenco, de Italianen met het Napolitaanse lied, de Duitsers met de bandoneon." Beide vormen, dans en lied, zit ten vol emotie. Heimwee, nostal gie en verdriet druppelt uit deze muziek. Het tango-orkest zorgt dat de temperatuur in de Zeeuwse Concertzaal, die voor deze avond omgebouwd wordt tot dansimpe- rium, enkele graden stijgt. Vóór de pauze klinkt een concertant tangorepertoire in de stijl van de orkesten van Argentijnse meesters Osvaldo Pugliese, Anibal Troilo, Carlos di Sarli en Horacio Salgan (uit de gouden periode jaren veer tig en vijftig van de twintigste eeuw). De verbinding met het he den bestaat uit het vertolken van nieuwe werken van studenten en tangopianist/docent Wim War man. Na de pauze wordt live dansmu ziek uit Argentinië gebracht en dan mag het publiek zich heerlijk Bandoneonist Leo Vervelde (foto) werkte jaren samen met Carel Kraayenhof. uitleven en zwoel ronddraaien. Na afloop van het concert kan tijdens de Tango Salon, met bars en gezel lige hoekjes, gedanst worden tot 23.30 uur. De muzikale leiding van tan- go-orkest OTRA is in handen van bandoneonist Leo Vervelde, pia nist is Wim Warman en Ruzana Tsymbalova leidt de strijkerssec tie. Bandoneonist Leo Vervelde werkte jaren samen met Carel Kraayenhof Hij speelde in het Sex- teto Canyengue, schreef arrange menten voor milonga's en tango's en richtte samen met Kraayenhof de opleiding Argentijnse tango op. Bij zijn werkgever Codarts startte hij met het studentenor kest OTRA. Hij is bovendien al meer dan twintig jaar leider van tango-ensemble Otros Tiempos. Het optreden begint om 20.00 uur. DELTA.nl/vooruitkijken Het Gran Orquesta Tfpica OTRA bestaat uit muziekstudenten én -docenten door Jeanette Vergouwen MIDDELBURG. Het Gran Orquesta Tfpica OTRA speelt vrijdag 4 maart in de Zeeuwse Concertzaal in Nid- delburg onder leiding van bando- neonist Leo Vervelde een reeks tan go's in Argentijnse stijl. Er kan ge danst worden tijdens het concert én erna met muziek van dj Rob bert Wagemaker. verbindt Nóg sneller internet voor alle Zeeuwen. DELTA verhoogt per 1 maart 2016 de internetsnelheden voor alle consumenten. Via het betrouwbare en storingsarme kabelnetwerk zijn vanaf dan snelheden mogelijk tot zelfs 400 Mbps! Kies de snelheid die bij je past.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44