'Ook de geheide kanshebber zit niet rustig' corendon corendon.nl/crazy Bali, Gambia of Curagao BP CULTUUR SHOW 29 vol=vol! viewer aan. De bruta le vraag op wie zij zondagnacht bij de Oscars gaat stem men vindt zij onge past. „Ik zeg lekker niets", zegt de roodha rige actrice met een streng gezicht tijdens het Filmfestival van Ber lijn. „Domweg omdat ik niet eens weet of ik dit wel bekend mag maken. Bovendien heb ik nog niet besloten op wie ik ga stemmen. Ik doe dat altijd pas op het laatste mo ment." Vorig jaar was de 55-jarige Moore de gelukkige winnares van de meest begeerde filmtrofee in Hollywood. Haar rol als een hoogleraar taalkunde wier leven in duigen valt als zij de ziekte van Alzheimer krijgt en vervolgens Bestraffend kijkt Julian ne Moore haar inter- /fa» Bij de vorige Oscaruitreiking maakte Moore het hele circuit van begin af aan mee. Dat betekent zo veel mogelijk party's en ceremo nies van andere belangrijke film prijzen (Golden Globes, Baftas, Screen Actors Guild) bijwonen. „Het kost je al snel twee maanden om aan deze verplichtingen te vol doen", rekent zij voor. „Je wordt aan de lopende band geïnter viewd, moet in talkshows gaan zit- les. De daaropvolgende dinsdag stond ik alweer voor de camera's. Ik vloog linea recta naar New York voor de film Maggie's Plan. Daarin moest ik voor het eerst van mijn leven op een ijspiste schaatsen. De regisseur was doodsbang dat ik een arm of een been zou bre ken, zo gammel zag ik eruit." Verder wil Moore, die dit jaar als voormalig winnares vermoede lijk de Oscar voor de Beste Acteur 'Hoe groter je kansen zijn, hoe meer er van je wordt verlangd. Als je dan ook nog met een nieuwe film bezig bent, is het helemaal een zware klus' langzaam begint te dementeren, was een ideale vertolking om in aanmerking te komen voor een Oscar. Acteurs en actrices die vol overtuiging een ziekte kunnen uit beelden, hebben altijd een streep je voor bij de stemgerechtigde le den van de Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Van te voren was Moore getipt als de ge doodverfde winnaar. Toch zat zij tijdens de uitrei king niet op haar gemak in de zaal. Vier keer eerder, waaronder twee keer in 2003 toen zij zowel als Beste Actrice (Far from Hea ven) als voor Beste Bijrol (The Hourswas voorgedragen, maakte zij mee dat de Oscar aan haar neus voorbijging. „Je verwacht nooit dat je wint, ook al ben je de gro te favoriet. Tenminste, zo stond ik er vorig jaar te genover. Ergens zit in je achterhoofd de angst dat jij als gedoodverfde win naar toch het slachtof fer wordt van die ene grote verrassing bij uit reiking en verslagen wordt door een outsider. Dan kunnen de bookmakers nog zo hard roepen dat jij gaat win nen, toch zit je er niet honderd procent op je gemak." ten en recepties bijwonen. Het vergt erg veel tijd want hoe groter je kansen zijn, hoe meer er van je wordt verlangd. Als je in diezelf de periode ook nog met een nieuwe film bezig bent, is het helemaal een zware klus." Na de uitreiking en de on vermijdelijke party's tot diep in de nacht slaat de realiteit on verbiddelijk toe. Zeker voor Moore was vorig jaar de over gang van feest naar filmset behoorlijk pittig. „De uit reiking vond plaats op een zondagavond in Los Ange- mag uitreiken, niet klagen. „Het winnen van een Oscar blijft toch een unieke ervaring. De waarde ring van je vakgenoten is het hoog ste en het mooiste dat je in Hol lywood kunt bereiken." Laatste vraag: waar staat haar eerste en tot nu toe enige Oscar? „Gewoon bij mij thuis in de werk kamer. Niet echt in het zicht. Dat zou ik iets te opschepperig vin den. Ik weet dat Kate Winslet haar trofee op het toilet heeft staan. Als haar gasten dan lang wegblijven, weet ze zeker dat zij die Oscar hebben vastgepakt. Ik hoop dan wel dat ze eerst hun han den hebben gewassen." GAMBIA CURUCAO CURUQAO BALI Onze inkopers zijn totaal 'crazy' geworden en hebben ongelofelijk voordelige vakantiedeals naar Bali, Gambia of Curagao voor u binnengehaald! Boek snel, want GAMBIA GAMBIA ZATERDAG 27 FEBRUARI 2016 door Ab Zagt Hoe voelt het om een Oscar te win nen? Actrice Julianne Moore weet er alles van. Vorig jaar won zij de trofee voor haar rol als Alzheimer- patiënt in Still Alice. Je verwacht nooit dat je wint, ook al ben je de grote favoriet." Julianne Moore won vorig jaar een Oscar, foto AFP 8 DAGEN v.A. 10 DAGEN v.A. 7 DAGEN v.A. Onze bestseller in Gambia U vliegt met Qatar of KLM U vliegt met Qatar of KLM Uniek All Inclusive hotel Ook vanaf Düsseldorf Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting p.p. voor 7,8 of 10 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. Direct aan hel strand Beoordeeld met 8.1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29