PvdA-Kamerleden Sjoera Dikkers en Jeroen Recourt werden een setje 18 NIEUWS Zij vond hem 'een saaie jurist'. Hij haar 'een leuke vrouw'. Opeens waren ze stapelverliefd. 'Geen hou-den meer aan'. Ze hebben nog nooit van elkaar gehoord als ze in 2010 verkies baar staan op de kan didatenlijst voor de PvdA. Sjoera Dikkers (46) is actief partijlid op het ge bied van de internationale poli tiek. Ze is moeder van twee kinde ren, woont samen en komt bin nen op de achttiende plaats. Drie plekken onder haar staat Jeroen Recourt 45), hij is net gescheiden en heeft twee kinderen. Hij was rechter op Aruba en kiest voor de Nederlandse politiek. Jeroen Recourt: „We zullen el kaar voor het eerst hebben gezien op de verkiezingsavond toen de PvdA met dertig zetels net achter de WD eindigde. Ik was net ge scheiden en vond Sjoera een hele leuke vrouw. Maar we waren in eerste instantie vooral goede colle ga's die veel heen en weer reisden tussen Haarlem en Den Haag. Van jou kreeg ik een cd van Wende Snijders voor mijn maiden speech." Sjoera Dikkers: „Van tevoren kenden we elkaar helemaal niet. Ik vond je een hele degelijke, beet je saaie jurist. Ik kan me wel herin neren dat we na de eerste fractie vergaderingen meteen bevriend waren." Sjoera: „Haha! Nee, hij was voor mij op dat moment alleen nog kundig en to the point We bezoch ten samen afdelingen in ons dis trict. Maar ik was verliefd voordat ik het zelf in de gaten had. Ik zat te reconstrueren wat er aan de hand was en ineens snapte ik het: 'O, dat is het!' Dat was in mei 2011." Jeroen: „Ik werd me daar ook langzaam bewuster van. Dat je el kaar eigenlijk veel leuker vindt dan een goeie vriendschap. Dat kan eigenlijk niet, het is niet han dig, dacht ik, we zijn collega's. Ik heb geprobeerd het een beetje af te houden." Sjoera: „We zaten op een gege ven moment een beetje tegen el kaar aan. Ik kon eigenlijk niet ver liefd worden want ik woonde nog samen. Ik heb het toen heel voor zichtigjes tegen je gezegd. Weet jij dat nog?" Jeroen: „We gingen eten in Nieuwspoort. Jij zei: 'Het wordt nu wel erg crispy tussen ons.' Ik heb je toen ook nog een zoen gege ven." Sjoera: „Toen was het hek van de dam. Geen hou-den meer aan. Ik vond het heel ingewikkeld, heb twee kindjes en woonde samen met een lieve man. In een oog wenk viel ik 10 kilo af en ik gaf licht. Ik heb het meteen thuis ver teld, het had wel wat voeten in de aarde. Ik vind het moeilijk in dit gesprek enthousiast te zijn, omdat hij het zal lezen." Sjoera: „Als Jeroen een inbreng Veiligheid en Justitie in de fractie heeft, onthoud ik me van com mentaar. Het zou niet geloofwaar dig zijn als ik zeg: 'Wat een gewel dige notitie.' Maar hij maakt ze wel aan de lopende band." Jeroen: „Ik weet op mijn beurt best wat van Voedsel en Land bouw, maar ik doe er dan het zwij gen toe. We sparren wel aan deze tafel. Politiek is onze kracht dat we in de fractie niet als setje optre den. We zijn twee individuen voor de collega's." Sjoera: „Bij mij was het twee keer onderwerp van gesprek. De vraag was waarom we niet gekozen had den: de ene wel Tweede Kamerlid en de ander niet. Mijn antwoord was dat we allebei onze waarde hebben. Of het nou in hiërarchie niet ingewikkeld was? Wat deden we als we ruzie hadden? Dat soort 'We zijn individuen, maar we werden gewogen op basis van een stel' vragen werden gesteld. We zijn in dividuen maar we werden gewo gen op basis van een stel. Door de voorzitter van de kandidaatstel lingscommissie Margreeth de Boer en door afzonderlijke leden. In een bedrijf zijn dat wel relevan te vragen, maar een fractie is arbei derszelfbestuur." Jeroen: „Het was géén onder werp van gesprek dat ik had met de commissie. Terwijl ik vind dat ze er dan ook bij mij over hadden moeten beginnen. Daar hebben we ons allebei kwaad over ge maakt, dat het probleem in de ogen van een geëmancipeerde par tij bij een vrouw ligt." Jeroen: „Ik ga me waarschijnlijk nog een keer kandideren. Mijn ro de lijn is het openbaar bestuur. Het is iets tijdelijks, de Tweede Ka mer. Het landsbestuur, het kabi net, zou ik ook een grote uitda ging vinden, maar dat staat op ge spannen voet met het gezin. De ambitie met de kinderen en het werk worden dan alleen maar gro ter. Ik weet niet of ik het zou doen. Maar dat je nog meer kunt doen om wat je belangrijk vindt te realiseren, dat staat me wel aan!" Sjoera: „Ik doe het niet. Ik ben zeven jaar Kamerlid geweest, een grote eer. Nog nooit heb ik ergens zo lang gewerkt. Na mijn studie wilde ik de wereld redden en ik begon in Afrika. Het is frustre rend dat het zo langzaam gaat en dat je invloed klein is. Ik ga van groot naar klein en word thera peut. Ik heb me er de afgelopen ja ren in verdiept en heb me ook ge schoold. Zo vind ik processen in stiefgezinnen enorm fascinerend. Dat maak ik nu bij onszelf mee. Ik wil iets doen wat meteen effect heeft." Jeroen Recourt geeft het symbool van de PvdA en van de liefde, de roos, aan Sjoera Dikkers op de Grote Markt in Haarlem, foto Pim Ras Vlinders op het Binnenhof door Jan Hoedeman U twitterde op 17 januari 2011'Luis ter nu naar mijn collega Jeroen Re court op Radio 1. Kundig en to the point.' Hadden jullie toen al wat? Wanneer werd het onvermijdelijk? Hoe voorkom je nu dat er in de PvdA-fractie een gevoel van onge mak ontstaat? In 2012 werd een nieuwe kandidaten lijst gemaakt. U kreeg te horen: 'We willen geen koppel in de fractie'. Sjoera Dikkers Kamerlid Hebben jullie voor 2017 al bepaald of jullie weer allebei door willen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18