PORTRET 13 LEVEN EN WERK ven van alleenstaande moeders die net genoeg geld hebben om eten te kopen en de verwarming aan te zetten, maar al jaren niet meer in de stad komen omdat ze toch geen kleren kunnen kopen. Als hun kinderen zijn gekleed, gaat een vrijwilliger met ze spelen en zegt een ander tegen de moe der: 'Zo, nu jij.' Dan zijn ze ver rast. 'Ik?'" „Helaas wel. Dat vind ik echt niet leuk. De val kan dan zo groot zijn." „Nee joh, dat beeld zou ik het liefst omver knuppelen. Ik laat lie ver zien dat ik soms ook maar een dotje doe. We hebben tachtig vrij willigers bij de Kledingbank en als coördinator heb ik maar zes tien uur voor mijn werk. Ik moet veel beslissingen nemen in korte tijd, met ook de zorg voor een jong gezin. Ik maak geheid regel matig verkeerde keuzes. Het is niet zo dat ik alles goed doe om dat ik het doe in opdracht van God. Ik heb ook mijn zwakke kan ten. Ik ben niet zo gestructureerd. Ik ga graag volle kracht vooruit. Maar administratief werk? Nee." 'Mijn relatie met God is als een katapult. Toen ik niet verder omlaag wilde, schoot hij me weer omhoog' „Het is niet verkeerd om je kwets baar op te stellen. In zwakheid ben je soms ook sterk. En dit is al lemaal maar werk. Het echte le ven, dat is mijn gezin. Hoe ik hén heb behandeld, dat is uiteindelijk belangrijker dan de Kledingbank." „Zij krijgen het veel moeilijker dan wij. Ze wonen in één van de rijkste landen, maar er staan hen veel uitdagingen te wachten. De wereld wordt harder. Gelukkig zie ik om me heen ook het goede in mensen tot bloei komen." ZATERDAG 27 FEBRUARI 2016 van God Susannah Koppejan-Robin- son is geboren in Canada en verhuisde met haar ouders als 3-jarige naar Middelburg. Haar vader was directeur van Hercules (Eastman Chemical). Ze ging naar de Acaciahof en de CSW (mavo en ha vo) in Middelburg. Ze is getrouwd met Rik en heeft twee zoontjes: Levi (5) en Jeff (2). Het gezin woont in Middelburg. Susannah is lid van de City Alive Church Middelburg, voorheen de Nieuw Leven Gemeente. Daar was ze dia ken van 2007 tot 2016. In 2012 richtte zij de Kle- dingbank Zeeland op. Die zamelt (vrijwel) nieuwe kle ding in voor mensen die in armoede leven. De Kleding- bank is gevestigd aan de Ravensteijnweg in Middel burg. De Kledingbank Zeeland krijgt zo veel tweedehands kleding binnen, dat die ook wordt geschonken aan mensen in Afrika en Oost-Europa en aan de asielzoekers in Zeeland. Sinds begin dit jaar ver zorgt de Kledingbank hulp- transporten met kleding, schoenen en dekens naar de vluchtelingenkampen in Calais en Duinkerken. Informatie: www.kleding- bank-zeeland.nl Susannah Koppejan, met zoontje Jeff. „Het echte leven, dat is mijn ge zin. Hoe ik hén heb behandeld, is uit eindelijk het belangrijkste." foto Mechteld Jansen M H Door je werk voor de Kledingbank Zeeland, de kerk en de vluchtelingen in Duinkerken bekleed je een voor beeldfunctie. Wil je het beeld dat mensen van je hebben graag in stand houden? Ben je bezorgd over het effect dat je persoonlijke verhaal kan hebben? Hoe zie jij de toekomst voor je kinde ren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13