SCB vernieuwt overweg Roompotstraat in Lewedorp weer dicht Extra pijnlijk AOW-gat Stem kwijt Jan van Puyvelde: bestuurder/ 2 ZEELAND Na een lawine van kritiek op zijn persoon is het tijd ons af te vragen: wie denkt Van Puyvelde wel dat hij is? water*.. specialist Water ontharders COMMENTAAR Sommige ex-werknemers van de voormalige veerdienst PSD zitten met een flink AOW-gat. Zij zijn niet uniek. Maar hun financiële moeilijkheden zijn extra schrijnend omdat zij hun situatie vergelijken met de provincieamb tenaren die een paar jaar geleden met groot verlof gingen. In die vertrekregeling compenseerde de provincie Zeeland het AOW-gat wél. Nu willen Gedeputeerde Staten niets weten van een reparatie voor de ex-PSD'ers omdat de wachtgelduitkeringen 'ruim' zijn. Maar daar gaat het eigenlijk niet om. In de eerste plaats mag de overheid niet met twee maten meten. Theoretisch is de groot-verlofre geling anders dan een wachtgeld regeling. In de praktijk niet of nauwelijks en gevoelsmatig hele maal niet. Dus je zou zeggen: gelij ke monniken, gelijke kappen. Bijna net zo belangrijk is de zorg vuldigheid van bestuur. Den Haag heeft de gevolgen van de verhoging van de AOW-leeftijd zo over de muur gekieperd, de maatschappij in. Inmiddels is er een overbruggingsregeling, maar die is te karig om alle problemen op te lossen. Hier en daar wor den al reparaties toegepast. Het ministerie van Defensie is in overleg met de vakbonden begonnen aan het verkleinen van het AOW-gat in de wachtgeldregelingen. Dat is een mooi voorbeeld. Den Haag heeft de gevolgen van de latere AOW zo over de muur gekieperd, de maatschappij in GOES. Aan de Anthony Fokker straat in Goes wordt al de hele week hard gewerkt om de spoor wegovergang van de stoomtrein Goes-Borsele te vernieuwen. Zowel het spoor als het wegdek wordt vernieuwd. De nieuwe con structie wordt robuust en onder houdsarm uitgevoerd, met zware betonnen raildraagplaten in de hoofdrijbaan en de fietspaden. Door de werkzaamheden is de spoorwegovergang de hele week afgesloten. En dat terwijl de Anthony Fokkerstraat een belang rijke verkeersader is. Het verkeer wordt een klein stukje omgeleid via de overweg tussen De Poel II en III. Dat zorgt, los van de beken de drukte in de ochtend (Goes in) en middag (Goes uit), nauwelijks voor extra overlast. De overweg gaat morgen weer open voor het verkeer. Almanak De griepgolf sleurde ook haar mee. Ze voelde het al een paar dagen aanko men en na een onrustige nacht was de Middelburgse moeder haar stem kwijt. Haar man vond het best rustig, maar hun zoontje snapte er niet veel van. „Mama kan niet praten. Ze is haar stem kwijt", legde zijn vader uit. Het leidde tot de enig logische vraag van de 4-jarige David: „Waar is die nu dan?" Vader moest het antwoord schuldig blijven. Bij het ontbijt vroeg moeder amper hoorbaar: „David, wat wil je op je boterham?" De kleuter boog zich liefdevol voorover en fluis terde terug: „Hagelslag." Voorlichting over WMO De WMO Adviesraad van de gemeente Tholen houdt op donderdag 3 maart een voorlichtingsbij eenkomst voor mantelzorgers over veranderingen in de zorg. De Adviesraad wil graag in gesprek komen met mantel zorgers om te weten hoe zij de veranderingen erva ren. De middag begint met een presentatie over het ge meentelijke mantelzorgbe- leid. De bijeenkomst vindt plaats in gemeenschapscen trum Haestinge in Sint- Maartensdijk en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Gezocht: boeken voor asielzoekers Het Unicef Studenten Team Middelburg wil een bibliotheek opzetten voor vooral kinderen van vluch telingen. Daarvoor worden geïllustreerde (kinderboe ken in het Nederlands, Duits, Arabisch en Rus sisch gezocht. Ook boeken voor volwassen vluchtelin gen zijn welkom. Hiervoor wordt een inzamelingsac tie gehouden op zondag 6 maart van 10 tot 16 uur op het Helmplein in Middel burg. Het Unicef Studen ten Team Middelburg is op gezet vanuit het UCR. Goes komt met blijverslening Goesenaren die hun huis levensloopbestendig wil len maken om er langer te blijven wonen, kunnen bin nenkort een zogeheten blij verslening krijgen van de gemeente. De lening krijgt een con sumptieve en een hypothe caire variant. In dat eerste geval kan tot 10.000 euro worden geleend, in het laat ste zelfs tot 25.000 euro. „Dat komt omdat we bij de hypothecaire variant een onderpand hebben", zegt wethouder Derk Alssema. Er is een pot van 250.000 euro beschikbaar om de le ningen uit te verstrekken. Zowel mensen met als zon der zorgvraag kunnen een lening krijgen. fnj W) iam&r[ Hij noemde zich zelf in een inter view enkele ja ren geleden 'een tam konijn dat vecht als een leeuw'. In het Land van Hulst zullen velen Jan van Puyvelde momenteel eerder bestempelen als een sluwe vos. De voorzitter van gemeenschapshuis De Wa rande in Sint Jansteen en activi teitencentrum Den Dullaert in Hulst, waarvan hij - saillant de tail - ook directeur is en de man achter de politieke partij Hulst Anders staat nogal ter discussie. Van Puyvelde (55) houdt er best een bijzondere wijze van besturen op na. Het pluche van de voorzittersstoel van Den Dullaert en De Wa rande zit Van Puyvelde blijkbaar zo lekker dat hij de statuten zoda nig veranderde dat hij er tot ver na zijn pensioen op kan blijven zitten. Klachten van ge bruikers van De Warande en Den Dullaert worden stelselmatig wegge wuifd. Het instellen van een gebruikersraad en inza ge in de jaarrekeningen van Den Dullaert, een met gemeenschaps geld gefundeerde stichting, wei gert hij. Bestuurskunde Men zou denken dat Van Puyvel de beter zou moeten weten, aan gezien hij na de broederschool in Sint Niklaas bestuurskunde studeerde in Gent. Of misschien hebben ze in België andere opvat tingen over de invulling en uit voering van dat ambt. Het lukte hem in ieder geval in hetzelfde jaar dat hij verkozen werd als voorzitter van Den Dullaert, door hetzelfde bestuur (waar hij dus voorzitter van is) ook be noemd te worden tot directeur. Het bestuur vond een openbare sollicitatie niet nodig. Ook de politiek is Van Puyvel de bepaald niet vreemd. Hij zetel de begin jaren tachtig al in de ge meenteraad van Sint-Gil lis-Waas (waar hij geboren en getogen is) voor de oppositie partij Gemeentebelangen en was toen het jongste raadslid. In 2014 probeerde hij met zijn partij Hulst Anders in de ge meenteraad van Hulst te ko men, dat lukte met één zetel, maar de lijsttrekker zelf kon niet plaatsnemen op het Huls ter gemeentepluche. Hij woont namelijk niet in Hulst en zijn kiezers wachten nu al twee jaar tot hij eindelijk zijn belofte eens inlost om over de grens te komen wo nen. Zo moeilijk moet dat toch niet zijn, aangezien hele hordes Belgen de laatste jaren wél een huis vonden in Hulst. In plaats daar van, stuurt Van Puyvelde zijn kat, raads lid Theo Rom- bout, die, zoals het dier, ook zijn tong verloren lijkt te hebben. Hulst An ders doet zijn naam eer aan. Ze doen het zeker 'anders', ze doen namelijk eigenlijk niets, behalve zitten en zwijgen. Werken deed Van Puyvelde al wel in Hulst. Al sinds ver terug in de vorige eeuw. Velen zullen Van Puyvelde kennen als de olij ke en aimabele meubelverkoper bij Morres. Daar zat hij nooit ver legen om een vriendelijk praatje en was hij de eerste om hoffelijk deuren open te houden. Hij zetel de er ook in het bestuur van de ondernemingsraad en waakte over de belangen van zijn colle ga's. Vanaf 2003 ging Van Puyvel de zich ook inzetten voor toeris tenstad Hulst in zijn functie als voorzitter van het Bezoekersma- LEWEDORP. De Roompotstraat in Lewedorp wordt opnieuw afge sloten, nu om de definitieve be strating aan te kunnen brengen. In de straat is de riolering aan gepast. De afVoer van regenwater is gescheiden van de afvoer van het gebruikelijke afvalwater van de huishoudens. Dat scheelt flink in de waterzuivering. Nadat het werk aan het riool was afgerond is gekozen voor een tijdelijke bestrating. Dat is gedaan om het zand de tijd te ge ven in te klinken en zo het risico op beschadiging van de nieuwe straat te verminderen. Dit voor jaar wordt de tijdelijke bestra ting er uit gehaald en komen de definitieve klinkers op hun plek je. De inrichting van de straat zal nauwelijks veranderen, wel komt er in overleg ook nog nieuw groen in de straat. Wan neer de straat precies wordt opengebroken is nog niet be kend, dat hangt van de weersom standigheden af. Wanneer de Roompotstraat zijn definitieve wegdek krijgt, hangt van de weersomstandigheden af Werkzaamheden aan de overweg in Goes, foto Mechteld Jansen Tip? redactie@pzc.nl SINT MAARTENSDIJK MIDDELBURG GOES Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl Tam konijn door Sheila van Doorsselaer door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75