Tant en assistent jaar langer bij Hoek Groene Ster ontmoet een versterkt Hovocubo onder 21 jaar ZEELAND 15 Die laatste was de afgelopen sei zoenen trainer van het tweede. De Smet werd in oktober na het ontslag van Ruud Pennings en diens assistent Ludo de Jonghe doorgeschoven naar de eerste se lectie. De Smet speelde met Tant samen bij Sint-Niklaas en speelde onder hem bij Aalter en Knokke. Tant kwam begin oktober bin nen maar slaagde er nog niet in Hoek uit de gevarenzone te lood sen. Na zeventien duels heeft Hoek zeventien punten en daar mee bezet het de elfde plaats. Die positie betekent aan het einde van het seizoen deelname aan de na- competitie om degradatie te voor komen. Hoewel de resultaten nog altijd wisselvallig zijn zijn de spelers erg te spreken over Tant. „We zijn erg blij dat Jannes ook volgend sei zoen onze trainer is", zei voorzit ter Art van der Staal gisteravond. „Van veel spelers wisten we al dat ze ook graag met Jannes verder wilden. Dat bleek nogmaals uit de reactie in de kleedkamer toen we het nieuws bekendmaakten." Dit weekend komt Hoek niet in actie. Volgende week begint het met een thuiswedstrijd tegen FC Rijnvogels aan de derde periode. Daarna wacht een uitwedstrijd te gen hekkensluiter Sportlust'46. leg. Het is de kunst om dat eruit te krijgen. Je moet als sporter de discipline kunnen opbrengen. Hij heeft het doorzettingsvermogen om de top te halen." Op het eerste gezicht lijkt Aar- ab twee valkuilen te hebben. Hij komt vaak te laat, waardoor hij veertig keer moet opdrukken. Al lijkt hij dat niet erg te vinden. En hij kampt geregeld met zenuwen voor een partij. „Maar als ik op de mat sta, is dat verdwenen. Dat is het gekke." Het jeugdwereldkampioen schap zien beiden als een opstap je. „De bond heeft Marwan gese lecteerd, omdat zij ervan uitgaan dat hij de top zes kan halen", meent Smid „Het is vooral be langrijk dat hij geniet en plezier heeft. Dan presteert hij het bes te." Nu het wereldkampioenschap eraan zit te komen, neemt bij Aar- ab de spanning toe. Toch blijft hij in zijn bewoordingen de rust zel ve. „Ik moet niet verwachten dat 'Deze sport heeft alles: trappen, worpen, stoten en klemmen' ik direct alles zal winnen. Het ni veau aanvoelen en leren van mijn fouten is het belangrijkste." Een nuchtere instelling is be langrijk als topsporter, stelt Smid. „Je moet realistisch zijn. Dit wordt het pittigste toernooi waar aan hij heeft meegedaan. Voor el ke wedstrijd die hij nu wint, prijs ik hem de hemel in. Hij moet nog een hoop dingen leren, maar als ie zo doorgaat is hij over twee jaar de te kloppen man. Zijn lichaam is dan volwassen." De tegenstander in sporthal Baskensburg is Hovocubo, dat vijf de staat en slechts één punt meer heeft dan Groene Ster. Bij een ne derlaag lijken de Vlissingers het toetje van het seizoen uit hun hoofd te kunnen zetten. De achter stand op nummer vier FC Marie ne kan dan zomaar ineens tien punten zijn. „Iedere ploeg in de eredivisie is door ons te pakken", zegt coach Hicham Benhammou. „Maar dat lukt alleen als we niet focussen op het 'moeten winnen'. Als ik naar de ontwikkeling van onze speel wijze kijk, dan zie ik dat het steeds beter gaat. Als we laten zien waar we iedere week op trai nen, dan maken we ook tegen Ho vocubo een kans." Benhammou heeft het momen teel prima naar zijn zin bij de Vlis singse formatie. „Als ik zie hoe de spelers vrijdag in Den Haag vanaf de bank de jongens in het veld coachten, daar kan ik echt van ge nieten", zegt de coach. „Er kwa men woorden voorbij die ze op de training hebben meegekregen. We wonnen vorige week met 7-0. De nul houden in de eredivisie was ons volgens mij nog nooit ge lukt. Maar ik vond vooral de ma nier waarop we speelden mooi om te zien. Als het 3-0 was gewor den, met hetzelfde spel, dan was ik ook tevreden geweest. Al moet ik toegeven dat die 7-0 wel goed was voor de moraal." Hovocubo werd in 2014 kam- 'De jongens hangen aan elkaar en willen samen iets moois neerzetten' pioen van Nederland en herbergt momenteel drie Nederlandse in ternationals: Amir Molkarai, Mats Velseboer en Mohamed Attaibi. Die laatste stapte voor dit seizoen over van FT Antwerpen naar La- zio Roma, maar vertrok na een klein halfjaar alweer uit Italië. Ho vocubo was er als de kippen bij om de veelzijdige Attaibi aan de selectie toe te voegen. Ervaren ploeg Koploper 't Knooppunt werd onlangs op 2-2 gehouden, daarna won Hovocubo drie keer op rij. Benhammou: „Het is een ervaren ploeg, die weet wat er in deze fase van de competitie gevraagd wordt. Die ervaring hebben wij niet. Hovocubo heeft drie interna tionals, wij hebben er met Saïd Bouzambou één." De topscorer verkeert in bloed vorm, zegt zijn coach. „Saïd is niet voor niets weer bij Oranje ge haald. Vorige week tegen Den Haag scoorde hij niet, maar was hij wel heel belangrijk met een aantal assists. We zijn blij dat hij in de winterstop niet naar FT Ant werpen is gegaan en bij ons is ge bleven. Het zegt ook iets over hoe Groene Ster nu bezig is. De jon gens hangen aan elkaar en willen samen iets moois neerzetten." Het duel tussen Groene Ster en Hovocubo begint vanavond om 20.45 uur. Beide ploegen treffen el kaar volgende week opnieuw in Vlissingen, in de halve finale van de KNVB beker. VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 door Barry van der Hooft HOEK. Wat in Hoek al een tijdje in de lucht hing, werd gisteravond be vestigd. Jannes Tant is ook volgend seizoen trainer van de zaterdag hoofdklasser. De Belgische oefen- meester heeft zijn contract met één jaar verlengd en zal ook ko mend seizoen geassisteerd worden door Wesley de Smet. Jannes Tant heeft Hoek inmiddels elf competitieduels geleid. Van die elf wedstrijden werden er vier gewonnen, zes verloren en één gelijkgespeeld. Marwan Aarab jiujitsuka Marwan Aarab doet volgende maand aan het WK mee. „Ik moet niet verwachten dat ik direct alles zal winnen." foto's Dirk-Jan Gjeltema door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Met vijf overwinnin gen in de laatste zeven competitie duels lijken de zaalvoetballers van Groene Ster het juiste ritme te heb ben gevonden. Door de goede re sultaten staat de Vlissingse ploeg nu op de zesde plaats in de eredivi sie. Met het oog op mogelijke deel name aan de play-offs om het kam pioenschap kan het thuisduel van vanavond cruciaal zijn. Hicham Benhammou coach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70