Vlissinger komt eind maart in Madrid uit op WK 14 ZEELAND Zeeland houdt relatief gezien heel veel hardloopwedstrijden Zestienjarige Vlissinger ontpopte zich van een verlegen jongetje in een volwassen vechtsporter. Zeeland houdt samen met Dren te relatief gezien de meeste hard loopwedstrijden van Nederland. Beide provincies organiseren per jaar zo'n 28 wedstrijden per 100.000 inwoners. Dat blijkt uit cijfers van de Atletiekunie die het online winkelcentrum Be- slist.nl heeft opgevraagd. In absolute aantallen wor den in Noord- en Zuid-Holland de meeste wedstrijden gehouden en de minste in Flevo land (negen wedstrij den per jaar). Met af stand worden landelijk in januari de meeste wedstrijden gehou den en in juli de minste. Ook fe- Groene Ster 2 raakt verder achterop Voor de zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 lijkt een hoge eindklasse ring in de topklasse steeds verder uit het zicht te geraken. Na het 4-4-gelijkspel tegen Botafogo gin gen de Vlissingers in eigen huis met 4-6 onderuit tegen DZS/ Soc cer For Life 1. Halverwege het duel met de nummer vijf van de ranglijst was de stand nog in even wicht: 1-1. Voor Groene Ster 2 opende Morad Bobouh in de eer ste helft de score. Na rust waren Mohammed El Hajjaji, Tarik Aoutah en Nicky van Merrien- boer de doelpuntenmakers. sport kort bruari heeft een negatieve piek. De meeste wedstrijden worden op zondag georganiseerd (960), gevolgd door zaterdag (572). Doordeweeks is woensdag de po pulairste wedstrijddag (141). Ook Mickenson de Pessemier ver trekt aan het eind van dit seizoen bij Hoek. De verdediger verruilt de zaterdag-hoofdklasser voor Knokke, dat in België op het vier de niveau uitkomt. Bij die club speelt ook voormalig Hoek-spits Mattis Persoons. De Pessemier kwam voor dit seizoen over van Deinze. Eerder werd al bekend dat doel man Brian Meulmeester (Goes) en middenvelder Ibrahim Eryürük (Zelzate) aan het eind van dit seizoen vertrekken bij Hoek. Ook De Pessemier vertrekt bij Hoek stoten en klemmen." Voor de meeste mensen was het een verrassing dat de destijds met overgewicht kampende Aar- ab voor een vechtsport koos. „Hij was verlegen en teruggetrokken", herinnert coach Peter Smid zich. Hij went zich naar zijn pupil. „Je vader vertelde me laatst hoe blij hij was dat je voor deze sport koos. Het gaf je meer zelfvertrou wen." Hoewel het nooit de insteek was van Aarab, merkte hij inder daad dat jiujitsu een positief ef fect had op zijn persoonlijkheid. „Ik besefte een paar jaar geleden dat ik veranderd was. Met men sen vechten doet iets met je. Het geeft je durf." Talent wacht." De Vlissinger kwam op zijn tiende voor het eerst in aanra king met jiujitsu. „Ik wilde altijd al op een vechtsport. Ik vond stoeien en boksen leuk." Op inter net ging hij op zoek naar de sport die het beste bij hem paste. Eerst volgde hij een lesje kungfu, maar daar werd hij niet direct warm van. Bij jiujitsu was hij echter meteen verkocht. „Deze sport heeft alles: trappen, worpen, Om het hoogste haalbare te be werkstelligen is toewijding no dig. Nu het WK eraan zit te ko men, traint Aarab in plaats van viermaal vijf keer anderhalf uur per week. Dat is niet niks als je bedenkt dat de Vlissinger ook nog gewoon scholier is. Hij zit in vwo 4 op het Scheldemond Colle ge- Peter Smid loopt al tientallen jaren rond in het wereldje dat jiujitsu heet. Zonder zichzelf op de borst te willen kloppen, ver telt de trainer dat hij talenten di rect herkent. „Mar wan heeft aan- strijden nodig. Dat ik het direct zo goed zou doen, had ik niet ver- 'Je vader vertelde me laatst hoe blij hij was dat je voor deze sport koos' De ietwat verlegen en bescheiden houding van Mar wan Aarab ver raadt niet direct dat hij de vechtsport jiujitsu beoefent. Ech ter, zijn afgetrainde lichaam ver telt een heel ander verhaal. Op 19 en 20 maart maakt de Vlissinger, die bij Happy Fitness traint, zijn debuut op het wereldkampioen schap jiujitsu onder 21 jaar in Ma drid. Op het hoogste podium ter we reld aantreden is uiteraard al een bijzondere prestatie. Aarab doet daar nog een schepje bovenop. Hij komt in een hogere leeftijds categorie uit. „Het doel was om me te kwalificeren voor het EK onder 18 later dit jaar. Omdat ik soms geen tegenstander had, deed ik een klasse hoger mee. Om beter te worden heb je nou eenmaal wed- Jiujitsu kweekt Coach Hicham Benhammou speelt vanavond met Groene Ster de thuiswedstrijd tegen directe concurrent Hovo- cubo. foto Ruben Oreel VLISSINGEN MARSEILLE Beste klassering Marco Minnaard Wielrenner Marco Minnaard heeft giste ren zijn beste klasse ring van dit seizoen genoteerd. De cou reur uit Wemeldinge werd vijftiende in de derde en laatste etap pe van de Tour de la Provence. De rit in Frankrijk ging over 171 kilometer van La Ciotat naar Marseille. In het eindklassement werd Minnaard 26e wat één plaats te wei nig was om UCI-pun- ten te scoren. De laatste etappe werd gewonnen door de Colombiaan Fer nando Gaviria, de ron de werd gewonnen door de Fransman Thomas Voeckler (fo to). VLAARDINGEN Jean Paul de Bruijn ongeslagen verder Driebander Jean Paul de Bruijn heeft zich ongeslagen geplaatst voor de kwartfinale in de Grand Prix in Vlaar- dingen. Na zeges op Herman Slikker (40-21) en Bert van Manen (40-27) was de biljarter uit Hulst ook veel te sterk voor Arno Klaassen (40-12). Ook Dick Jaspers, Rai- mond Burgman en Glenn Hofman schaar den zich al onder de laatste acht. De kwart finales worden van daag gespeeld. De te genstander van De Bruijn was gisteravond nog niet bekend. EINDHOVEN TERNEUZEN door Len Wolters Peter Smid trainer van Aarab

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69