139 199 699 1069 Kras.nl/busreizen of bel 0900-96977ocPg „Als we de komende tien dagen geen tastbare resultaten bereiken, is er een goeie kans dat het hele systeem in elkaar dondert", zegt Eurocommissaris van Migratie Di- mitris Avramopoulos. „Niet alleen de eenheid van Europa, ook men senlevens staan op het spel." De Nederlandse raadsvoorzit ter, staatssecretaris van Migratie Klaas DijkhofF, is nauwelijks opti mistischer: „Tegen 6 of 7 maart kun je verwachten dat de voor jaarsvloed op gang komt. We kun nen niet garanderen dat de meest gewenste oplossing (vluchtelin gen in Turkije houden, red.) op tijd gaat werken." Avramopoulos en Dijkhoff brachten hun sombere boodschap gisteren na overleg met de Europe se ministers van Justitie en Bin nenlandse Zaken, dat geen enkel nieuw besluit opleverde. In tegen deel, steeds meer landen gooien de kont tegen de krib en kiezen voor nationale oplossingen. Zeven Schengenlanden (Frankrijk, Duits land, België, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Oostenrijk) zijn op eigen houtje hun binnengren zen al gaan controleren, het lijkt een kwestie van dagen voor ande ren volgen. Intussen start Hongarije een re ferendum op over de spreiding van asielzoekers, en riep een tot op het bot getergd Griekenland gisteren zijn ambassadeur uit We nen terug, omdat Oostenrijk woensdag een onderonsje met acht Balkanlanden belegde en Griekenland daarbij bewust pas seerde. Premier Tsipras dreigt ook alle Europese besluitvorming te blokkeren als lidstaten blijven wei geren hun asielafspraken na te ko men. „Het ziet er belazerd uit, we hebben geen beleid meer. Dit wordt anarchie", aldus de Luxem burgse minister Jean Asselborn, de voorganger van DijkhofF als Eu ropees voorzitter. Avramopoulos sloeg de eigen zinnig lidstaten gisteren met de koppen tegen mekaar. „Aan wie kiest voor een nationale oplossing uit angst dat de Europese aanpak niet werkt, zeg ik dit: juist jullie nationale aanpak staat een Europe se oplossing in de weg. Solo-acties helpen niet, dit is geen Grieks, Duits of Oostenrijks probleem. Het is een probleem van ieder een." Harde woorden, maar of ze helpen weet niemand. Brussel windt er steeds minder doekjes om dat zijn migratiebeleid, in de eerste plaats door het getreuzel van lidstaten, direct aankoerst op een enorm en bijna niet meer te vermijden fiasco. Kernpunt van het Europese beleid blijft het EU/Turkije-actieplan: 3 miljard steun voor vluchtelingenopvang, vrijer reizen voor Turken naar Eu ropa, hernieuwd toetredingsover- leg en de overkomst van een gere guleerd aantal vluchtelingen in ruil voor het behoud van de grote mep in Turkije. Maar Turkije, eerst best enthou siast over het Europese plan, maakt al weken pas op de plaats. De problemen in Syrië en met Russen en Koerden eisen al zijn aandacht op, het ziet bovendien dat veel Europese landen de sa menwerking zeer tegen hun zin zoeken, enkel om van het vluchte lingenprobleem af te zijn. Eind vorige week op de top in Brussel liet de Turkse premier ver stek gaan, wegens de terreuraan slag één dag eerder in Ankara. Gis teren stuurde Turkije zijn ad junct-minister van Binnenlandse Zaken Sebahattin Özturk. Het ge sprek was volgens Avramopoulos 'constructief, maar zaken doe je niet met een adjunct-minister. Vandaar dat de top op 7 maart met premier Davutoglu zo belangrijk is. Intussen probeert Europa thuis de lieve vrede te bewaren, en ge schillen niet te laten escaleren. Als Hongarije een referendum wil over een spreidingsbesluit dat Eu ropees al gevallen is, dan roept dat vragen op, maar blijft het toch 'een interne aangelegenheid'. Als Oostenrijk onderonsjes belegt met Balkanlanden, dan is dat 'na tuurlijk prima, als ze maar binnen de Europese kaders blijven'. Maar dat doen ze juist niet, want het dubbele plafond van Oostenrijk op inreis en doorreis is zowel tegen Europese als interna tionale regels. Als Griekenland uit pure woede en frustratie daarover de Weense ambassadeur ontbiedt en zijn eigen ambassadeur terug trekt, dan is dat volgens Avramo poulos 'voor consultatie', eraan voorbijgaand dat dit diplomatiek het zowat zwaarste geschut is dat een land in stelling kan brengen. De Griekse en Oostenrijkse mi nister hadden gisteren 'goed en coöperatief samengewerkt, aldus Dijkhoff en Avramopoulos, maar heel overtuigend klonk dat niet. „Griekenland mag niet het Liba non van Europa worden, een berg plaats van vluchtelingen. Des noods nemen we eenzijdige maat regelen", zo dreigde de Griekse mi nister van Migratie Yannis Mouza- las. „Als Griekenland niet bereid of in staat is zijn Europese buiten grens te bewaken, dan moeten an deren wel optreden, door grenzen elders te bewaken", zo bitste Jo hanna Milk-Leitner, Oostenrijks binnenland-minster, terug. De ko mende tien dagen worden cru ciaal, stelde Avramopoulos. En elk van die tien wordt spannend. VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 NIEUWS 5 Europa vreest failliet asielbeleid door Frans Boogaard BRUSSEL. Europa bereidt zich voor op het tegengaan van een humani tair drama in Griekenland. Dat zit eraan te komen als Turkije de mi grantenvloed niet stopt en Europe se landen verderop hun grenzen dichtgooien. Griekenland wordt dan het afvoerputje. Dimitris Avramopoulos foto Laurent Dubrule/EPA 10 „Als we de komende tien dagen geen tastbare resultaten bereiken, is er een goeie kans dat het hele systeem in elkaar dondert", zegt Dimitris Avramopoulos. Voordeelreis Berlijn Ontdek deze bruisende wereldstad met ontelbare highlights. Transfers naar van het centrum inbegrepen. Boek voordelige excursies o.l.v. een NL'se gids. 4* Van der Valk Hotel Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39044 4 dagen v.a. Voordeelreis Londen Shoppen sightseeing! Ontdek de stad van de Big Ben, de Tower Bridge, Harrods, Buckingham Palace en musicals. Excursiepakket voordelig bij te boeken. Ibis Heathrow Airport*** I Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39043 Hamburg Lübeck Hanzeverleden, cultuur en gezelligheid. Beleef deze verrassende steden nu extra voordelig. Verblijf in een 4* hotel met zwembad incl. ontbijt diner. 2 x stadstour o.l.v. gids Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/12861 4 dagen v.a. De ongerepte Hoge Tatra Tip voor natuurliefhebbers! Ontdek het Slowaaks Paradijs, Pieniny, het Orava- dal, Zuberec, de Gouden Stad Praag, Zakopane en het kleurrijke Presov. 3* hotel in Poprad Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39502 12 dagen v.a. Polen Mazuren Indrukwekkende reis naaro.a. Gdansk, Auschwitz, Mazurisch Merenplateau en de steden Warschau en pn_m Krakau, die we bekijken jEIïl samen met een NL'se gids. I 1/8 per Top Class bus Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39391 Zwitserland Italië Combinatie van bergen, meren en het goede Italiaanse leven. Excursies naaro.a. de Matterhorn, het Lago Ml Maggiore, hetGardameer, de gigantische Fee-gletsjer H en optioneel naar Milaan. I Klantbeoordeling 7,8 EXTjl Zie: Kras.nl/39495 BiuJ De Baltische Staten Bijzondere rondreis waarbij u kennis maakt met een uniek stukje Europa. O.Lv. gidsen (inclusief!) bekijken EnwRaang we o.a. Riga, Tallinn, Vilnius en St. Petersburg. I Incl. entree Hermitage I Klantbeoordeling 8,4 MÏ*7>1 Zie: Kras.nl/39383 KlEl Spanje Portugal 'Grand Tour' naar o.a. Salamanca, Porto, Lissabon, Sevilla, Granada, Barcelona én heerlijke stranddagen aandeCostadelSol. 3-/4-sterren hotels in de stad of aan het strand i/ Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39402 19 dagen Busreizen Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen IKW Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5