4 I mmm Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: echte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun bedrijf. Zo ook Erik de Wee van Woontrend Zeeland Expo staat stil bij jubilerend bureau Voor de laatste winterse loodjes Barbiehuis gaat digitaal Minder huizen 'onderwater' in Koudekerke. tekst elian van twesteinde Voor eigenaren van recreatiewoningen stelden we een pakket samen met 'hufterproof' meubelen WIE WAT WAAR WEBSITE Is Erik de Wee (42) niet vanaf zijn 19e in de woonwinkel van zijn ouders had meege draaid, was hij de mu ziekwereld ingegaan. „Saxofoon of piano," zegt hij. „Een muziekoplei ding hoorde bij mijn opvoeding. Eerst ging ik bij de plaatselijke fan fare, later op de muziekschool." Maar het liep anders. „Ik rolde de zaak in en had het naar mijn zin." Inmiddels is Erik ruim twintig jaar eigenaar van Woontrend Zeeland. Hij nam het bedrijf over van zijn ouders. Zijn vader was een meubel stoffeerder die rond 1985 de sprong waagde naar het zelfstandig onder nemerschap. Hij kocht Woningin richting Van Donge op het Dorpsplein in Koudekerke. „Die zaak verkocht veel donker eiken, klassiek spul," zegt Erik. „Het was een winkel met een naam, zeker op Walcheren." Gordij natelier Om de collectie beter te kunnen etaleren, verhuisde het bedrijf. He lemaal volgens de trend van die tijd liet De Wee senior in 1995 een mo dern, ruim winkelpand houwen aan de rand van het dorp. Alles gelijk vloers, parkeerplaats voor de deur. Een eigen gordijnatelier en een stoffeer- en meubelmontageploeg onder dak. Na twee uitbreidingen is de showroom gegroeid naar de huidige 4000 vierkante meter. Om het milieu te sparen nam Erik de afgelopen jaren energiebespa rende maatregelen. „De showroom is verlicht met ledlampen. Dat le vert een besparing op, niet alleen in de portemonnee, maar ook voor het milieu. Ook heb ik geïnvesteerd in een pers. We krijgen de meeste meubels aangeleverd in plastic. Dat was me een doorn in het oog. De pers comprimeert die bergen ver pakkingsmateriaal tot 'broodjes'. Deze pakketjes worden apart inge zameld voor hergebruik. Zo krijgt het verpakkingsmateriaal een tweede leven. En ik overweeg zon- necollectoren op het dak te leggen." Het hart van de winkel heeft iets weg van een brasserie met goed geoutilleerde keuken. Aan de tafel tjes van diepbruin notenhout gaan interieuradviseurs van Woontrend Zeeland met klanten in gesprek. „Met een kop koffie of thee erbij. We begeleiden ook grote, langlo pende trajecten. Dan is het fijn de ruimte te hebben voor het presen teren van plannen en het laten zien van materialen. Soms geven we hier workshops. En een ontbijt met een businessclub is ook al voorge komen." Vergeleken met vroeger is de collec tie compleet omgegooid, zegt Erik. „Stap voor stap zijn we naar een hoger segment geklommen. Mo dern design, de bekende merken, zoals Thonet, het meubelmerk met het gebogen hout en buizen frames. En als service voor eigenaren van recreatiewoningen hebben we een totaalpakket 'hufterproof' meube len samengesteld. Inclusief keuken inrichting, van bestek tot en met stofzuiger en emmers." Zijn saxofoon heeft Erik al een tijd niet in handen gehad. „Die staat thuis onder het stof. Helaas. Een eigen zaak kost veel tijd. Ik denk dat bij de meeste ondernemers een hobby erbij in schiet." Architectuur 1 lamamdoek Ilcllo Dreamhouse Hypotheekschuld vrijdag 26 februari 2016 VAN DONKER EIKEN NAAR DESIGN Erik de Wee Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koude kerke woon trend.nl A 44 Architectuurcentrum ABC in Haarlem viert het 25-jarige jubileum van de Ne derlandse stedenbouw- en architectuur instelling FARO met een tentoonstelling. Omdat FARO zich bezighoudt met archi tectuur, stedenbouw en onderzoek, is de expositie opgedeeld in deze drie thema's. Te zien is onder meer werk van architec tuur- en landschapsfotograaf Hans Peter Föllmi, die de projecten van FARO vast legde. Hij geeft zondagmiddag 6 maart een lezing over zijn werk. De tentoonstel ling '25 jaar FARO' is te zien tot en met 10 april. theelepel slaolie en I theelepel azijn zijn dé remedie tegen kringen op tafel. Mengen, inwrijven, laten intrekken en opwrijven met een doek. Bron: omaweetraad.nl De laatste loodjes van de winter slur pen energie. Tip: doe alvast nieuwe kracht op voor het voorjaar en bouw je badkamer tijdelijk om tot hamam. Schaf allerhande scrubs en borstels aan, stook de boel flink op én haal wat mooie ha- mamdoeken in huis, zoals bijvoorbeeld deze van happytowels.nl. De twee meter lange doek is geweven van zacht bamboe met katoen en belooft prima te ab sorberen. Ook is de hamamdoek fairtrade geproduceerd. De doek kost 29 euro. Het beroemde Barbiehuis krijgt een bijzondere makeover. Dit jaar komt het Barbie Dreamhouse op de markt, dat spraakgestuurd zal zijn. Het 'Hello Dreamhouse', zoals het stulpje heet, is aangesloten op wifi en te besturen met de smartphone. Zo kun je de lichten inschakelen, de lift instellen en het fornuis aan het werk zetten. Het huis zal 270 euro kosten. Het aantal huizen dat 'onder water' staat daalt. Dat meldt de Vereniging Ei- ogen Huis op basis van onderzoek van de Rabobank. Begin dit jaar waren er 730.000 huizen waarvan de hypotheek schuld hoger is dat de woningwaarde. Drie jaar geleden waren dat er nog 1,1 mil joen. Volgens de Rabobank is er sprake van een 'scherpe daling'. In 2020 zullen er nog 300.000 huizen onder water staan, schat De Nederlandsche Bank. Ei genaars van een huis dat onder water staat, kunnen lastiger verhuizen, omdat er dan een restschuld ontstaat. -4 Erik de Wee verkoopt veel modern design. FOTO MECHTELO JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55