Volleyballers geven elkaar niets toe Job de Feijter kan winst extra glans geven in Kustcross Ontdek onze AYGO deals! Zeeuwse teams en Zeeuwse wedstrijd op hoogste zeilniveau Cappendijk 16 ZEELAND WV Breskens en WSV Wolphaartsdijk schrijven selectiewedstrijden uit om beste bemanning te vinden. VLISSINGEN. Bijna iedere sport in Nederland heeft wel een eredivi sie, een topcompetitie waarin de beste teams elkaar de loef probe ren af te steken. Bijna, want het zeilen bijvoorbeeld kent nog geen nationale wedstrijdklasse van een dergelijk niveau. Maar daar komt dit jaar verandering in. Eind mei gaat in Roermond de gloednieuwe eredivisie van start en in september, tijdens het vier de en voorlaatste wedstrijdweek- einde, trekt de zeilkaravaan naar Zeeland. „Het wordt een groots en uniek evenement, pure reclame voor de watersport", vertelt Tilly Stroo, oprichtster van en drijven- 'Eind vorig jaar hebben wij ons via kwalificatiewedstrijden geplaatst' de kracht achter Zeeland Sport Leisure (ZSL). Haar stichting is nauw betrokken bij het evene ment. „Wij zijn het verlengstuk van de organisatie van de competi tie en alles wat er in de provincie moet gebeuren." Omdat de eredivisie een lande lijk evenement is, wilde het ook wedstrijden door heel Nederland houden. In totaal staan er vijf zeil- weekenden op het programma, waarvan één in Veere. „Voor die plek hebben we gekozen in ver band met de ligging. Breskens was bijvoorbeeld ook een optie, maar in Veere kan het publiek de wedstrijd beter volgen vanaf de kant." Niet alleen wordt er op Zeeuws water gevaren. Ook vaardigt de provincie twee deelnemers af. WV Breskens was als eerste zeker van een plaatsje tussen de acht tien eredivisionisten. „Eind vorig jaar hebben wij ons via kwalifica tiewedstrijden geplaatst voor het evenement", legt voorzitter Mar nix Lippens uit. „We moesten in de toptien van achttien teams ein digen en werden uiteindelijk ze vende." De tweede Zeeuwse equipe komt uit Wolphaartsdijk. Die ploeg werd pas op het laatste mo ment aan het deelnemersveld toe gevoegd. „Toen de kwalificatie wedstrijden op het programma stonden, twijfelden we nog over deelname. Daarom schreven we ons toen niet in. Later, toen de laatste drie plekken door middel van loting werden opgevuld, heb ben we ons wel opgegeven", aldus David van de Plasse, die het eredi visieteam onder zijn hoede neemt. En bij die loting had WSV Wolphaartsdijk het nodige geluk. Van de vier clubs die in de race waren, kwam de Bevelandse for matie als derde en laatste uit de koker. Combinatie Nu is het voor de Zeeuwse vereni gingen zaak een team te forme ren. „De ploeg zal bestaan uit een combinatie van ervaren wedstrijd zeilers en leden die relatief onbe kend zijn met dit fenomeen", legt Lippens uit. Ook bij Wolphaarts dijk zal de ploeg er ongeveer zo uitzien. „We zien de eredivisie niet als een pretwedstrijd, dus er zal flink getraind gaan worden. Maar we willen wel alle leden de kans geven om mee te doen. We zien dit als een verenigingsactivi teit", vertelt Van de Plasse. De selectie van iedere vereni ging mag in totaal uit twintig zei lers bestaan. Ieder driedaags wed- strijdweekeinde vaart elke ploeg vijftien races op een korte baan, al lemaal in een door de organisatie beschikbaar gestelde )70-boot. „In principe vaart iedereen dus in een gelijke boot. De zeilkwaliteiten zullen daardoor steeds de door slag geven", kijkt Van de Plasse vast vooruit. Naast Roermond en Veere wordt er ook gevaren in Gronin gen, Aalsmeer en Almere. Wie aan het einde van de vijf weekein den de beste resultaten heeft ge boekt, wint. Leden van WV Breskens en WSV Wolphaartsdijk die graag willen meedoen aan de eredivisie, kunnen zich nog aanmelden bij hun club. Bij de Bevelandse vereni ging start het eredivisietraject op 13 maart, in Zeeuws-Vlaanderen wordt er op 19 maart begonnen met trainingen en de selectiepro cedure. „En bijna iedereen kan meedoen. Want het leuke aan de ze competitie is dat je er geen ei gen boot voor nodig hebt", besluit Van de Plasse. TERNEUZEN. Eén week nadat Tim mer Service de spanning in poule A van de bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Terneuzen volledig terug bracht, gaven de belangrijkste titel kandidaten elkaar niets toe. Timmer Service veroverde door een 3-0-zege op ZVW 2 op doel saldo weliswaar de eerste plaats, maar ook Nieuw Arbeid.nl en ZVW 1 wonnen met het grootst mogelijk verschil, Nieuw Ar- beid.nl van Stevo en ZVW 1 van Time Out. Halverwege de voorjaarscompe titie leiden Timmer Service en Nieuw Arbeid elk met zestien punten. ZVW 1 volgt met dertien punten op de derde plaats. Is de spanning bovenin te snij den, ook onderin is nog van alles mogelijk. Vier degradatiekandida ten zijn er: Stevo, ZVVV2, Time Out en De Hoop. Het onderlinge verschil is niet meer dan één punt. In poule B heroverde MBT Ser vices 1 de eerste plaats door een 3-0-overwinning op Aster. Schel- desport 1 bleef tegen Dare to De sign steken op 2-1 en UNPO 1 deed helemaal slechte zaken door Party Max met 1-2 voorrang te ver lenen. In poule C schudde De Pooter een concurrent af door een 2-1-ze- ge op ZVW 3. Erwin Harmes, Eric Wolfert en Martijn de Kok kunnen de eerste jaars senior niet meer voorbij stre ven. Toch zal er behoorlijk jacht gemaakt worden op De Feijter on der meer door oud-kampioen Tim Pleijte, die afgelopen weekeinde de Trail by The Sea marathon won. Uittredend kampioen Erwin Harmes heeft een wat minder sei zoen met weinig overwinningen mede door de vele wedstrijden waaraan hij deelnam. Martijn de Kok kan zijn zege in de halve ma rathon van de Trail by The Sea nog wat meer glans geven ge steund door Erwin Adan, derde achter De Kok in Burgh-Haamste- de. Bij de vrouwen kan alleen As- trid den Herder nog in de prijzen vallen wanneer ze in de Kustcross weet te finishen. Voor de dagzege bij de vrouwen komt Mirthe Over- kamp, vriendin van Adan, in aan merking gezien haar tweede plaats in de Jarocross achter mara thonloopster Amy van den Berg. Overkamp, afkomstig uit Zut- phen, zou een flinke upgrade zijn voor kleine groep seniorenvrou wen in het Zeeuwse. Sinds kort werkt Overkamp als optometriste bij Toptiek in Zierikzee De Kustcross, met start en fi nish op het parkeerterrein naast de oprit naar de Boulevard, vangt aan om 12.30 uur met de pupillen. De seniorenwedstrijd over een trailparcours van elf kilometer gaat om 14.10 uur van start. Na af loop worden de prijzen van de Kustcross en de Koole-Sport cross competitie uitgereikt. Of er volgend seizoen, na ruim veertig jaar, nog een crosscompeti tie in deze vorm komt, is afhanke lijk van het vinden van een nieu we hoofdsponsor. Koole Sport heeft drie jaar lang de competitie gesteund en daarbij voor vernieu wing gezorgd door trailelementen in het parkoers te eisen. S Profiteer van extra inruiluiaarde of van Private Lease! Eredivisie geen 'pretwedstrijd' David van de Plasse: „Het leuke aan deze competitie is dat je er geen eigen boot voor nodig hebt." foto Johan van der Heijden door Daniel Vervelde Marnix Lippens WV Breskens door Eddy van der Hooft door Sjaak Sinke VLISSINGEN. Door het wegvallen van de Scheldesportcross was Job de Feijter al na de Grevelingen- cross zeker van de overwinning in de Koole-Sport crosscompetitie. In de Kustcross van morgen kan hij bij een overwinning zijn score nog iets verbeteren. 4 Job de Feijter nam deel aan vier wedstrijden van de crosscompetitie. Hij begon met twee overwinningen en liet die volgen door twee tweede plaatsen. TOYOTA JJ FShttttI De Toyota AYGO is een compacte en sportieve stadsauto die je zelf volledig kan personaliseren en is nu extra voordelig met tijdelijk 1.250,- extra inruilwaarde! Zo heeft u al een AYGO met LED-dagrijverlichting en Start Stop systeem vanaf 9.245,-**. Of met Private Lease vanaf 185,- per maand*. De AYGO is leverbaar als stoere 3-deurs of praktische 5-deurs én kan worden geleverd met een handgeschakelde of automatische transmissie. Brandstofverbruik (EC/136/2014J) varieert van 3,8 L/100km (26,3 km/L) t/m 4,2 L/100km (23,8 km/L); C02 88-97 gr/km. Toyota Financial Services leasetarief per maand o.b.v. Private Lease, 48 mnd, 10.000 km/jaar, incl. max. bonus/malus, BTW en inruilpremie van Toyota, excl. brandstof Tarieven kunnen afwijken bij gekozen uitvoering, wijziging van opties, looptijd, kilometrage, schadevrije jaren en gewicht Geldig vanaf 1 januari 2016 De inruilpremie van Toyota voor uw huidige auto is verrekend in het leasetarief, de inruilwaarde van uw huidige auto krijgt u uitgekeerd. Hebt u geen inruilauto? Dan wordt uw maandbedrag hoger Wijzigingen en drukfouten voorbehouden Vraag naar de voorwaarden Actieperiodeloopt van 1-1-2016 t/m 29-2-2016 (uiterste registratiedatum 30-4-2016). Afgebeeld: 5-deurs AYGO 1.0 VVT-i vanaf €12.500,-inclusief €1.250,- extra inruilwaarde. Prijs inclusief BPM en BTW en exclusief kosten rijklaar maken. Prijswijzigingen en typefouten voorbehouden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48