Winter '63 Door 'opa' misbruikte jongen is nu bange vader Primeur bin n9n uit ZEELAND 9 Het vriest en het vriest. We hebben het nu over fe bruari t9ö3. Het kanaal vriest dicht. Als het zwar te binnenvaartschip de 'Hendrikje' er langzaam door vaart, breekt het ijs in onregelmatige stuk ken. Bij de keersluis ligt een stuk ijs dat veel weg heeft van het werelddeel Afrika, maar het Ara bisch Schiereiland of Ma dagaskar zie je nergens. De brokken ijs glimmen en zijn half doorzichtig en liggen op den duur weer stil in het roerloze en zwarte kanaalwater. Ze zullen snel aan elkaar vriezen. Na dagen en nachten lang vorst liggen er zelfs op de Westerschelde ijs- schotsen. Op het strand ligt sneeuw en dichter bij het water ligt strand- ijs dat op bevroren schuim lijkt en krakend en knisperend wordt op getild door onzichtbare golven. Zeewater ruist en knaagt en zuigt aan het ijs dat sist alsof het pijn heeft of zachtjes protes teert. De lucht is grijs en de sneeuw stuift of is kor relig. Op een ijsschots zit ten een paar vogels; ze lij ken op stronkjes witlof, maar fladderen angstig piepend weg als je te dichtbij komt. Blijkbaar waren ze niet vastgevro ren. De rechtbank in Middelburg re kende het de verdachte gisteren zwaar aan dat hij misbruik heeft gemaakt van een jongen die hem als een opa-figuur zag en die bij hem de aandacht zocht die hij in zijn eigen gezin tekort kwam. Het misbruik ('seksueel binnendrin gen' en andere ontuchtige hande lingen) duurden van ongeveer 2001 tot 2005. Ook had 'opa' naakt foto's van de jongen gemaakt. De ontuchtige handelingen en het binnendringen werden bewezen geacht. Van het maken en versprei den van kinderporno werd hij vrij gesproken, omdat daarvoor bewijs Zijn slachtoffer durft nu niet meer alleen te zijn met zijn dochtertje, uit angst zelf dader te worden. ontbrak. De rechtbank legde vijf tien maanden gevangenisstraf op, waarvan vijf voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Gedu rende die tijd staat hij onder re- classeringstoezicht. Bovendien dient hij, om herhaling te voorko men, zich te laten behandelen bij een gespecialiseerde instelling als De Waag of Emergis forensische zorg. Zijn slachtoffer kreeg 3000 euro toegewezen als vergoeding voor het aangedane leed. De ver dachte is zelf misbruikt in zijn jeugd. Hij verklaarde op de zitting te weten dat dit grote invloed op een kind heeft. Desondanks liet hij zijn eigen seksuele genot voor gaan, stelde de rechter. Zijn slacht offer durft nu niet meer alleen te zijn met zijn dochtertje, uit angst zelf dader te worden. in onze showroom! WOO N P L AZ A VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 MIDDELBURG D. is inmiddels 75 jaar oud en bejaard. Voor zijn slachtoffer was de Middelburger al een opa-figuur toen hij in 2001 be gon de toen dertienjarige jongen te misbruiken. Dat was in zijn wo ning in Middelburg. 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Ongeëvenaard zitcomfort ervaren? Wij hebben de grootste Leolux-collectie van Zuidwest-Nederland! Als select dealer hebben wij als eerste de allernieuwste bank t t7/"vt T TV Bora Balanza in onze winkel. Deze bank heeft een ideale lengte-diepteverhouding en vAL/lOVV zit fantastisch. Kom eens langs en geniet van al het moois bij Binnenuit Meubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41