Hoteleigenaren beleven een rustige week tijdens voorjaarsvakantie ZEELAND 5 Regen zorgt voor minder lastminute- boekingen in de voorjaarsvakantie. Hotels zitten voor iets meer dan de helft vol. Veel Nederlanders zijn deze week vrij vanwege de voor jaarsvakantie, maar in de Zeeuwse ho tels is volop plek. De accommodaties zijn voor iets meer dan de helft gevuld, zegt di recteur Patrick Polie van VW Zee land. Hoteleigenaren spreken van een rustige week. De voorjaarsva kantie is nooit druk, zegt Polie, maar de regen weerhoudt toeris ten van een lastminutevakantie naar de kust. De mensen die wel naar Zeeland komen, kiezen voor luxe accommodaties: vakantiepar ken en hotels. Op Zeeuws-Vlaan deren en Walcheren komt onge veer de helft van de toeristen uit Duitsland, zegt Polie. „Dat is voor Zeeuws-Vlaanderen opvallend. Meestal zijn er daar meer Neder landers dan Duitsers." 'De Nederlanders die nu vakantie hebben, zijn denk ik gaan skiën of zitten op Tenerife' In Hotel De Blanke Top in Cad- zand-Bad is het deze voorjaarsva kantie 'zeer kalm', zegt eigenares se Kim de Milliano. „Tijdens de carnaval, een paar weken geleden, zat het hotel helemaal vol met gas ten uit Brabant, Zeeland en Bel gië, maar nu hebben we een bezet ting van twintig procent. De Ne derlanders die nu vakantie heb ben, zijn denk ik gaan skiën of zit ten op Tenerife." De gasten die op dit moment in het hotel verblijven, komen voornamelijk uit Duitsland. „Ach, ik lig er niet wakker van", zegt De Milliano. „Het is altijd rustig in fe bruari. Vanaf Pasen moet de trein echt gaan rijden." Ook bij Hotel Zonneduin in Domburg is het rustig. In het weekend is de helft van de kamers bezet, maar doordeweeks is tien tot twintig procent van de kamers vol. „De voorjaarsvakantie valt te gen", zegt eigenaar John-Peter Dingemanse. Ook hij moet het, net als de rest van het jaar, voorna melijk van de Duitse gasten heb ben. Dingemanse wijt de rustige 'Als er zonnig weer op komst is, dan boeken veel mensen een last-minute vakantie' voorjaarsvakantie vooral aan het weer. „Als er in de skigebieden goede sneeuw ligt, dan is het hier rustiger. Is er weinig sneeuw, dan komen ze naar Domburg. En ook als er zonnig weer op komst is, dan merken we dat veel mensen een lastminutevakantie boeken." Volgende week heeft het noor den van Nederland vakantie, maar ook daar verwachten de hoteliers niet veel van. Dingemanse: „We moeten het niet van de Nederlan ders hebben." NBTC Holland Marketing maakte vorige week bekend dat zo'n 1,2 miljoen Nederlanders dit jaar op vakantie gaan tijdens de voorjaarsvakantie. Dat zijn er ïoo.ooo meer dan vorig jaar. Bijna 550.000 vakanties worden in ei gen land doorgebracht en ruim 650.000 in het buitenland. Ongeveer 60 procent van de binnenlandse vakanties wordt doorgebracht in een (luxe) bunga low of vakantiehuisje. Mensen die naar het buitenland op vakantie gaan, kiezen voor Oostenrijk, Duitsland, Frankrijk en België. VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 Kinderboerderij De Klepperhoeve zet deze vakantie een klompenroute uit, waarbij kinde ren opdrachten doen. Lenna en Jora van der Mee voeren de kippen, foto Ruben Oreel Nora Baas en haar broertje Merlijn klauteren naar boven tijdens een kliminstuif in het Om nium in Goes, foto Johan van der Heijden In Zeeuwse hotels is volop plek door Cornelleke Blok Kim de Milliano hoteleigenaar John-Peter Dingemanse hoteleigenaar Demi Souvain (I) en Celine Heijens van basisschool Op Dreef in Aardenburg moeten deze De familie Timmer uit Oud-Alblas, voor een dagje in Zeeland, speelde gisteren een potje week gewoon naar school. Ze hebben met carnaval vakantie gehad, foto Camile Schelstraete voetbal op het strand van Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37