1 €77,50 €44,!° Op- en afritten A58 krijgen opknapbeurt Oud-medewerkers veerdienst willen langere wachtgeldregeling 4 ZEELAND Door de verhoging van de AOW- leeftijd zit er een gat in het sociale vangnet voor oud-PSD-medewerkers. EOD laat mortier op strand ploffen 7Ti^«iïTi.i BRESKENS. De een heeft straks ne gen maanden lang nauwelijks een inkomen, de ander moet het twintig maanden zonder het so ciale vangnet doen dat voor het personeel van de PSD werd ge spannen toen de autoveerdien sten in 2003 ophielden te bestaan. Tonny Schipper (64 jaar) uit Breskens en Kees Saman (62 jaar) uit Kruiningen kampen met een pensioen- en AOW-gat als gevolg van de verhoging van de pen sioengerechtigde leeftijd. Tot 2021 gaat die jaarlijks met enkele maan den omhoog om uiteindelijk uit te komen op 67 jaar. In 2003 kregen de oud-werkne mers van de Provinciale Stoom boot Diensten een regeling die hen tot aan hun 65e een inkomen garandeerde van 73 procent van hun PSD-salaris. Overigens heb ben ze sinds het einde van de veerdienst niet thuis zitten dui mendraaien, maar ze vrezen voor een aanzienlijke achteruitgang in inkomen. Ze zijn hoe dan ook ve le maanden de garantie op een in komen kwijt. In 2003 was 65 jaar de pen sioengerechtigde leeftijd. De twee willen dat de leeftijdsgrens in de regeling opschuift met de nieuwe pensioengrens. Gedepu teerde Staten lieten in januari we ten hier niets voor te voelen. „De gegarandeerde wachtgelduitkerin gen stijgen in duur en hoogte in zeer ruime mate uit boven het geen in de huidige tijd gebruike lijk zou zijn." Schipper en Saman vinden dat het provinciebestuur ten onrech te vasthoudt aan de grens van 65 jaar. „Dat is geen willekeurige leeftijd. Het was bij het ingaan van de regeling de AO W-leeftijd en zo moet het in onze ogen ook gelezen worden. Niet naar de let ter, maar naar de geest", zegt Sa man. 'De uitkeringen stijgen in zeer ruime mate uit boven hetgeen in de huidige tijd gebruikelijk zou zijn' Schipper en Saman zijn dan ook verontwaardigd dat de pro vincie wel 2,5 miljoen euro heeft uitgetrokken om de 160 met groot verlof gestuurde ambtena ren tot aan de verhoogde pen sioenleeftijd uit te kunnen beta len. „De stoom kwam uit mijn oren toen ik dat las", zegt Schip per. Het duo heeft contact met 21 ex-PSD'ers die in hetzelfde schuit je zitten. Ze vermoeden echter dat er meer zijn. „Er zitten echt schrijnende ge vallen tussen", weet Schipper. Zo kent hij een oud-collega die zijn huis heeft moeten verkopen om de periode dat hij zonder inko men zit te overbruggen. Alle politieke partijen in Pro vinciale Staten zijn door het duo aangeschreven, maar de ex-PSD' ers kregen een negatief of, in de meeste gevallen, helemaal geen antwoord. Schipper en Saman on derzoeken wat ze kunnen doen om de provincie alsnog op andere gedachten te brengen. Helemaal hopeloos is het niet. Ze putten hoop uit het feit dat an dere wachtgeldregelingen wel zijn aangepast. Zo heeft de minis ter van Defensie eind vorig jaar het AOW-gat voor haar mensen wel gedicht. CADZAND-BAD. Op het strand tus sen Cadzand-Bad en Retranche- ment is gisterochtend een mor tiergranaat onschadelijk gemaakt. „De mortier was aangespoeld op het strand en te fragiel om te ver voeren", vertelt een woordvoer ster van de gemeente Sluis. „Nor maal worden explosieven naar het springterrein gebracht." De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft de mortiergranaat ge controleerd tot ontploffing ge bracht op de vindplaats. 3 dagen Kasteelhotel op de Veluwe iBKSB HOTELDEAL.NL/K02261 S5Ï3SÏ 1088-0331506 VLISSINGEN. Om bermen te ega liseren en de laatste klusjes op te knappen, gaat een aantal op en afritten van de A58 tussen maandag 29 februari en donder dag 3 maart 's nachts dicht. De eerste afrit die wordt aan gepakt is die van As8-Goes naar Heinkenszand en Lewe- dorp (afrit 36). Die gaat dicht van maandag 29 februari (20.00 uur) tot dinsdag 1 maart (05.00 uur). De volgende oprit die wordt aangepakt is die vanuit Hein kenszand naar Vlissingen (afrit 36). Die gaat dicht van dinsdag 1 maart (20.00 uur) tot woens dag 2 maart (03.00 uur). Dezelfde nacht wordt ook ge werkt aan de afrit vanuit As8-Vlissingen naar Heinkens zand (van 22.00 tot 05.00 uur). Ook is de afrit vanuit Goes naar Vlissingen-Oost en Terneuzen (knooppunt Stelleplas) dicht (van 20.00 tot 03.00 uur). Ver keer wordt omgeleid via afrit 37 Arnemuiden. Tot slot is van woensdag 2 maart (20.00 uur) tot donder dag 3 maart (05.00 uur) de op rit vanuit Heinkenszand naar Goes (afrit 36) gesloten. Ver keer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. 112-nieuws Ruzie leidt tot gevaar op A58 De politie is op zoek naar getuigen van een verkeers ruzie, die woensdagavond plaatsvond op de A58 ter hoogte van Rilland. De bestuurders van een Au di A3 en een Peugeot 307 Station kregen het met el kaar aan de stok, waardoor een gevaarlijke situatie ont stond. De ruzie zou zijn ontstaan na een inhaalmanoeuvre van de Peugeot. De Audi reed over de linkerbaan en moest vol in de remmen toen de Peugeot van rij baan wisselde. De Audi-rij- der zou daar erg boos over zijn geworden. Kabeistoring Heinkenszand Een groot deel van Hein kenszand heeft gisteren uren last gehad van een ka belstoring. Daardoor was er geen telefoon, internet of tv. Het euvel werd ver oorzaakt door een stroom storing. Tegen het middag uur viel het signaal uit en rond 16.00 uur was de sto ring verholpen. De Vogel- buurt in Heinkenszand werd eind januari ook al ge plaagd door een kabel en internetstoring. Toen lag de oorzaak in een wijkkast. Met 100 km/u over fietspad Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Terneu zen is zijn rijbewijs kwijt omdat hij met een snel heid van 104 kilometer per uur over het fietspad op de Westlangeweg in Sluis heeft gereden. Op het pad geldt een maximumsnel heid van 40 kilometer per uur. Hij kreeg ook nog twee be keuringen, één voor een gladde achterband en één voor het ontbreken van een kentekenplaat. Daar naast moet de brommer ge keurd worden door de Rijksdienst voor het Weg verkeer (RWD). Zeker twaalf auto's bekrast Minstens twaalf auto's zijn woensdag bekrast in Hulst. De auto's stonden gepar keerd op het Stationsplein, het Oranje Bolwerk en het 's Gravenhofplein. De politie roept getuigen op zich te melden via 0900-8844. Ex-PSD'ers komt stoom uit de oren om AOW-gat door Theo Ciele Gedeputeerde Staten Oud-PSD'ers die contact op willen nemen over deze kwestie kunnen een mailtje sturen naar Tonny Schip per: tschipper@zeelandnet.nl Kasteel de Essenburgh - Hampshire Classic 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet v Overnacht in het aanbouwgedeelte kasteel Gelegen op magnifiek landgoed v Bezoek Harderwijk en Apeldoorn door Jeffrey Kutterink RILLAND HEINKENSZAND SLUIS HULST Tonny Schipper: „Er zitten echt schrijnende gevallen tussen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36