Kampeerders dupe van Waterpark Veere tornt niet aan aantal stembureaus Extra pijnlijk AOW-gat Stem kwijt Jan van Puyvelde: bestuurder/ 2 ZEELAND Na een lawine van kritiek op zijn persoon is het tijd ons af te vragen: wie denkt Van Puyvelde wel dat hij is? water*.. specialist Water ontharders COMMENTAAR Sommige ex-werknemers van de voormalige veerdienst PSD zitten met een flink AOW-gat. Zij zijn niet uniek. Maar hun financiële moeilijkheden zijn extra schrijnend omdat zij hun situatie vergelijken met de provincieamb tenaren die een paar jaar geleden met groot verlof gingen. In die vertrekregeling compenseerde de provincie Zeeland het AOW-gat wél. Nu willen Gedeputeerde Staten niets weten van een reparatie voor de ex-PSD'ers omdat de wachtgelduitkeringen 'ruim' zijn. Maar daar gaat het eigenlijk niet om. In de eerste plaats mag de overheid niet met twee maten meten. Theoretisch is de groot-verlofre geling anders dan een wachtgeld regeling. In de praktijk niet of nauwelijks en gevoelsmatig hele maal niet. Dus je zou zeggen: gelij ke monniken, gelijke kappen. Bijna net zo belangrijk is de zorg vuldigheid van bestuur. Den Haag heeft de gevolgen van de verhoging van de AOW-leeftijd zo over de muur gekieperd, de maatschappij in. Inmiddels is er een overbruggingsregeling, maar die is te karig om alle problemen op te lossen. Hier en daar wor den al reparaties toegepast. Het ministerie van Defensie is in overleg met de vakbonden begonnen aan het verkleinen van het AOW-gat in de wachtgeldregelingen. Dat is een mooi voorbeeld. Den Haag heeft de gevolgen van de latere AOW zo over de muur gekieperd, de maatschappij in Dat blijkt uit een memo van wethouder Chris Simons aan de gemeenteraad. Hij meldt dat min- Kandidaat-kopers van failliet vakantiepark willen kampeerplaatsen gebruiken om meer villa's te bouwen stens zes partijen serieus belang stelling hebben in een overname van Waterpark Veerse Meer, dat eind vorig jaar failliet ging. De plannen van kandidaat-ko pers richten zich erop om van het vakantiepark en de camping één geheel te maken, met alleen vakan tievilla's. Dan is er geen plek meer voor de 270 jaarplaatsen. Daarvoor dient 'een alternatief in de nabije omgeving' gezocht te worden. Ook voor die andere invulling van Waterpark Veerse Meer is toe stemming nodig van de gemeente raad, omdat dat nu niet binnen het bestemmingsplan past. Si mons stelt dat de gemeente daar niet op voorhand op tegen is, maar het mag niet leiden tot lan ge, nieuwe procedures. De ge meente wil dat Waterpark Veerse Meer snel wordt afgemaakt, inclu sief de centrumvoorzieningen: zwembad, horeca, supermarkt en receptie. Simons wijst er ook op dat het vakantiepark belangrijk is voor andere ontwikkelingen in de buurt, zoals Oranjeplaat, Zilveren Schor, het oude bad-/surfhotel en vliegveld Midden-Zeeland. De curator is nog bezig met een zogenoemd 'bidbook' om een overname mogelijk te maken. De gemeente heeft belang bij een ver koop van Waterpark Veerse Meer, omdat zij op verschillende manie ren voor circa vijf miljoen euro be trokken is bij het project. Simons verwacht op basis van aanbiedin gen die vorig jaar al zijn gedaan, dat bij een verkoop een goede prijs kan worden bedongen. Almanak De griepgolf sleurde ook haar mee. Ze voelde het al een paar dagen aanko men en na een onrustige nacht was de Middelburgse moeder haar stem kwijt. Haar man vond het best rustig, maar hun zoontje snapte er niet veel van. „Mama kan niet praten. Ze is haar stem kwijt", legde zijn vader uit. Het leidde tot de enig logische vraag van de 4-jarige David: „Waar is die nu dan?" Vader moest het antwoord schuldig blijven. Bij het ontbijt vroeg moeder amper hoorbaar: „David, wat wil je op je boterhamDe kleuter boog zich liefdevol voorover en fluis terde terug: „Hagelslag." PSR: ten hoogste 200 asielzoekers De Partij Souburg Ritthem vindt dat Vlissingen als ne venlocatie van de asielzoe- kersopvang in Middelburg ten hoogste 200 vluchtelin gen kan opnemen, op kos ten van het Rijk. Is dat vol doende naar de norm van het Rijk, vraagt de partij aan het college. De partij wil van B en W weten op welke manier en wanneer gemeenteraad en bevolking worden inge licht als inderdaad volgen de week duidelijk wordt wat Zeeland gaat doen aan opvang van asielzoekers. Gezocht: boeken voor asielzoekers Het Unicef Studenten Team Middelburg wil een bibliotheek opzetten voor vooral kinderen van vluch telingen. Daarvoor worden geïllustreerde (kinderboe ken in het Nederlands, Duits, Arabisch en Rus sisch gezocht. Ook boeken voor volwassen vluchtelin gen zijn welkom. Hiervoor wordt een inzamelingsac tie gehouden op zondag 6 maart van 10 tot 16 uur op het Helmplein in Middel burg. Het Unicef Studen ten Team Middelburg is op gezet vanuit het UCR. Speurtocht bij 'sinkhole' Dokje Vanmiddag gaat er weer een camera op onderzoek uit in het riool bij het gat in de straat bij het Dokje van Perry in Vlissingen. Daar zakte vorige week vrij dag de bestrating ruim een meter naar beneden. Een eerdere videoinspectie sloot uit dat het hoofdriool lekte, maar nu is een kolk- aansluiting ter hoogte van het gat verdacht. Mogelijk is de aansluiting van de kolk op het hoofdriool lek en voert die omgevingswa ter en zand vanonder de straat af. Is de verdenking terecht, dan wordt het lek gelijk gedicht en hoeft de straat niet opgebroken te worden. Is er geen lek, dan moet de straat toch open. www.water-specialist.nl Hij noemde zich zelf in een inter view enkele ja ren geleden 'een tam konijn dat vecht als een leeuw'. In het Land van Hulst zullen velen Jan van Puyvelde momenteel eerder bestempelen als een sluwe vos. De voorzitter van gemeenschapshuis De Wa rande in Sint Jansteen en activi teitencentrum Den Dullaert in Hulst, waarvan hij - saillant de tail - ook directeur is en de man achter de politieke partij Hulst Anders staat nogal ter discussie. Van Puyvelde (55) houdt er best een bijzondere wijze van besturen op na. Het pluche van de voorzittersstoel van Den Dullaert en De Wa rande zit Van Puyvelde blijkbaar zo lekker dat hij de statuten zoda nig veranderde dat hij er tot ver na zijn pensioen op kan blijven zitten. Klachten van ge bruikers van De Warande en Den Dullaert worden stelselmatig wegge wuifd. Het instellen van een gebruikersraad en inza ge in de jaarrekeningen van Den Dullaert, een met gemeenschaps geld gefundeerde stichting, wei gert hij. Bestuurskunde Men zou denken dat Van Puyvel de beter zou moeten weten, aan gezien hij na de broederschool in Sint Niklaas bestuurskunde studeerde in Gent. Of misschien hebben ze in België andere opvat tingen over de invulling en uit voering van dat ambt. Het lukte hem in ieder geval in hetzelfde jaar dat hij verkozen werd als voorzitter van Den Dullaert, door hetzelfde bestuur (waar hij dus voorzitter van is) ook be noemd te worden tot directeur. Het bestuur vond een openbare sollicitatie niet nodig. Ook de politiek is Van Puyvel de bepaald niet vreemd. Hij zetel de begin jaren tachtig al in de ge meenteraad van Sint-Gil lis-Waas (waar hij geboren en getogen is) voor de oppositie partij Gemeentebelangen en was toen het jongste raadslid. In 2014 probeerde hij met zijn partij Hulst Anders in de ge meenteraad van Hulst te ko men, dat lukte met één zetel, maar de lijsttrekker zelf kon niet plaatsnemen op het Huls ter gemeentepluche. Hij woont namelijk niet in Hulst en zijn kiezers wachten nu al twee jaar tot hij eindelijk zijn belofte eens inlost om over de grens te komen wo nen. Zo moeilijk moet dat toch niet zijn, aangezien hele hordes Belgen de laatste jaren wél een huis vonden in Hulst. In plaats daar van, stuurt Van Puyvelde zijn kat, raads lid Theo Rom- bout, die, zoals het dier, ook zijn tong verloren lijkt te hebben. Hulst An ders doet zijn naam eer aan. Ze doen het zeker 'anders', ze doen namelijk eigenlijk niets, behalve zitten en zwijgen. Werken deed Van Puyvelde al wel in Hulst. Al sinds ver terug in de vorige eeuw. Velen zullen Van Puyvelde kennen als de olij ke en aimabele meubelverkoper bij Morres. Daar zat hij nooit ver legen om een vriendelijk praatje en was hij de eerste om hoffelijk deuren open te houden. Hij zetel de er ook in het bestuur van de ondernemingsraad en waakte over de belangen van zijn colle ga's. Vanaf 2003 ging Van Puyvel de zich ook inzetten voor toeris tenstad Hulst in zijn functie als voorzitter van het Bezoekersma- De gemeente ziet niets in ver mindering van het aantal stem bureaus in verband met de ver wachte matige opkomst. Ieder dorp heeft zijn eigen stembu reau. Koudekerke, Oostkapelle en Westkapelle hebben er zelfs twee. Beperking van het aantal stembureaus kan betekenen dat dorpsbewoners naar een ander dorp moeten om te stemmen. Dat vindt de gemeente onwense lijk. Het is bovendien 'een ver keerd signaal ten aanzien van het referendum als democratisch recht', aldus de gemeente. Daar naast veroorzaakt een wijziging van het aantal stembureaus veel administratieve last, verklaart Veere tot slot. De zestien vaste stembureaus zijn die woensdag 6 april van half acht 's ochtends tot negen uur 's avonds open. De mobiele bureaus doen de wozoco's in Westkapelle, Zoutelande en Oostkapelle en de verzorgings centra in Veere en Domburg aan. door Maurits Sep ARNEMUIDEN. Vaste kampeerders op camping De Witte Raaf in Arne- muiden dreigen hun jaarplaats kwijt te raken. Dat komt door plan nen van mogelijke kopers om van het bijbehorende Waterpark Veer- se Meer een groter villapark te ma ken waarbij alle woningen aan het water liggen. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN finjozj [AWfór! Goes T 085 3030961 Tam konijn door Sheila van Doorsselaer door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Waar veel gemeenten het aantal stembureaus voor het Oekraine-referendum beperken, kan de Veerenaar op 6 april te recht in alle zestien stembureaus in de gemeente. En ook in de twee mobiele stembureaus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34