is niet dood leeft! Liz' Richards' levensverhaal geboekt Van verlegen jongetje naar volwassen vechtsporter Nederlandse en Belgische politie gaan nauwer samenwerken in grensstreek Criminelen kennen geen grens, datzelfde zou bij de misdaadbestrijding ook voor de politie moeten gelden. BEVEREN. De politie in Zeeland gaat in de grensstreek nauwer sa menwerken met de Belgische col lega's in de strijd tegen inbrekers. Dat hebben de politiechefs van Zeeland en die van de politiezone Waasland-Noord gisteren in Beve- ren bekend gemaakt. De samenwerking bestaat voor al uit informatieuitwisseling. Poli tiemensen uit beide landen ko men wekelijks bij elkaar om de aanpak van de misdaad te bespre ken. Criminelen laten zich niet weerhouden door de rijksgrens, in tegendeel, ze profiteren van het feit dat ze in het ene land wonen en in het andere inbraken plegen. De grens mag daarom voor de op sporing geen barrière vormen, vin den de autoriteiten aan weerszij den van de grens. „Het is belang rijk dat we dezelfde taal spreken, dat we eikaars jargon kennen", zei Ronald Weydema, politiechef van het district Zeeland. Nederlandse politiemensen hebben al eerder met Vlaamse collega's opgetrok ken. Dat gebeurde bijvoorbeeld tij dens de Gentse Feesten, maar ook bij drugscontroles aan de grens. Aanleiding om de samenwer king te verbeteren is het groot aan tal inbraken in de streek. Het Vlaamse Openbaar Ministerie voert een zerotolerancebeleid als het gaat om inbraken. Maar het valt niet mee om daders in de kraag te grijpen. Voor een effectie ve opsporing is grensoverschrij dende samenwerking daarom noodzakelijk, zei Katrien Borms van het Parket Oost-Vlaanderen. De teamchef van de politie in Zeeuws-Vlaanderen Eric Nagelker- ke gaf daarvan een voorbeeld: „Vaak gaat het om dezelfde dader groepen die aan beide zijden van de grens toeslaan. Nadat er in het Waasland inbrekers op heterdaad waren betrapt en opgesloten nam het aantal inbraken in Hulst di rect af." Niet alleen de aanwezigheid van de grens maakt de streek tot 'Het is belangrijk dat we dezelfde taal spreken, dat we eikaars jargon kennen' een geliefd terrein voor inbrekers. Twee verkeersaders, de E34 Ant- werpen-Zelzate en de E17 Antwer- pen-Gent, maken het inbrekers ge makkelijk snel weg te komen na dat ze hun slag hebben geslagen. In Midden-Zeeland heeft de A58 Vlissingen-Bergen op Zoom de zelfde aantrekkingskracht op cri minelen. Gisteravond hielden twaalf Bel gische en acht Nederlandse agen ten op Belgisch grondgebied een controle bij de afslag Hulst van de E34. Verdachte voertuigen werden bij een wegblokkade tegengehou den en gecontroleerd. Volgens bur gemeester Marc Van De Vijver van de gemeente Beveren stond deze controle symbool voor de sa menwerking. Guido Van der Walle wordt er helemaal warm van. Zestig studenten architectuur uit Gent hebben donderdagmiddag 'zijn' Doel overspoeld. Ze lopen met borden door het goeddeels verlaten Scheldedorp. Niet om te protesteren, 0 nee! Op de borden staan de ontwerpen van hun hand voor een nieuwe toekomst voor Doel. Tot en met zondag zijn ze nog te zien. Guido, één van de tweeëntwintig overgebleven dorpsbewoners: „Voor allen die Doel nog altijd een warm hart toedragen." foto Camile Schelstraete ZEELAND 13 ZEELAND 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 26 februari 2016 Zeelan Samen op jacht naar inbrekers door Theo Giele Ronald Weydema politiechef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33