Sterren steunen Kesha in haar strijd met Sony 26 Linda.tv en Net 5 gaan samenwerken Christian Slater voor de rechter Media Entertainment Net 5 gaat samenwerken met Linda.tv. Vanaf 17 maart krijgt De mobiel van..., een programma van Linda.tv, een uitgebrei dere versie op televisie. In dat program ma interviewt Antoinnette Scheulder- man BN'ers aan de hand van informatie die op hun mobiele telefoon staat. De vader van acteur Christian Slater vindt dat zijn carrière verpest is om dat zijn zoon in een interview onte recht zei dat hij lijdt aan schizofre nie. Sindsdien krijgt sr., Thomas Knight Slater, nauwelijks rollen aan geboden. Pa stapt naar de rechter. Plots was daar een ijzingwek kende stilte aan de tafel van Sony bij de BRIT Awards, toen donder dagavond Adele een van haar prij zen in ontvangst nam. In haar dankwoord sprak ze haar steun uit voor zangeres Kesha, die pre cies een week geleden een tegen slag kreeg te verwerken in de rechtszaak die ze voert tegen die platenmaatschappij. Van de rech ter moet ze blijven werken voor Sony, terwijl zij vreest dat ze dan weer oog in oog komt te staan met producer Dr. Luke, die haar seksueel, fysiek en emotioneel zou hebben misbruikt. Niet alleen Adele steekt Kesha openlijk een hart onder de riem. Lady Gaga twitterde gisteren een foto van haar en de 28-jarige zan geres, met als bijschrift 'Free Kesha'. Lorde, Miley Cyrus, Demi Lovato en Kelly Clark- son (die met dezelfde produ cer werkte) steunen haar ook. Taylor Swift maakte een bedrag van ruim 225.000 euro over voor Kesha's juridische strijd. Kesha scoorde in Ne derland in 2009 een nummer 2-hit met Tik Tok, dat wereldwijd 15 miljoen keer over de digitale toonbank ging. Daarmee staat het in de top 5 best verkopende digitale singles ooit. Met de voca len op het Pit bull-nummer Tim ber stond ze in 2013 in ons land op nummer 1. De man die achter de scher men verantwoorde lijk was voor die hits, is succespro ducer Dr. Luke. Hij was ook het creatie ve brein achter Katy Perry's doorbraak I Kissed A Girl en de internationale lancering van Kelly Clarkson met Since U Been Gone. Rond Kesha is het op muzikaal vlak sinds Timber stil. Na drie al bums die ze maakte met Dr. Luke onder de vlag van Sony, zouden er contractueel gezien nog twee moe ten volgen, beide met minimaal zes songs erop die geproduceerd zijn door Dr. Luke. Twee jaar geleden begon Kesha met haar procedures tegen de hit maker. Hij zou haar hebben gedro geerd en verkracht, en haar én haar moeder hebben bedreigd om te zorgen dat het misbruik nooit naar buiten zou komen. Dr. Luke Hitproducer Dr. Luke zou haar hebben gedrogeerd en verkracht, en haar én haar moeder hebben bedreigd zou de blondine bovendien zo on zeker hebben gemaakt dat ze bou- limia kreeg. Voor de behandeling van die eetstoornis zat ze begin 2014 wekenlang in een kliniek. Dr. Luke, die Sony pal achter zich heeft staan, spande daarop weer een rechts zaak aan tegen Kesha wegens laster en contractbreuk. Hij ontkent alles. Kes ha liet deze week weten heus nog wel verder te wil len met Sony, als ze niet langer met Dr. Luke hoeft sa men te werken. Een toezegging die haar platen label overigens al heeft ge daan, maar dat betekent nog niet dat er een einde komt aan het juridi sche steek spel. In mei gaat de rechtszaak verder, en in februari vol gend jaar staat ook al een zitting ge pland. Mocht ze winnen, dan zou het voor het eerst in de ge schiedenis zijn dat een zangeres onder haar con tract uitkomt van wege misbruik- claims. Cultuur door Marlies van Leeuwen NEW YORK. Amerika is in de ban van zangeres Kesha, die in een kei harde juridische strijd is verwik keld met haar platenmaatschappij Sony. Ze wil niet meer worden ge dwongen samen te werken met een producer die haar zou hebben misbruikt. Sterren als Adele, Taylor Swift, Lady Gaga en Miley Cyrus haar openlijk. foto Charles Sykes/ Invision/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26