Riviercruise over de Ri n Moezel Nu met 31% korting SPORT 21 De glimlach is sowieso nooit ver weg bij de trainer die succes heeft bij elke club waar hij heeft ge werkt. Van den Brom is een trai ner zonder rafelranden. Geen visi onair of tactisch meesterbrein, maar wel een goedgemutste team builder. Een beetje glad zo nu en dan, maar eentje zonder een groot ego. Geregeld vraagt hij aan assis tenten en medespelers: 'Wat vin den jullie ervan?' Louis van Gaal mag zijn grote voorbeeld zijn, meer lijkt hij op Guus Hiddink. Dat Van den Brom van de goe de sfeer is weten ze in België ook. Met Anderlecht trainde hij de grootste club uit zijn nu bijna ne gen jaar durende proftrainerscar- rière. In 2014 werd hij ontslagen. Maar spreek je mensen rond de club, dan zijn er bijna louter posi tieve geluiden. Onderbuikgevoel Maar als de resultaten tegenvallen kost hem dat de kop. Het helpt ook niet mee dat Van den Brom zich ondanks zijn goede voorne men niet goed kan uitdrukken in het Frans. „Dan weet je dat journa listen extra kritisch zullen zijn", zegt algemeen manager Herman 'Als geen ander weet John van den Brom wat het belang is van soms gewoon lekker trainen' Van Holsbeeck. De beelden van een zwaar ontgoochelde Van den Brom op de bank bij Anderlecht waaien over naar Nederland. „Als trainer moet je wel uitstralen dat je alles onder controle hebt", zegt Anderlecht-icoon Mare Degryse. „Hij is een trainer van het onder buikgevoel. Bij Anderlecht leek het soms nog de speler die pas net trainer was geworden." Maar veel meer herinneren ze Van den Brom in België als de open trainer die eens thuis langs ging bij Anderlecht-vedette Milan Jovanovic, die op een dood spoor zat. Dat had de spits met Premier League-ervaring nog nooit meege maakt. Het tekent de trainer die het liefst met al zijn spelers een goede band onderhoudt. Bij AGOW stij gen Dries Mertens en Nacer Chad- li tot grote hoogte. Het team van ADO Den Haag bestaat uit spelers als Lex Immers, Wesley Verhoek en Dmitri Bulykin. Van den Brom haalt er Europees voetbal mee. Bij Vitesse floreert Wilfried Bony ter wijl hij bij AZ de eerste trainer is die een hoog rendement weet te halen uit Markus Henriksen. In een vrije rol speelt Steven Berg huis zijn beste seizoen uit zijn car rière. Liefhebber Voor een liefhebber als hij is elke training een genot. „Als geen an der weet hij wat het belang is van soms gewoon lekker trainen", zegt Degryse. Meestal speelt hij leuk, aanvallend voetbal. „Ik zie plezier terug in al zijn teams", zegt voormalig assistent-trainer van Vitesse, Stanley Menzo. Er zijn zelden conflicten. Wes ley Hoedt is boos als hij tijdens een wintertrainingskamp merkt dat hij geen basisplaats meer heeft, omdat hij al heeft getekend bij het Italiaanse Lazio. De twee praten het spoedig uit. Het ego van de oefenmeester is klein ge noeg om bijvoorbeeld de gewezen hoofdtrainer en voetbalgrootheid Marco van Basten naast zich te dulden op de bank als assistent. Overal waar Van den Brom werkt geeft hij ruim baan aan de jeugd. Youri Tielemans en Dennis Praet zijn twee grote Belgische ta lenten. Ze debuteren onder Van den Brom. Bij AZ bloeien nu Dab- ney dos Santos, Joris van Overeem en Ridgeciano Haps op. Het plan van aanpak dat hij samen met technisch directeur Max Huiberts maakt op het trainingskamp in de winter is succesvol. Het telkens door elkaar gehusselde elftal had behoefte aan vastigheid. Nu draait AZ als nooit tevoren. Normaal 579 nu v.a. slechts I Düsseldorf Keulen onn Andernach hem Koblenz -ell tel J o#Mainz weich Rüdesheim 27 maart zie stipreizen.nl/crrpbb Cruise per MS Allegro***+ incl. Stip-begeleiding Inclusief busreis Schweich- Nederland Alléén met Pasen Gegarandeerd vertrek Ook fietshuur mogelijk of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) reizen nl VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 12-daagse Annuleringscruise Van den Brom: vrolijke teambuilder door Nik Kok ALKMAAR. Het in 2016 ongenaakba re AZ staat zondag tegenover Ajax en volgende week in de halve fina les van het bekertoernooi tegen Feyenoord. Wat is het geheim van trainer John van den Brom, die vo rig jaar ook al knap derde werd? Feest bij AZ, dat vorig jaar als der de eindigde in de eredivisie. John van den Brom schenkt Markus Hen riksen champagne, foto Pro Shots Mare Degryse Anderlecht-icoon Wat een kans! Wegens annulering van een grote groep die al voor een groot deel betaald was, kunnen wij u een uniek aanbod doen! Vaar op 27 maart vanuit Arnhem naar de mooiste plaatsen aan de Rijn Moezel, ga shoppen in Düsseldorf, Bonn en Keulen en proef regionale wijnen in het Moezelgebied. Nu voor nog geen 34 per dag inclusief alle maaltijden aan boord. Als dat geen voordeel is. Vertrek alléén Voordeelhut v.a. 399 Hut bovendek v.a. 449 Hut benedendek v.a. 499 stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21