Opruimen Wie is hij? Vakantie in Zeeland is tOp! Ook Griekenland niet in trek Europa in de strijd tegen l wildstroperij" Is sjeik Salman de juiste persoon voor de FIFA? Gespecialiseerde touroperator wijkt zelfs uit naar landen als Spanje en Portugal, die flinke opleving hebben. De weg kwijt m SCHIPHOL Het aantal geboekte vliegvakanties naar Turkije voor komend seizoen ligt zo'n 30 pro cent achter op vorig jaar rond de ze tijd. Dat blijkt uit cijfers die de ze krant heeft opgevraagd bij drie grote reisorganisaties (TUI, Tho mas Cook, Corendon) en Türkije ligt als buurland van Syrië in de ogen van veel Nederlanders in een oorlogslinie brancheorganisatie ANVR. Ook Griekenland loopt flink achter. In januari werden bijna 20 procent minder vakanties naar de Griekse eilanden geboekt. Nederlanders mijden vooral Lesbos en Kos. Die eilanden voor de Turkse kust asso ciëren vakantiegangers tegenwoor dig vooral met aanspoelende rub berbootjes vol vluchtelingen, ver klaart woordvoerster Hanita van der Meer van Thomas Cook en Neckermann. „De terugval in boe kingen is zo dramatisch dat we Lesbos uit de verkoop hebben ge haald." De vluchtelingenstroom doet ook het imago van de Turkse badplaat sen geen goed. Turkije ligt als buurland van Syrië in de ogen van veel Nederlanders bovendien in een oorlogslinie, verklaart direc teur Steven van der Heijden van Corendon. „Dat is nonsens, de badplaatsen zijn absoluut veilig. Maar mensen gaan op vakantie om zorgeloos te kunnen genieten. De associatie met oorlog en terro ristische activiteiten past daar niet bij." Vorig jaar was ook al geen topjaar voor Turkije-aanbieders. Het aantal pakketreizen daalde met 11,5 procent. Hotelkamers op 'veilige' zonbe- stemmingen als de Algarve, Mal- lorca, Ibiza en Kroatië zijn echter niet aan te slepen. In januari zijn 52 procent meer vliegvakanties naar Spanje geboekt dan vorig jaar. Portugal zit nu 44 procent in de plus. Van de verre bestemmin gen zijn de Nederlandse Antillen het populairst met 19 procent meer boekingen. Wie in het hoogseizoen naar Span je of Portugal wil, moet niet veel langer wachten met reserveren, waarschuwen de reisaanbieders. Woordvoerster Petra Kok van TUI en Holland International: „Op po pulaire bestemmingen is het nu al lastig om nog een goed hotel te vinden." Het totale aantal geboekte va kanties in januari -een maand Wie in het hoogseizoen naar Spanje of Portugal wil, moet niet langer wachten met reserveren waarin veel mensen zich op hun zomerbestemming oriënteren - ügt 3.5 procent hoger dan vorig jaar, blijkt uit cijfers van markton derzoeksbureau GfK en de ANVR. Volgens de brancheorganisatie is die stijging te danken aan het feit dat de economie weer aan het aan trekken is. De westerse mens verzamelt zó veel spullen dat hij zich er nauwlijks raad mee weet. Op- ruimgoeroe Marie Kondo en trendwatcher James Wall- man prediken in nieuwe boe ken het geluk van weinig spullen. Wie zijn huis op ruimt, maakt ruimte voor nieuwe plannen. Kondo stelt dat je alleen spullen moet hou den die je blij maken; de rest kun je weggooien. Jan van Puyvelde, voorzitter van gemeenschapshuis De Wa rande in Sint Jansteen en activi teitencentrum Den Dullaert in Hulst, noemde zichzelf in een interview enkele jaren geleden 'een tam konijn dat vecht als een leeuw'. Nu zal hij echter door veel mensen bestempeld worden als sluwe vos omdat hij statuten veranderde om tot ver na zijn pensionering be stuurder te kunnen blijven. NIENSTÈADT. Een 89-jarige ver warde Nederlander is na een tocht van 230 kilometer met le ge benzinetank en een bescha digde auto gestrand in het Duit se Nedersaksen. Met een hoofd wond, zittend op de stoep in de plaats Nienstadt viel de man woensdagavond op. In Binnen Buiten Een woonstylist voor weinig De kinderen die deze week in Zeeland vakantie vieren, vermaken zich prima met allerlei attracties. Zo ook Anna Qing Dronkers uit Goes, die grotere hoogten zoekt op de klimwand van het Omnium in haar woonplaats. Attracties als de kinderboerderij en ook het strand zijn in trek. En ja, deZeeuws-Vlaamse kinderen zitten deze week gewoon op school. Zij hadden hun vakantie al met carnaval. ZEELAND 5 Toerist niet meer naar Türkije door Annemieke van Dongen Lees verder op pagina 6 www.pzc.nl iditie WALCHEREN VRIJDAG 26 februari 2016 258e jaargang nr. 48 Los nummer €2,00 Abonneeprijs€1,11 Af en toe een zonnetje Lees meer op pagina 15 Lees meer op Zeeland 2 en 3 7 11688 5 5 5 5 30 PAGINA 8 Si 9 foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1