rM m mm Van Gaal in volgende ronde D SPORT 19 Djokovic houdt het voor gezien Verkouden Nuis mikt op podium Een ooginfectie heeft Novak Djo kovic doen besluiten op te geven in de kwartfinale van het tennis toernooi van Dubai. De Serviër verloor de eerste set met 6-3 van de Spanjaard Feliciano Lopez en hield het vervolgens voor gezien. De man die altijd blaakt van de energie, praat deze week in Seoul met een opvallend zacht stemme tje. Haantje de voorste Kjeld Nuis (foto) is noodgedwongen even een piepkuiken na een 'verkoud heidje'. „Ik zit lekker vol met neus- spray en vitaminepillen, maar het gaat allemaal wel lukken, hoor", zo bewaart de sprinter van Lot to-Jumbo de rust voor zijn derde WK sprint, waar hij al eens vijfde en zesde was. De 500 meter mag dan niet zijn specialiteit zijn, maar met twee goede 'duizends' verwacht Nuis in Seoul toch mee te doen om het eremetaal. „Het podium. Dat is mijn doel." ZOET EN ZIJN VOORGANGERS BIJ PSV Groen zijn ze. Alle tien. Met een opvallend wit streepje. Helemaal niet des Joriens, die gekleurde na gels. Maar na een weergaloze schaatswinter durft Ter Mors het wel aan om tijdens het laatste titel- toernooi een beetje gek te doen en haar sponsor Afterpay te plezie ren. „Wat dit is? Dit heet nagel lak", zegt ze droogjes als in het luxe Sheraton Hotel in hartje Seoul naar haar vingers gewezen wordt. „Het witte streepje? Ook nagellak." En of die streep nog iets moest uitstralen? Snelheid of zo? „Nee, joh. Maar gewoon groen is ook maar zo saai." Goud Goudverf zou hier beter staan, in dit decor vol opgedirkte Zuid-Ko- reanen in chique mantelpakjes en maatkostuums. „Goud? Nee. Daar heb ik echt niets mee", klinkt het echter stellig uit de mond van de tweevoudig wereldkampioene. „Als je wereldkampioen wordt, mag je bij schaatsfabrikant Marc- hese leren schaatsschoenen laten maken van goud. Dus na mijn ti tels in Kolomna zei iedereen te gen me: moet je doen. Maar ik vind goud niet mooi. Oké, wel een gouden medaille... Maar ook daar hoef ik niet heel de dag mee rond te lopen. Thuis liggen die plakken vaak eerst even boven in de hobbykamer. Daarna belanden ze in een kist, die dan al snel weer in een kast verdwijnt." Voegt ze zondag in de Zuid-Ko- reaanse megastad nog een exem plaar toe aan haar goudverzame ling, dan ligt voor die medaille ook een anonieme toekomst weg gelegd. In dat scenario gelooft de complete schaatswereld, inclusief Ter Mors. „Goud, dat is wel de mis sie hier", blikt ze met zelfvertrou wen vooruit op haar eerste mondi ale sprintvierkamp. „Ik heb daar 'Mijn seizoen is al mooier dan ik überhaupt van tevoren had kunnen bedenken' voor deze winter nooit zo aan ge dacht, maar de ambities zijn gaan deweg snel meegegroeid." Schaatswetten Als debutante direct wereldkam pioene sprint worden. Het is spot ten met alle schaatswetten, maar duizendpoot Ter Mors doet niet anders. Dan is ze succesvol short tracker, dan weer wipt ze even voor wat titels langs op de lange- baan. Zo deed ze het tussen 2012 en 2014 met twee gouden olympi sche plakken als hoogtepunt. En na een winter uitpuffen schrijft de Twentse alleskunner de laatste maanden op de langebaan weer doodleuk verder aan haar succes story, in wat naar eigen zeggen nog een 'tussenjaar' vol herstel en opbouw is. Ze draait nog een 'zuinig' pro gramma waarin ze haar racemo menten minimaal houdt en ex treem piekt op titeltoernooien. Zo als laatst in Kolomna waar ze we reldkampioene werd op de 1000 en 1500 meter en een vierde plaats behaalde op de 500 meter. Met dat rapport is ze in Seoul naast de Amerikaanse Brittany Bowe de meest logische sprintwereldkam pioene. Een mogelijke titel waar ze nog nauwelijks de historische waarde van kent. „Marianne Tim mer was in 2004 de enige Neder landse wereldkampioene. Maar dat werd me net verteld door de NOS, hoor. Of ik dat zelf wist? Nee, joh..." Ze gelooft er heilig in dat ze Timmer kan opvolgen. Gebeurt het niet, ook geen ramp. Mijn sei zoen is al mooier dan ik über haupt van tevoren had kunnen be denken. Alles wat ik hier in Seoul nu nog haal is bonus." NEDERLANDERS IN DE EUROPA LEAGUE 'Horny' moesten zijn spelers zijn, zei Van Gaal voor de wedstrijd. Geil naar de goal dus en dat wa ren ze. Manchester United speelde frivool en creëerde veel kansen. Het zorgde voor een lichtpuntje in het verder zo aardedonkere sei zoen van de gevallen topclub. Daar leek het niet de hele avond op, want het zit Van Gaal ook niet mee. Weer begon de wedstrijd voor hem met een domper. Bles seerde in de heenwedstrijd doel man David De Gea zich in de war- ming-up, gisteren haakte Antho ny Martial vlak voor het duel af. Het noopte Van Gaal om maar weer een beroep te doen op een jongeling. De 18-jarige Marcus Ras- hford maakte gisteren zijn de buut. Hij liet zich direct in de eer ste helft al zien, maar kon ook niet voorkomen dat FC Mydtjyl land op voorsprong kwam op Old Trafford. Weer was Pione Sisto de kwelgeest van Manchester United. Na een schitterende actie waarin hij Daley Blind en Michael Car- rick in de luren legde, maakte hij de openingstreffer. Straattrucs Memphis speelde gisteren een van zijn betere wedstrijden voor Manchester United sinds hij afge lopen zomer werd overgenomen van PSV. Door een beslissende ac tie van hem werkte Nikolay Bodu- rov de bal in eigen doel: 1-1. Daar na wist hij de aandacht op zich ge richt door onwaarschijnlijke solo's en spectaculaire straattrucs. Twee doelpunten van Rashford zette Manchester United op een 3-1 voorsprong, voldoende voor een plek bij de laatste zestien. In de slotfase benutte Ander Herrera nog een strafschop en maakte Memphis het feest compleet. VRIJDAG 26 FEBRUARI 2016 5 Voormalig Tour-winnaar Bjarne Riis investeert 5 miljoen euro in een nieuw op te richten wieler ploeg, die volgend jaar op het hoogste niveau moet rijden. WKd Eredivisieduels Europese duels Jan van Beveren 1970-1980 291 46 Pim Doesburg 1980-1987 216 17 Hans van Breukelen 1984-1994 309 44 Ronald Waterreus 1994-2004 285 65 Heurelho Gomes 2004-2008 128 41 Andreas Isaksson 2008-2012 123 40 Jeroen Zoet 2013-heden 85 23 Keepte ook tussen 1967 en 1970 voor PSV. Ter Mors wil Timmer opvolgen in Seoul Na PSV - Atlético Madrid sprak iedereen vol lof over het keeperswerk van Jeroen Zoet. Zijn belangrijkste redding was één-tegen-één tegen de Franse spits Antoine Griezman. foto Orange Pictures door Arjan Schouten SEOUL. Op haar eerste WK sprint ooit is de 26-jarige Jorien ter Mors morgen In Seoul meteen topfavo riet. Na wereldtitels op de 1000 en 1500 meter vindt ze dat zelf ook niet meer dan logisch. „Eerst was kwalificeren voor dit toernooi nog het doel, maar de ambities zijn de ze winter heel snel meegegroeid." Jorien Ter Mors gaat voor goud bij de WK sprint. foto Pro Shots Jorien ter Mors schaatsster door Nik Kok MANCFIESTER. Louis van Gaal kan weer een beetje lachen. Zijn Man chester United bereikte gisteren de achtste finales van de Europa League door FC Mydtjylland te ver slaan met 5-1. In Denemarken ver loor de ploeg vorige week met 2-1. MANCHESTER UNITED FC MIDTJYLLAND Wesley Sneijder (foto) en Ryan Donk kunnen een vooralsnog teleur stellend seizoen bij Galatasaray niet meer redden in de Europa League. De Turkse club werd uitgeschakeld door Lazio, waar Wes ley Hoedt genoe gen moest nemen met een plek op de bank. Galatasa ray verloor in een mistroostig Rome met 3-1, na het ge lijke spel van vori ge week voor ei gen publiek. Robin van Persie schaarde zich met Fenerbahge wel bij de laatste zestien. De Turken speel den gelijk op be zoek bij Lokomo- tief Moskou (1-1), dat volstond na de 2-0 thuiszege vori ge week. Voor Klaas-Jan Huntelaar en Paul Verhaegh zit het Europese avontuur erop. De aanvoer ders van respectie velijk Schalke 04 en FC Augsburg kwamen tekort te gen Shakhtar Do netsk en Liverpool. Voormalig PSV'er Karim Rekik be gon weer eens in de basis van Olym- pique Marseille, dat de opgelopen schade tegen Athletic Club niet kon repareren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19