4 I UIT REDENEN OM UITTE GAAN Galerie De Ouverture Het creeëren van een bronzen beeld vergt heel wat werk en vakmanschap. Willem Behr geeft een inkijkje in het proces. &D00R NICO OUT De gestalten van Ronald Raes etaleren levensvreugde Simon vertelt en zingt over zijn leven Jeroen Kant The Sherrifs in Oostburg Muzikale reis drietal begint op Lavender Rd uitstalde. Een paar van hen liggen in de Ouverture. Zo'n aanpak is veel grover dan het werken met was. Dat is goed te zien in de verfijnde kleine beelden waar in Ingels afgietsels van schapenharten verwerkte in bouwwerkjes van tanden stokers. Ook inhoudelijk horen deze sculpturen tot de sterkste van de ten toonstelling. Ingels toont het hart als kern van leven en van gevoel. Hij laat de schoonheid ervan zien en de kwetsbaar heid en verwijst naar beschadigingen en herstel. Door in een hart wat mi- ni-Mickey Mouse figuurtjes te plaatsen, legt hij verbanden met de rol en de bete kenis van het hart in een massacultuur. Stan Hill kiest een andere positie. Veel van zijn beelden zijn combinaties van mens en hert. Net als Midas Dek kers stelt hij de vraag: verschillen wij mensen echt zo van het dier als wij pre tenderen? Als het om levensvreugde gaat niet zo erg, lijkt me - denkend aan dartelende lammetjes en kwispelstaar tende honden - en ik wordt daarin ver sterkt door de vrolijke vrouwen en stel len die Frida van Overbeeke presen teert. Zij doet dat vaardig in een mooie mix van naturalisme en expressiviteit. Een groot contrast met de klassiek-mo- derne aanpak van Roland Raes, die zijn figuren vaak strak stileert. Ook zijn ge stalten etaleren levensvreugde, met als meest geslaagde voorbeeld het afgebeel de 'Ochtenzon'. T/m 19/3. De Ouverture. Boulevard de Wielingen 64, Cadzand Bad. Do. t/m zo. 13.00 -17.00 uur. De gedrevenheid van kun stenaars staat centraal in de nieuwe expositie die Willem Behr voor zijn galerie De Ouverture sa menstelde. Hij spitst dat toe op de ambi tie om beelden te boetseren en daarna af te gieten. Daarbij is brons het van oudsher favoriete materiaal. Sterk en be stand tegen weer en wind. ]e kunt het polijsten of kiezen voor een doorleefd oppervlak, al dan niet van een patina voorzien. Meestal sta je niet stil bij het vele werk, het vakmanschap én de bijdrage van de bronsgieter, nodig om een bron zen sculptuur te maken. Door middel van grote foto's van het werk in de giete rij, een film daarover en de presentatie van gietmallen, wil Behr de bezoeker iets meegeven van dat proces. De sculp turen die hij toont, zijn vooral daarop uitgezocht. Voorbeelden dus. Roland Raes werkt met de 'verloren was methode'. Het komt erop neer dat hij een beeld boetseert, daarvan een rub beren mal maakt, in die mal een wa- slaag aanbrengt en de kern vult met vuurvast materiaal. Dan bevestigt hij er giet- en ontluchtingskanalen aan en sluit het geheel in een vuurvaste massa op. Pas dan gaat Raes naar de bronsgie ter. Die verhit de vorm, de was smelt er uit en het vloeibare brons neemt de plaats in van de was. Een complex en tijdrovend proces en ook kostbaar. Een bronzen beeld van 50 centimeter hoog kost al gauw drie-, vierduizend euro. Vandaar dat kunstenaars als Frida van Overbeeke hun beelden in oplage laten gieten. Of dat ze andere materialen ge bruiken. Zo voert Stan Hill zijn beelden uit in kunsthars, dat hij door inventieve be werking een levendige en doorwerkte huid geeft. Willem Behr zelf gebruikt lood. En zijn collega Luc Ingels laat het materiaal afhangen van het concept. Voor zijn 170 zonnebaadsters maakte hij van elke deelneemster een gipsen mal, die daarna met een soort cement werd gevuld. Ingels hing een panoramafoto op van de dijk waarop hij de baadsters CINECITY XL MUZIEKTHEATER 'TSPIEGELTHEATER Donderdag 25 februari 2016 Met wit garen op zwart doek borduurt Magdeleen van Eersel sinds 2005 'Freaks'. Mensen met een af wijkend uiterlijk die vroeger op de kermis werden gepre senteerd. In de donkere al leen door blacklights verlich te ruimte van Mon Capitaine lichten de figuren blauw uit het duister op. T/m 28/2 Mon Capitaine, Kinderdijk 56, Middelburg. Zo. 14.00 - 17.00 uur. 'De zee inspireert' is de ti tel van een mooie presenta tie van het werk van Jan Fre- derik Schütz (1817-1888) en zijn zoon Willem Johannes Schütz (1854-1933). Zij schilderden vaardig het le ven op zee en aan de kust zo als je dat in de 19e en begin 20e eeuw nog kon beleven. T/m 24/3 2016. Zeeuws ma ritiem muZEEum, Nieuwen- dijk 11, Viissingen. Ma. t/m vr. 10.00 -17.00 uur. Za., zo. en feestdagen 13.00 - 17.00 uur. -> Kleurrijke vrouwen is de titel van een expositie met een keur aan kunst uit de ja ren na de Tweede Wereldoor log, toen groepen als Vrij Beelden en Creatie volledige abstractie nastreefden. Van zeven vrouwelijke kunste naars is sterk werk te zien. Variërend van de lyrische ab stractie van Frida Hunziker (foto) tot de speelse interpre taties van de geometrisch geïnspireerde kunst. T/m 4/6. Oostinga Other Art Kolveniershof 122, Goes. Za. 13.00 - 17.00 of op af spraak: 06 51 12 16 13 EXPOSITIE TOONT VAN BRONZEN BEELDEN 'Ochtenzon' van Roland Raes is een van de bronzen beelden die op de expositie van Willem Behr in galerie De Ouverture te zien zijn. Achter de titel van zijn pro gramma 'Ik Simon' gaat veel schuil. Niet alleen is het een knipoog naar het duo dat hij vormt met Nick, maar meer nog verklapt de titel dat de show heel persoonlijk zal zijn. Op een vooral vertellende ma nier deelt Simon Keizer zijn vi sie op momenten uitzijn le ven. Dit combineert hij met voor dit programma geschre ven liedjes. 'Ik Simon' is dinsdag 1 maart om 20.15 te zien in CCXL in Viissingen. 6 Jeroen Kant treedt morgen met zijn band De Sherrifs op in het Ledeltheater in Oost burg. Kant maakt prachtige Nederlandstalige liedjes en ge dichten vol liefde, humor en zelfspot. In zijn verhalende, be schouwende liedjes creëert hij een knusse, compacte wereld waarin zowel luchtige als zwa re thema's aangesneden wor den. De muziek is rauw en or ganisch met invloeden uit de Amerikaanse rootsmuziek. Aanvang 20.15 uur. Lavender Rd is een Zeeuwse band, die in 2015 is opge richt. De groep brengt een theaterprogramma met counttry en popmuziek. Za terdag treedt Lavender Rd op in 't Spiegeltheater in Middelburg. De band be staat uit Marsha de Nooijer (zang, gitaar), Aldert Kok (bas) en Ruben Mol (drums). De bandleden delen een voorliefde voor broeiende country en opzwepende pop muziek. Een mix van melan cholie en lichtheid kenmerkt hun zelfgeschreven songs. Lavender Rd is een band die zich, in de traditie van de Amerikaanse country- en popbands, focust op het ver haal in het liedje en de bele ving in de overdracht naar het publiek. Van Lavender Rd kun je daarom een optre den verwachten dat smaak vol is en diepgang heeft. Maar zonder al te veel op smuk. Op Lavender Rd, een rustige en lange weg vol met verbor gen verhalen, starten de vier muzikanten hun nieuwe mu zikale reis samen. Het optreden in 't Spiegel theater in Middelburg begint zaterdag om 20.00 uur. Lavender Rd speelt country en pop in 't Spiegeltheater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56