Wielrenner Mobach zet vol in op het voorjaar Specialist op de middellange afstand greep in 2015 nog zilver tijdens het NK indoor 16 ZEELAND Middelburgse atleet werkt sinds een halfjaar fulltime. Hij is nog niet helemaal gewend aan zijn nieuwe bestaan. Na een dipje heeft hij wel het plezier in het hardlopen weer terug. Werken en topsport bedrijven tegelijk, Neal Bou terse kan er maar moeilijk aan wennen. De Middelburgse atleet hunkert naar goede resultaten, maar heeft van trainer Tonnie Dirks te horen ge kregen dat hij geduld moet heb ben. „Volgens hem heb ik een jaar nodig om goed met mijn nieuwe situatie om te kunnen gaan", vertelt de 22-jarige specia list op de middellange afstand. „Ik moet nu dus niet te hoge doe len stellen." Bouterse won vorig jaar tijdens het Nederlands kampioenschap in door zilver op de 1500 meter. Met die medaille én zijn tijd (3.54,77; een persoonlijk record) kreeg de Walchenaar de bevestiging dat hij in Nederland in staat is mee te doen om de prijzen. „Er was toen een sterk deelnemersveld en ik was in die winter ook supergoed", zegt hij. „Zondag kom ik het liefst weer op het podium, maar daar moet ik niet al te hard op rekenen. Laat ik eerst maar eens zorgen dat ik de series doorkom. Ik ben nu niet van hetzelfde niveau." Dat heeft alles te maken met een grote verandering in zijn le ven. Tot half 2015 studeerde hij en was hij aangesloten bij Team Dis tance Running, een goed georgani seerde loopgroep in Castricum. „Ik ging een paar uur per dag naar school. De rest van m'n tijd be steedde ik aan trainen, eten en sla pen." Sinds augustus werkt hij. Hij is veertig uur in de week in touw bij een bedrijfswagendealer in Den Bosch, waar hij ook woont. „Bij TDR trainde ik veertien keer in de week, nu zit ik weer bij Prins Hendrik in Vught en kom ik aan elf keer. Ik moet mijn trainin gen nu ook vóór mijn werk doen - ik doe twee keer een vroege duur- training - of's avonds. Mijn leven ziet er ineens heel anders uit." Daar komt bij dat Tonnie Dirks, voorheen een vermaard crossatleet, een andere trainings methode heeft dan Guido Hartens- veld bij TDR. Bouterse: „Bij TDR waren de trainingen kort en hard, NK INDOOR 'Zondag kom ik het liefst weer op het podium, maar daar moet ik niet al te hard op rekenen' bij Tonnie zijn ze juist lang en ligt het tempo lager. Het bijzondere is: voordat ik naar Castricum vertrok, zat ik ook al bij Tonnie. Maar nu moet ik toch weer heel hard aan zijn aanpak wennen. Toen ik bij TDR zat, dacht ik namelijk: dat korte, felle trainen is echt iets voor mij. Bij Tonnie mag ik dat nauwelijks meer. Ik heb daar wel met hem discussies over gehad. Maar hij zegt: wacht maar af, je hebt een jaar nodig om alles hele maal op orde te krijgen." Plezier Aanvankelijk wist Middelburger niet of-ie dat kon volhouden. Hij ging immers achteruit in plaats van vooruit. „Ik verloor zelfs het plezier in het lopen", vertelt hij. „Maar na gesprekken met mijn va der, Tonnie Dirks en andere atle ten met een fulltime baan ben ik gaan inzien dat ik me moet neer leggen bij mijn nieuwe leven. Ik moet nu eenmaal werken om rond te kunnen komen. Inmiddels vind ik het ook weer leuk. Ik zie ook al een beetje progressie, al gaat het me nog altijd niet snel genoeg." Aan zijn voorbereiding kan het niet liggen. Mobach heeft name lijk een goede winterperiode ach ter de rug. „Ik heb de voorbije maanden voldoende aan mijn ba sis kunnen werken", legt hij uit. „Het is alleen moeilijk om te zeg gen hoever ik momenteel ben, om dat ik me nog niet heb kunnen me ten met andere renners in een wedstrijd." Mobach is tijdens de krokusva kantie nog met zijn ploeggenoten naar het Spaanse Mojacar geweest. Dat is een bekende uitvalsbasis voor wielrenners. „Ik ben daar veel bekenden tegenkomen. Zo waren het Rabobank Develop ment Team en Avia WCUP Cy cling Team ook aanwezig. Ik heb daar een week kunnen trainen on der ideale omstandigheden. Het weer was namelijk erg goed." Daarnaast heeft de Zeeuws- Vlaming inmiddels zijn draai ge vonden bij zijn nieuwe ploeg. „Het is allemaal erg goed gere geld bij Spie-Douterloigne. Het is natuurlijk nog lastig om te zeg gen hoe dat zich gaat vertalen naar de wedstrijden, maar ik denk dat ik geen spijt van mijn overstap ga krijgen. Deze ploeg GENOMINEERD VOOR PRIJS rijdt een mooi programma." Het vertrouwen lijkt weder zijds te zijn. De ploegleiding stelt Mobach namelijk meteen op in Kuurne-Brussel-Kuurne, de eerste wedstrijd van het seizoen. „De be geleiding heeft bewust voor een aantal tweedejaars junioren geko zen", legt Mobach uit. „Kuurne- Brussel-Kuurne is immers een zware wedstrijd." Mobach hoopt op een mooi re sultaat. „Ik heb specifiek naar Kuurne-Brussel-Kuurne toege werkt. In totaal telt de wedstrijd acht beklimmingen en die zouden tot een schifting kunnen leiden. Ik denk dus dat de wedstrijd niet zal uitdraaien op een massasprint, al is dat bij de profs vaak wel het geval." De week na Kuurne-Brussel- Kuurne staat al de volgende wed strijd voor Mobach op het pro gramma. „Ik ga dan deelnemen aan Zepperen-Zepperen, een Bel gische interclubwedstrijd. Verder start ik in maart nog in de junio reneditie van Nokere Koerse en in de Grand Prix Bob Jungels." Examenjaar Voor Mobach zijn die eerste wedstrijden meteen belangrijk. „Ik heb van de voor jaars wedstrij den een doel gemaakt. Ik zit name lijk in mijn examenjaar, waardoor ik het later in het jaar wat rustiger aan zal moeten doen. Ik hoop dat met een goede voorjaarscampagne te compenseren", verklaart de scholier van het Zeldenrust- Steelantcollege in Terneuzen zijn ambities. Bouterse moet geduld hebben door Roeland van Vliet Het aantal Zeeuwse deelnemers aan het NK indoor, dat komend weekeinde wordt gehouden in Apeldoorn, is beperkt. Het zijn er slechts vier. Twee van hen komen uit op de 1500 meter. Naast Neal Bouterse is dat Wouter Jansen, die uit Vlis- singen afkomstig is en nu al jaren lid is van het Nijmeegse Cifla. Bij het verspringen komt Joeri van der Hooft uit Oostburg in actie. Hij traint al meerdere jaren bij het Amsterdamse AAC. Zijn persoon lijk record (outdoor gesprongen) is 7,18 meter. Samantha Lernout loopt in het Omnisportcentrum de 400 meter. Met 58,61 seconden zette de atle te van RKHAV een jaar geleden tij dens het NK indoor een pr neer. Neal Bouterse won in de zomer van 2015 een avondwedstrijd in Goes. Hij was toen in goeden doen. foto Johan van der Heijden door Job de Feijter PHILIPPINE. Jarno Mobach heeft er weliswaar lang op moeten wach ten. Komend weekeinde gaat einde lijk zijn wielerseizoen van start. De zeventienjarige coureur maakt zijn debuut voor het Belgische Spie- Douterloigne in de junioreneditie van Kuurne-Brussel-Kuurne. Met een succesvol 2015 verdien de Jarno Mobach een nominatie voor de stimulerings- en aanmoe digingsprijs van Zeeland Sport Leisure. Via www.stichtingzsl.nl/stemmen kan er tot 1 maart gestemd wor den. De winnaar wordt bekendge maakt tijdens het Sportgala Zeeuws- Vlaanderen in april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48