PZC JO NESB0 MIDDER NACHTZON Gratis ZEELAND 9 brieven Tol Modeltrein Natuur journaal Gouden koets Vossen Groei Nieuwste Scandinavische thriller Vroeger betaalde je toch ook een kaartje voor de veerboot?! Wat een domme opmerking van directeur Harald Schoenmakers in het artikel over tol in de Wester- scheldetunnel (23 februari). Hij weet waarschijnlijk niet dat er toen wel aan de Zeeuwen gedacht is, want voor hen was een speciaal tarief ingesteld om gebruik te ma ken van de veerboten. En dat zorg de ervoor dat wij toch tevreden waren. Voor de Westerscheldetunnel ken nen ze dit niet. Terwijl wij de grootgebruikers zijn voor deze tunnel. Ik weet dat tolvrij maken van de tunnel geen optie is, maar een speciale tarief voor de men sen die aan de onderkant van de Westerschelde wonen zou wel een oplossing kunnen zijn, om ons toch een beetje tevreden te stellen. Dus tunneldirecteur, denk eens aan die regel die voor ons van toe passing was bij de veerboten, om dat ook toe te passen voor de tun nel. En tegenwoordig met de mo derne technieken, moet dit geen enkel probleem zijn. Met verbazing heb ik het artikel gelezen (13 februari) over de teloor gang van de modelspoorhobby. De spijker op z'n kop. Althans, vol gens de klaagzang van de heren Van de Werken en Mast. Voeg daarbij een foto van een oude man met een spoorpet, en de knurftigheid is compleet. Na tuurlijk herkent de jeugd zich niet in een verkleedpartijtje met opa Flodder! Wil men de jeugd warm krijgen voor de modelspoorhobby, bena der ze dan in hun eigen taal. Be sturingen met tablet, gsm, digitali sering. Waarom lukt het MSC Het Spoor in Sint Niklaas wel om het leden tal binnen veertien maanden op te krikken van 34 naar 81 leden? (Twintig procent is jonger dan 25 jaar.) Door met de tijd mee te gaan, organiseren van en deelne men aan expo's en beurzen. Niet door alleen te focussen op toren hoge prijzen, maar op creativiteit. Ook verjonging van ingekakte, na- velstarende verenigingsbesturen zou al veel ten goede veranderen. Naar aanleiding van Natuurjour- naal (17 februari) de volgende op merking: Het zal zeker waar zijn dat de intensivering van de land bouw mede debet is aan de achter uitgang van de leeuwerik. Er had evengoed zang- en weidevogels kunnen staan. Eerlijkheidshalve dient dan tevens vermeld te wor den de enorme toename van het aantal predatoren die zich aan het snel krimpend aantal vogels te goed doen. Het blijkt steeds weer een taboe om dit te bekennen. Roofvogels lijken intussen pu- bliekslievelingetjes (zie de krant van 16 februari). De impact hier van op het vogelbestand wordt stelselmatig verzwegen. Hetzelfde geldt ook voor de vossen. Restauratiekosten gouden koets moeten volgens premier Rutte ge heim blijven (17 februari). Afgezien van het bovenstaande ben ik van mening dat men beter de gehele restauratie achterwege kan laten en de koets in de huidi ge staat ten toon kan stellen in de stallen van Het Loo. De koets die een geschenk was aan koningin Wilhelmina in 1898 verdient niet met allerlei kunstgre pen mobiel te worden gehouden. Er zijn allerlei rijtuigen beschik baar ter vervanging als men zo no dig een traditie in eer wil houden. Tot de mogelijkheid zou ook kun nen behoren om een en ander uit te voeren met stijlvolle auto's. Ter ondersteuning van de ingezon den brief (20 februari) over de door vossen aangerichte schade aan de nesten van watervogels in de Sint-Laurense weihoek: afgelo pen week meldde de Belgische ra dio (VRT1) dat in België vorig jaar zo'n elfduizend vossen zijn ge schoten. Bij de buren is men dus duidelijk minder 'principieel' oftewel realis tisch! In de krant van 16 februari staat een artikel over de Europese Cen- trale Bank en de groeiverwach ting. De ECB wil hogere prijzen. Al jaren horen we dat hoge ener gieprijzen en lonen slecht zijn voor groei. Wegzakkende (energie)prijzen zorgen juist voor lagere vaste kos ten en hebben consumenten en bedrijven zo meer vrij besteed baar inkomen om de groei te sti muleren. Lage inflatie en stabiele prijzen voorkomen de gevreesde loon-/prijsspiraal waardoor arbeid en export duur wordt. De ECB wil 2 procent inflatie maar zo verliest in 25 jaar tijd ons pensioengeld, AOW en loon 40 procent aan koopkracht. Bij de ECB rolt maandelijks, nu nog als onzichtbare inflatie, 60 miljard eu ro van de geldpers. Al dit geld blaast al wel zichtbare zeepbellen op beurzen. Dit is leuk voor ban ken met slechte leningen en rege ringen met schulden of een gat in hun hand. Wie begrijpt de heer Draghi nog? Dit ECB-beleid werkt niet maar ruïneert wel ons pen sioensysteem. MIDDER NACHT verzending Huurmoordenaar Jon is op de vlucht. Sinds hij Oslo's beruchtste drugsbaas heeft belazerd weet hij dat zijn leven op het spel staat. Hij vlucht naar het noordelijkste puntje van Noorwegen, waar de zon nooit ondergaat. De middernachtzon drijft hem langzaam tot waanzin. Jo Nesbp is de succesvolste thrillerauteur van Noorwegen en won al vele prijzen voor zijn boeken. Wereldwijd verkocht hij meer dan 25 miljoen exemplaren. Bestel snel 'Middernachtzon' I Prijs 15,- Bestel nu en u betaalt geen verzendkosten. BESTEL SNEL VIA PZC.NL/WEBWINKEL DONDERDAG 25 FEBRUARI 2016 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Andre Bogerd Tapijtschelp 1, Terneuzen De modelbouwshow in de Zeelandhallen in Goes van afgelopen weekeinde. De teloorgang van de modelspoorhobby gen te gaan, aldus een lezer, foto Johan van der Heijden J. Nieuwlaat Heerlijkheid 20, Sint Jansteen N. Boone Molenstraat 42, Hoedekenskerke Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke is met een moderne aanpak best te- H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41