700 effeweg.nl Rondreis Noorioegen Dopingspoor gevonden in plasje Djokic Federer weer de baan op €20,- KORTING SPORT 21 Maart ACTIE! effeweg.nl De Nederlandse bokser Wouter Djokic is betrapt op doping. Hij is daarom voorlopig geschorst door de Nederlandse boksbond. De Nederlands kampioen in de klasse tot 75 kilogram ontkent dat hij een verbo den middel heeft gebruikt. De bokser werd na de fina le van het NK, eind novem ber, betrapt op het spierver- sterkende hormoon stano- zolol. Ook de B-staal is po sitief. „Aangezien er een minimale hoeveelheid van het middel is aangetroffen wordt er met de Dopingau- toriteit nog verder onder zoek uitgevoerd", schrijft de boksbond. Tennisser Roger Federer heeft de training hervat. De 34-jarige Zwitser onder ging drie weken geleden een kijkoperatie aan de rechterknie. Tijdens die in greep werd een beschadig de meniscus bijgewerkt. De nummer drie van de wereldranglijst deelde zijn vreugde over zijn rentree met zijn volgers op Twit ter. „Ik heb me zelden zo gelukkig gevoeld door te rug te zijn." Federer miste, tot teleurstelling van veel fans, onder meer het ABN AMRO-toernooi. Vanaf 10 maart hoopt hij mee te doen in Indian Wells. Voor het eerst in dit olym pisch jaar komt Ranomi Kromowidjojo (25) in ac tie. Tijdens The Hague Grand Prix in het Haagse Hofbad is de sprintkoningin morgen ein delijk weer eens in Nederland te bewonderen, op de 50 vrij en 50 vlinder. Waar staat de olympisch kampioene, die er zelf van over tuigd is dat het in Rio allemaal goed komt? Een klein half jaar voor de Olympische Spelen is er nog veel werk aan de winkel voor Kromo widjojo en haar coach Patrick Pear son. „De afgelopen drie maanden heeft Ranomi enorme sprongen voorwaarts gemaakt", benadrukt Pearson. „In het najaar dacht ik nog: het is kort dag. Maar nu ben ik echt trots op wat ze de afgelo pen maanden heeft laten zien. We liggen prima op schema." Voedingspatroon Het traject dat de coach met Kro mowidjojo is ingeslagen bestaat uit een loodzwaar trainingspro gramma in combinatie met een strenger voedingspatroon. Pear son: „Iedere vier weken komen de krachttrainer, de diëtist van NOC*NSF, Ranomi en ik samen. We testen dan onder meer haar weerstand in het water en we me ten haar lichaamsomtrekken. De tests bewijzen dat Ranomi mooie stappen maakt. Ze is echt zelf in beweging gekomen." Sinds begin januari staat er voor Kromowidjojo niet alleen zwem-, kracht- en landtraining op het programma. In Thailand, waar de Nederlandse zwemploeg drie weken op trainingskamp was, zat ze bovendien driemaal per week op de spinningfiets. Een maal terug in Nederland doet Kro- mo dit tweemaal per week. Ze ver brandt zo sneller haar calorieën. Met de Spelen in zicht moet Kro mowidjojo nog altijd enkele ki lo's verliezen om minder weer stand in het water te ondervin den. Zwaar trainingsblok Pearson stelt dat hij met Kromo 'op het rand je' bezig is. „Haar trai ningsintensiteit is nu zo hoog dat dat kan leiden tot een verminderde weerstand. Op dit moment zit Ranomi in een zwaar trainingsblok. Ik ben benieuwd hoe ze deze tijd doorkomt." Het ligt voor de hand dat Kromowidjo jo in april (Swim Cup) en in mei (EK langebaan) nog niet op de top pen van haar kunnen presteert. Pearson: „Wie weet verrast ze ons. Maar het is duidelijk dat alle investeringen gericht zijn op de Spelen." In Rio gaat Kromowidjojo op voor een bijzondere trilogie. Na het estafettegoud in 2008 sloeg de geboren Groningse in Londen 2012 een dubbelslag met goud op de 50 en too meter vrije slag. Wat zijn haar individuele kan sen in Rio de Janeiro? Op de 100 vrij is de concurrentie moordend. En dat niet alleen; de Australische zusjes Campbell, de Zweedse Sa rah Sjostrom en Femke Heemskerk zijn de laatste jaren al leen maar harder gaan zwemmen. De toptijd van Kromowidjojo da teert alweer van april 2012:52,75 se conden. Met haar gouden tijd van Londen (53,00) zal ze in Rio niet op het podium belanden. Op de explosieve 50 meter vrije slag is Kromowidjojo nog altijd een brok kracht. Op deze afstand behoort ze tot de wereldtop, getui ge ook haar zilveren medaille op de WK afgelopen zomer. Pearson heeft er in ieder geval heel veel vertrouwen in. „Zwem- technisch laat Ranomi zo'n stabiel hoog niveau zien. Dat is alleen een kwestie van finetunen. In het keerpunt zit nog enige verbete ring, maar voor de perfecte race in Rio is het allerbelangrijkste: nog fitter worden. Ranomi's fysieke ge steldheid is de sleutel voor olym pisch succes." 'Trainingsintensiteit Ranomi is nu zo hoog dat het kan leiden tot verminderde weerstand' effeweg.nl/alpen Stedentrip Parijs va. €89 Comomeer va. €499 Wenen, Boedapest en Praag va. €499 Devon en Cornwall va. €499 UNESCO Wereldsteden Spanje va. €549 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 DONDERDAG 25 FEBRUARI 2016 BOKSEN Novak Djokovic behaalde gisteren tijdens het ATP-tennistoernooi van Dubai tegen Malek Jaziri uit Tunesië zijn 700ste zege uit zijn carrière: 6-1, 6-2. De Serviër heeft al elf grandslamtitels gewonnen. TENNIS Hardwerkende Kromowidjojo zit komende tijd nog wel 'op het randje' door Natasja Weber Ranomi Kromowidjojo op de spinningfiets. De zwemster zal de komende tijd zo minstens twee keer per week calorieën verbranden, foto Twitter Patrick Pearson zwemcoach 10 DAGEN NU VANAF op alle reizen naar s^de Alpen! 3/4/5 daagse busreis Logies ontbijt Diverse vertrekdata Highlights: Montmartre Versailles Eiffeltoren Louvre 8 daagse busreis Halfpension Diverse vertrekdata Highlights: Milaan Lugano Bellaggio -Tour Comomeer 10 daagse busreis Halfpension Diverse vertrekdata Highlights: Balatonmeer Donaudal Praag Wenen 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 23,30 apr, 8,15 okt Highlights: Land's End Stonehenge Wells Bath Dartmoor 11 daagse busreis Halfpension Vertrek: 15 apr, 29 jul, 28 okt Highlights: Bilbao Madrid Avila Segovia Salamanca -'4 kV Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. COUPONCODE WEG08 O (N X u O cc co cc O _l O rsi LU cc 3 X u O CC co cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21