Pas eind volgend jaar sloop 'pauperpanden' Nieuwstraat Sluis voert als laatste ook kabelbelasting in 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Dancefeest in Hulst vóór Koningsdag Aanhaken bij brei- en haakclub WhatsApp Dat schrijven B en W van Terneu- zen in een brief aan de binnen stadbewoners. De herontwikke ling van Nieuwstraat-Zuid is een gezamenlijk project van woon- stichting Clavis en de gemeente. Het was al langer de bedoeling dat de opgekochte panden, waarin in het verleden voornamelijk horeca was gevestigd, tegen de vlakte zou den gaan. Maar door het uitblij ven van een concrete invulling werd dat steeds uitgesteld. Er staan acht panden op de nomina tie te worden gesloopt: die tussen het Schoolmuseum en het woon huis aan de Dijkgang. Ook het ko lossale pand waarin vroeger zeil- „We hebben onderzoek laten doen naar wat het ons oplevert", zegt de Sluise wethouder Jack Werkman. „We zijn daarbij uitge gaan van het tarief dat in heel Zee land wordt gehanteerd." Dat is 1,57 per strekkende meter buis, ka bel en leiding. De opbrengst van zes ton gaat naar het potje algeme ne reserve van de gemeente, om dat de kabelbelasting mogelijk in 2017 landelijk wordt verboden. Sluis wil de belasting per 1 april dit jaar in laten gaan. makerij Van der Sneppen was ge vestigd moet weg. Clavis is van plan boven de nieuwbouw tien duplex huurap- partementen te verwezenlijken. Maar de invulling van de begane grond is nog ongewis. B en W denken in eerste instantie aan een variatie van kantoren, maatschap- Het is al langer een wens van Zeeuwse Gronden meer zichtbaar in de stad aanwezig te zijn pelijke organisaties, dienstverle ning, (beperkte) detailhandel en lichte horeca. Activiteiten die mo gelijk overlast zouden kunnen ver oorzaken, worden gemeden. In de brief aan de binnenstad bewoners en omringende onder nemers melden B en W dat ze 'verkennende gesprekken' voeren met Zeeuwse Gronden, zorginstel- Hulst was in 2014 de eerste ge meente in Zeeland die kabelbelas ting invoerde. De eigenaren van kabels en leidingen in gemeente grond worden daarvoor aangesla gen. Het gaat daarbij met name om Enduris (voorheen Delta Net- De opbrengst van zes ton aan kabeltaks gaat naar het potje algemene reserve van de gemeente Sluis werkbedrijf) en waterbedrijf Evi- des. Enduris rekent de extra kos ten door aan alle klanten in Zee land, Evides doet dit per gemeen te. Inwoners van Sluis betaalden dus al mee aan de kabelbelasting die de twaalf andere Zeeuwse ge meenten heffen. ling voor mensen met psychiatri sche problemen. Die beschikt in de binnenstad (Achter de Kerk) nu al over voorzieningen voor dag besteding. Het gaat om een restau rantje, een ontmoetingsruimte voor cliënten en een kleine win kel met spullen, die door de cliën ten zijn gemaakt. Ook de kanto ren van Zeeuwse Gronden zou den naar de Nieuwstraat moeten verhuizen. „Het is al langer een wens van Zeeuwse Gronden meer zichtbaar in de stad aanwezig te zijn", constateert het college. Over het plan van Recreatiepro jecten Zeeland (Loontjens) in Mid delburg om onder meer een speel- automatenhal annex poolbiljart centrum in het gebied te vestigen, zijn B en W kort: „Op dit mo ment zijn we nog in afwachting van een aangekondigd aangepast plan." Directeur Alexander Loontjens: „We zijn druk bezig met de uitwerking en gaan daar over onder meer ook praten met de binnenstadbewoners. Maar één ding staat vast: wij gaan absoluut niet wachten tot eind 2017 of 2018. Dat duurt ons veel te lang." HULST. Hulst wacht dinsdag 26 april een primeur: een dance feest op de Grote Markt aan de vooravond van Koningsdag. Het feest, Boozz Dance Reac tion, is van zes uur 's middags tot één uur 's nachts. Op de Facebookpagina van het dancefeest staan de namen van de artiesten die optreden: Faya, Freddy Moreira Firstman, Afro Bros Ft. Mc Chaos, Roberto Da Costa, San75 en Soulmatic. De kaartverkoop is gisteravond begonnen via de website www.boozzdancereaction.nl. Een ticket kost vijftien euro. Tom van Dorsselaer van evene mentenbureau Boozz tekent voor de organisatie. Op het feest mogen maximaal 2500 be zoekers komen. In de regio Mijn dorp, mijn stad AXEL. DeHalle, 13.30 uur: Sjoelen; 13.45 uur: Dansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten,biljarten, koers- bal, bridge; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jarten, kaarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; HEIKANT, 't Heike, 12.00 uur: Senioren diner; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; vier Guzman; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 13.00 uur: KBO quilten, vrij kaarten, biljarten; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. De Warande: 13.00 uur: KBO biljarten, Schieting; TERNEUZEN. De Ves te, 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Soos; Maritiem attractie centrum Portaal van Vlaanderen, Zeevaart- weg, 13.00-17.00 uur; De Kameleon, 19.00 uur: Line dance; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steun punt Terneuzen. Robbedoes in basis school De Nobelhorst, 10.00 uur: Mama ca fé; De Binnendeur, 13.00 uur: KBO biljarten; KOEWACHT. d'Oude Bieb (Vlaschaard), 20.00 uur: Info bij eenkomst over WhatsApp buurt preventie; OOSTBURG. Her vormd kerkcentrum, 9.00 uur: Koffieoch tend Open Kring; Ledeltheater, 20.15 uur: Cabaretshow Ja- De verpauperde panden in de Nieuwstraat worden op zijn vroegst eind 2017 gesloopt, foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN. De verpauperde pan den aan de Nieuwstraat-Zuid in de Terneuzense binnenstad gaan op z'n vroegst eind 2017 of begin 2018 tegen de vlakte. Er is meer tijd nodig om de precieze invulling van het gebied te onderzoeken. Lukt het dit jaar nog een haalbaar plan op te stellen, dan kan een jaar later worden gesloopt. door Sophie Stockman SLUIS. In navolging van alle andere Zeeuwse gemeenten, wil de ge meente Sluis dit jaar ook kabelbe lasting invoeren. De belasting moet de gemeente zes ton per jaar op brengen. www.boozzdancereaction.nl TERNEUZEN. Haken is een hype en daar springt Het Steunpunt Ter- neuzen op in. Sinds vorig jaar kunnen (ex-)kankerpatiënten, chro nisch zieken en hun naasten even hun zorgen vergeten met hand werk, koffie en gemoedelijk gezelschap. „We praten niet alleen over ziek zijn, maar over van alles", zegt Matty de jager (r) die de groep leidt samen met Evelien Ras. Elke eerste en derde dinsdag van de maand worden de prachtigste creaties gemaakt in het restaurant van Ter Schorre en er haken steeds meer mensen aan. Wie wil, kan vrijblijvend komen kijken. Tania Zenner (I) doet sindskort mee en is een trui aan het haken. „Als je weet hoe het moet, fiets je er zo door", zegt ze opgewekt. „Ik haakte al veel, maar thuis zit je zo tus sen vier muren en hier is het veel gezelliger." foto Camile Schelstraete WOENSDAG TERNEUZEN Jazz behind the dikes Het Rony Verbiest Kwartet treedt zon dagmiddag, in het ka der van de serie Jazz behind the dikes, op in café De Vriend schap op de Kop van de Noordstraat in Ter- neuzen. Het kwartet bestaat uit Rony Ver biest (foto, multi-in- strumentalist), Hans van Oost (gitaar), Ma rio Vermandei (bas) en Aad Versteeg (drums). Gast is saxo fonist Filip Demeyer. Het optreden duurt van 15.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. AXEL Ierse en Schotse avond Dansgroep Hava Na- guila en fluitiste Ma rieke Smallegange vullen zaterdagavond als gasten de Ierse en Schotse avond in cul tureel centrum De Halle mede in. De groep Friend of Folk verzorgt hier voor de vierde keer Iers/ Schotse muziek in de sfeer van een Ierse pub. Muziek en dans vormen de boven toon op deze gezelli ge avond. De aanvang is 20.00 uur. HULST Carnavalsmarkt Tijdens de negentien de carnavalsmarkt in de bouwloods aan de Meridiaan worden za terdag carnavalswa gens, -kleding en an dere leutattributen te koop aangeboden. Traditioneel worden ook veel Brabantse wagenbouwers op de markt verwacht. Aanvang: 10.00 uur. KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70