09H32H03 nj Een dode en zes gewonden na ongeval met sneltrein naar Emmen inschattingsfout' van" ït ontsporen Dalfsen. j v hüi 6 NIEUWS DALFSEN. Ze zijn er bijna. Nog een paar meter, hooguit, en dan heb ben de twee mannen van houtbe drijf De Boombouw hun grote, tra ge hoogwerker veilig aan de over kant van het spoor. Hoog vanuit zijn bak loodst de bestuurder het gevaarte over de bewaakte over gang, die als een hobbel boven het weiland uitsteekt. Totdat gebeurt wat ze misschien wel vreesden: vanaf links komt de sneltrein van 08.45 uur vanuit Dalfsen al aan- denderen bij de met slagbomen bewaakte overgang. „De kraanmachinist heeft nog geprobeerd te waarschuwen, maar is op het laatste moment vanuit de bak naar beneden gesprongen, toch een meter of twee, drie hoog", vertelt getuige Harry, die vlakbij het spoor woont. Hij wil niet met achternaam in de krant. Hij vertelt: „Ik hoorde eerst een enorme knal, daarna een schu rend geluid." Als hij naar buiten rent, ziet hij een enorme ravage. Tien meter naast de overweg liggen de resten van de hoogwer ker. De rupsbanden inmiddels ge scheiden van de hef-arm. Weer vijftig meter verderop is de ravage nog groter: daar ligt de sneltrein. De 'Ilse DeLange' van vervoerder Arriva, op weg van Zwolle naar Emmen. Om 08.50 uur volledig ontspoord en op zijn kant. Hij ligt erbij als een rups die door het wei land kruipt. Maar dan een rups die met misschien 130 kilometer per uur de rails uit vloog en maar net de boerderij naast de overgang miste. De zon schijnt nog steeds laag over de akkers. Belemmerde die het zicht van de machinist? Uit de verwrongen trein klaute ren passagiers. Ronald Schokker (28) uit Dalfsen wurmt zich door een scheur tussen twee coupés. Een paar minuten eerder is hij in gestapt, op weg naar zijn werk. „De trein remde opeens, en we zetten ons schrap. Maar toen rem de de trein nog harder, begonnen we te schudden en kantelde hij. De coupés scheurden open, en we konden eruit klimmen. De afdruk- 10 dagen Vierlandenreis en Arosabahn 10 dagen Ongerept Ierland 10 dagen Rondreis Noorwegen Hoogtepunten Noorwegen 12 dagen Rondreis Kroatië RR. Dalmatische Kust 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! door Arjan Bosch en Cyril Rosman v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 21 mei4,18juni2, 16juli/13 aug. etc. Vertrekdata: 2,30 mei 13 juni 11, 25 juli etc. Vertrekdata: 30 mei 6,13, 20, 27juni etc. Vertrekdata: 18, 25 april/2, 9,16, 23, 30 mei/6,13, 20, 27juni etc. Vertrekdata: 11,25 april 9, 23 mei 6, 20 juni etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6