Robotzeehond bezorgt demente ouderen rust Marlies Allewijn schrijft jeugdroman over oorlog Corn Boys op zonne-energie Ontevreden huurders van activiteitencentrum Hulst nemen de benen De deplorabele staat van Den Dullaert en niet nagekomen beloftes jagen huurders weg. HULST. Activiteiten Centrum Den Dullaert in Hulst loopt leeg. Door slecht of ontbrekend onderhoud en nimmer nagekomen beloftes van het bestuur nemen steeds meer huurders de benen. PostNL gaat Den Dullaert bin nenkort verlaten en Kreatieve Vor ming wil nog liever vandaag dan morgen weg. Directeur en voorzit ter Jan van Puyvelde van Den Dul laert zegt namens het stichtings bestuur 'zich niet te herkennen in de klachten'. Het gebouwtje waar PostNL post sorteert en opslaat is zo lek als een mandje. Het is eigendom van de gemeente en is in bruik leen bij Den Dullaert. Er komt soms zoveel regenwater binnen langs het dak dat er grote plassen op de vloer liggen. Bovendien is de verlichting er al lang kapot. Het gebouwtje staat daarom op de nominatie gesloopt te worden. Wanneer dat gebeurt is nog niet bekend. PostNL is in ieder geval binnen drie maanden weg. Voorzitter Walter Naessens van Kreatieve Vorming (KV) maakt er geen geheim van zo snel mogelijk alle activiteiten van KV er weg te willen halen. „Als het aan ons ligt, zijn we er weg. Per begin volgend schooljaar moet wel lukken. Of Van Puyvelde van ons stellige voornemen weet? Nee. Nou ja, nu dus wel." Naessens heeft gesprek ken lopen met andere verhuur ders en verwacht aan het begin van volgend schooljaar elders on- 'Of Van Puyvelde weet dat wij vertrekken? Nee. Nou ja, nu wel' der de pannen te zijn. Eerder vertrokken al de zaal voetbalteams Wentzler-Pauwels en Huzavo. Ook fotoclub Hulst is uit onvrede al na twee exposities vertrokken en heeft de activitei ten naar De Warande in Sint Jan steen verplaatst. Bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren is de belangrijkste huurder van Den Dullaert. Het huurcon tract loopt medio 2018 af. Defini tief, als het aan directeur Rudi Crombeen ligt. „De enige reden dat wij hier nog zitten, is omdat er nog geen mooie stek voor ons is in de binnenstad. Dus als de po litiek er klaar voor is en er komt een mooi pand beschikbaar, dan zijn wij weg uit Den Dullaert." geadopteerd worden. Doordat Corn Boys minder geld kwijt is aan energiekosten denkt Van Bambost dat de contributie voor de leden omlaag kan of in ieder geval niet hoeft te stijgen. „En dat is best belangrijk, zeker voor de jeugd." foto Camile Schelstraete SAS VAN CENT. Een hoge stroomrekening is voor voetbalvereniging Corn Boys uit Sas van Cent verleden tijd. Met 46 zonnepanelen op het dak van het clubgebouw, verwacht bestuurslid Tonnie van Bambost dat de vereniging straks voor 75 procent zelfvoorzienend kan zijn. „We liepen al een paar jaar rond met het idee. En met de subsidie van het Rijk voor zonnepanelen bij sportclubs zouden we gek zijn als we het niet deden." Sponsoren helpen de vereniging verder met het ophoesten van de ruim veertienduizend euro die de panelen kosten. Daar naast kunnen de panelen voor 270 euro per stuk ZEELAND 5 ZEELAND 8 St 9 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 24 februari 2016 Den Duïiaert loopt leeg door Bob Maes en Sheila van Doorsselaer Walter Naessens voorzitter Kreatieve Vorming Zeeland 7 Steenkoud, vieze wc's en licht stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68