Stadlander zoekt partner voor bouw in Smerdiek The Royal Engineers bij Veronica Ombouw tot minibieb voorlopig van de baan 6 BEVELANDEN en THOLEN Bibliotheek Oosterschelde vindt het niet verstandig om de laatste volwaardige bibliotheek op Tholen nu weg te doen. Stoomtrein werft vrijwilligers SINT-ANNALAND. Sint-Annaland houdt voorlopig een volwaardige bibliotheek. Het plan om de vesti ging om te vormen tot een kleine 'bieb in de buurt' is in de ijskast gezet. „We moeten geen beslissin gen nemen waar we later mis schien spijt van krijgen", zegt di recteur Janny van Vugt van Biblio theek Oosterschelde. De tot voor kort volwaardige bi bliotheken in Tholen, Sint Philips- land en Sint-Maartensdijk zijn in middels al omgevormd tot een be perkte bieb in de buurt. Sint-An- naland stond nu op de rol, maar volgens Van Vugt is het bij nader inzien verstandig deze vestiging ongemoeid te laten nu ook in de gemeente Bergen op Zoom wordt bezuinigd op de bibliotheken. „De algemene gedachte is dat iedereen binnen een half uur een echte bibliotheek moet kunnen bereiken", stelt ze. „Inwoners van Tholen kunnen voor zo'n voorzie ning uitwijken naar bijvoorbeeld Halsteren. Maar die vestiging gaat misschien dicht. Wij willen deze ontwikkelingen afwachten en nu niet het onomkeerbare besluit ne- Een bieb in de buurt heeft een beperkte collectie boeken men de laatste volwaardige biblio theek op Tholen weg te doen." De Thoolse gemeenteraad be sloot in 2014 om de vier volwaardi ge bibliotheken (Tholen, Sint Phi- lipsland, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland) op te doeken en el ke kern een bieb in de buurt te ge ven. Daarmee moet 275.000 euro worden bespaard. Sommige frac ties probeerden er nog een positie ve draai aan te geven door te stel len dat Tholen straks niet vier, maar negen bibliotheken heeft. In werkelijkheid is het een enorme verschraling, want een bieb in de buurt heeft een zeer beperkte col lectie. Mensen kunnen via inter net overigens wel boeken uit ande re vestigingen bestellen. De door de gemeente gewenste bezuiniging komt volgens Van Vugt niet in gevaar door Sint-An- naland open te houden als vol waardige vestiging. Dat komt om dat Bibliotheek Oosterschelde op dit moment in Tholen-stad te ma ken heeft met lage huisvestingslas ten. De bieb in de buurt zit daar immers in het gemeentehuis. Pas als hij verhuist naar de brede school, gaan de lasten omhoog. „Maar dat is op z'n vroegst eind 2017", stelt Van Vught. „Tegen die tijd kunnen we opnieuw bekijken wat we met Sint-Annaland doen." Het openhouden van de bieb in Sint-Annaland heeft als bijko mend voordeel dat in die vesti ging een paar betaalde krachten actief blijven. Zij kunnen onder steuning bieden aan de biebs in de buurt in de andere kernen. De corporatie wilde de wijk een flinke oppepper geven door onge veer honderdzestig verouderde huurwoningen te slopen en nieu we huizen terug te bouwen. In 2013 zijn in onder meer de Vier Meistraat en de Henri Dunant- straat al rijtjeswoningen tegen de vlakte gegaan. Tot ergernis van veel inwoners 'In Sint-Maartensdij'k zien we nog altijd een lage vraag naar huurwoningen' zijn daar nog altijd geen nieuwe woningen voor teruggekomen. De kale vlaktes liggen er troosteloos bij. Volgens Jansen is Stadlander nog altijd van plan te gaan bou wen, maar kan ze dat niet alleen. Corporaties mogen zelf immers nauwelijks meer aan nieuwbouw doen. Om die reden zoekt Stadlan der samen met de gemeente naar een bouwpartner. Het plan is om samen met deze partij zowel huur- als koopwoningen te bou wen. „Overigens is de vraag naar huurwoningen in Sint-Maartens dijk nog altijd laag", zegt Jansen. Of er eind 2016 kan worden ge bouwd - die hoop sprak directeur Ton Ringersma van Stadlander een jaar geleden uit - is zeer de vraag. Jansen: „Dan moet het nu allemaal wel heel snel gaan." ZONNEMAIRE. The Royal Engi neers, een opkomende band met een toetsenist uit Zonnemaire en een drummer uit Lewedorp, is officieel doorgebroken op de landelijke ether. De zeskoppige retropopband heeft, dankzij stemmen van luiste raars en het oordeel van een vakju ry, bij Radio Veronica de Breakthru wedstrijd voor jong ta lent gewonnen. Ze waren gistera vond live in de uitzending bij DJ Michael Blijleven vanuit Veroni ca's studio in Hilversum. De band is bovendien binnen kort live te beluisteren tijdens Countdown Café, op vrijdaga vond, én heeft een plekje gescoord op de playlist van het radiostation. En dat is best bijzonder, vertelt De nieuwe single Hey Sister, waarvoor de videoclip is opgenomen in Zeeland, is op steeds meer plekken te horen toetsenist René Geelgoed. „Wie Radio Veronica wel eens luistert, weet dat ze veel dezelfde oude, maar mooie meuk draaien. Daar kom je als nieuwelingen niet zo gauw tussen." The Royal Engi neers waren sowieso lekker bezig. Hun nieuwe single Hey Sister, waarvoor de videoclip is opgeno men in Zeeland, is op steeds meer plekken te horen. Geelhoed: „We bouwen echt aan onze band, aan onze eigen sound. En we spelen nog vaak in Zeeland." In de regio Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Am bachtscentrum, Kat- tendijksedijk 27, 13.00-16.30 uur - Kinder doe dagen met o.a. het maken van schaapjes van wol, maskers en 3d fotolijstjes en aan kleden houten pop petjes; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00- 20.00 uur - Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Hei di Bras Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie schilderijen van Marco van Trie- rum en beelden van Carla Wersch Gemeentehuis, Kerkplein 1, 09.00-12.00 uur - Ex positie keramiste Marian van Garsel; Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.30-14.30 uur - Voorjaarsactiviteit, maken van een sfeer lichtje, voor kinde ren vanaf 4 jaar Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Exposi tie schilderijen Ine ke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerse- ke te zien Zwembad Den In- kel, Blauwhoefse- weg 10,14.00-17.00 uur - Spelletjesmid dag voor kinderen uit Reimerswaal, ie dereen met min stens een A-diplo- ma is welkom Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Gale rij Sint-Annaland houdt bibliotheek door Rob Paardekam door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. De braaklig gende stukken grond in de wijk Sint-Maartensdijk West worden vooralsnog niet bebouwd. „Eerst moeten we voor dit project een partner zien te vinden", zegt woordvoerder Bert Jansen van wo ningcorporatie Stadlander. Bert Jansen, Stadlander door Wendy Wagenmakers Zie ook www.theroyalengineers.nl BIEZELINGE Kinderkledingbeurs in Mozeskerk De jeugdgroep 16+ van 18-hoog houdt zaterdag een kinder kledingbeurs. Op de beurs wordt nieuwe jongenskle- ding verkocht in de maten 92 tot 176. De prijzen variëren van 5 tot 15 euro. De opbrengst komt ten goede aan een pro ject van 18-hoog in Hongarije. De kleding- beurs vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur in de Mozeskerk in Biezelinge. 'S-HEER ARENDSKER- KE Reparaties in dorpshuis In het Heer Arend huis in 's-Heer Arendskerke is zater dag een Repair Café. Belangstellenden kun nen van 10.00 tot 12.30 uur voor repa raties terecht in het Heer Arendhuis aan de Torenring. Reparaties zijn gratis, wel vraagt de organi satie om een bijdrage in de fooienpot. SINT MAARTENSDIJK MamaCafé in teken van mode Het MamaCafé in Sint Maartensdijk staat vrijdag in het te ken van mode. Tijdens deze work shop komt Isabelle, van het bedrijfje 'Sa men Stijlvol', vertel len hoe moeders sa men met hun kind voor een kleine prijs modebewust door het leven kunnen gaan. De bijeenkomst vindt tussen 9.30 en 11.30 uur plaats bij OBS De Rieburch. GOES. De Stoomtrein Goes-Borsele houdt op zaterdag (27 februari) een wervingsdag voor nieuwe vrijwilligers op twee locaties. In Goes, aan de Albert Plesmanweg 23, kunnen kandidaat-vrijwilligers van 10.00 tot 16.00 uur terecht voor informatie over het vrijwilligers werk bij de stoomtrein en actuele vacatures. In Hoedekenskerke, aan de Waardweg 4, kunnen belangstellenden van 10.00 tot 15.00 uur binnenlopen. In Hoedekenskerke zoekt de stoomtrein vrijwilligers voor de Minitrein, de zelfbedieningshoreca, de souvenirwinkel en voor hulp bij het exploiteren van de attracties. In Goes zijn nieuwe medewerkers nodig voor de werkplaats, het kaartjesloket, het con ducteursteam, de figurantengroep en de infraploeg, die de spoorlijn onderhoudt en vernieuwt. Ook zoekt de stoomtrein vrijwilligers voor straatwerk, schilderwerk, groenonderhoud en terreinaankleding op het museumterrein in Goes, archieffoto Marcelle Davidse GOES 'S-HEER ARENDSKER KE HEINKENSZAND KAPELLE KRABBENDIJKE KRUININGEN NIEUWDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66