Droombaan krijg je niet in je hoody en op crocs Inschrijven voor populaire Fjoertoer 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Discussie over strandrecreatie DRIE DINGEN DIE JE MOET DOEN VOOR EEN SOLLICITATIE BANENMARKT ZUIDHOEK In de regio Mijn dorp, mijn stad door Esme Soesman Lekker in je hoody met crocs aan je voeten door je eigen huis banjeren als je vrij bent, prima. Maar wie dolgraag aan het werk wil als bijvoorbeeld re ceptioniste bij een vakantiepark, doet er verstandig aan zich op te kalefateren. „De eerste indruk is het eerste wat je ziet en het laatste wat je ver geet. Die eerste indruk is dus écht heel belangrijk", zegt Jory van Meer van het Zierikzeese bedrijf Imago kleurrijk stijlvol. Van Meer is één van de onder nemers die donderdag 3 maart pre sent is op de Banenmarkt bij de Zuidhoek in Zierikzee. Daar geeft ze werkzoekenden, die dat willen, ter plekke tips en trucs. „Er zijn mensen die al best lang werk zoe ken zonder dat dat lukt. Die voe len zich op een gegeven moment niet meer gezien. Daar kun je veel aan doen. En dat hoeft echt geen duizenden euro's te kosten." We willen niet in een hokje ge stopt worden, maar we doen dat met z'n allen wel - weet Van Meer. Stel je voor. Je zit op een ter- 1) Kijk positief-kri- tisch naar jezelf in de spiegel 2) Verplaats je in de gene tegenover wie je straks komt te staan. Zou je jezelf aannemen als je in zijn of haar schoe nen stond? 3) Realiseer je datje maar één keer een eerste indruk kunt maken. Wees je er heel goed van be wust dat dat eerste moment heel belang rijk is. ras. Er loopt een vrouw langs en de radartjes gaan draaien. Vrouw, een wat voller postuur, bos met krullen, wel of geen auto, ziet er ordinair uit, goedkoop of juist stijl vol of chique. „Per dag komen 120.000 onderbewuste gedachten bij je binnen. Onbevooroordeeld een gesprek in gaan, kan dus hele maal niet." En (even voor de duidelijk heid): niks tegen piercings en tat toos, maar wie op een representa tieve job aast komt daar niet lek ker mee binnen. „Het gaat over ui terlijke verzorging maar zeker niet alleen. Mijn werk is juist om de binnen- en buitenkant van men sen bij elkaar te brengen, in ba lans te brengen. Het is ook perso nal branding. Wie ben je en wie wil je zijn?" Jory van Meer: „Ik geef open en eerlijk advies. Daar mag je iets mee, maar het moet niet." foto Dirk-Jan Gjeltema Het in gebouw de Driehoek ge vestigde Imago adviseert zowel particulieren als bedrijven. Na in eerste instantie als kleuranalist te zijn begonnen, breidde Van Meer haar werkzaamheden steeds ver der uit. Want ook daar zijn 'kleur, lijn en stijl' van invloed op wat je bereikt. Rond brilletje, rond ge zicht en dito decolleté? „Rond is EQj', zegt Van Meer stellig. Hele maal niets mis mee tot je autori teit moet uitstralen. Van Meer schikt haar sjaal ter illustratie recht om de schouders. „Rechte lij nen zijn 10^ staan voor ontwikke ling. Je staat met die sjaal zo ook meteen rechterop. Het één is niet beter dan het andere. Wat heb ik te halen en wat heb ik te brengen? Dat is de vraag die je jezelf steeds stellen moet." Voor het eerst sinds jaren wordt, op donderdag 3 maart, weer een Banenmarkt gehouden in Zierik zee. Het gaat om een initiatief van de gemeente Schouwen-Duiveland en de Zuidhoek. Doel is werkge vers en werkzoekenden op het ei land bij elkaar te brengen. Zevenhonderd uitkeringsgerechtig den hebben een persoonlijke uit nodiging ontvangen, maar ook alle andere werkzoekenden zijn op de Banenmarkt welkom. Er staan een stuk of twintig stands in een beursachtige setting, schetst jobhunter Peter Duerink van de Zuidhoek de opzet. Voor ongeveer de helft gaat het om Schouwen-Duivelandse bedrijven, de andere aanbieders zijn uitzend bureaus. „We proberen zo veel mogelijk sectoren te presenteren", aldus Duerink. Zo zijn onder meer tech niek, ICT, horeca en transport pre sent. Voor mensen die interesse heb ben in een baan in de zorg wordt een aparte bijeenkomst gehou den, georganiseerd door ViaZorg. Daarvoor moeten mensen zich aanmelden via: info@dezuidhoek.nl De bijeenkomst bij de Zuidhoek aan de Deltastraat is verder vrij te bezoeken, van 14.00 tot 16.00 uur. door Wendy Wagenmakers RENESSE. Wie in september wil meelopen met de Fjoertoer door de Kop van Schouwen, kan zich vanaf zondag inschrijven. En die moet nog snel zijn ook, want de tocht is razend populair. De Fjoertoer (fjoer is Fries voor vuur) is een van Terschelling over gewaaide wandeltocht langs licht- objecten in bos, duin en op het strand. Deelnemers wandelen hoofdzakelijk door de pure natuur van Renesse. De tocht was vorig jaar nog in drie afstanden af te leggen, nu kiest de organisatie voor twee va rianten: negen kilometer en zes tien kilometer. Het draait om bele ven en genieten, niet om de spor tieve prestatie. Iedereen kan dus meedoen, in zijn eigen tempo. Ook kinderen zijn welkom. Hon den niet, vanwege het bijzondere natuurgebied. De Fjoertoer wordt gehouden op zaterdagavond 17 september. Lopers starten in het centrum van Renesse en eindigen daar ook, tus sen 22.00 en 01.00 uur. Meedoen aan de tocht van ne gen kilometer kost 14,50 euro, de langere variant kost 24,50. Dat is inclusief startpakket, verlichte pet en verzorging onderweg. Kinde ren tussen zes en elf jaar betalen minder. Inschrijven uitsluitend via www.inschrijven.nl OUDDORP Boekverfilming in bibliotheek In de bibliotheek in Ouddorp wordt op woensdagavond 2 maart de verfilming van het boek Een lang weekend van Joyce Maynard ver toond. De film vertelt het verhaal van de der tienjarige Henry die met zijn moeder Ade- le in een slaperig Amerikaans stadje woont. Vrienden heeft hij niet en zijn vader ziet hij alleen op zaterdag avond als hij ver plicht moet eten met diens nieuwe gezin. Hoe hij ook zijn best doet, Henry weet dat hij met al zijn grapjes zijn labiele moeder niet gelukkig kan ma ken. Dat verandert alle maal op de dag voor Labor Day, als een ge heimzinnige gewon de man Henry aan spreekt en om hulp vraagt. De toegang kost 7,50 euro; leden be talen 5 euro. Plaatsen zijn te reserveren aan de balie in de biblio theek aan de Hof- dijksweg 20 of via leerenbeleef.nl. De film begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur staan kof fie en thee klaar. MIDDELBURG Veiling inventaris De bedrijfsinventaris van DC Engineering in Middelburg wordt online geveild, tij dens een veiling die loopt van aanstaande maandag tot en met 7 maart. Het bedrijf werd half december failliet verklaard door de rechtbank. De in ventaris bestaat on der meer uit metaal bewerkingsmachines, machine toebehoren, intern transport, ge reedschap, aanhang wagens en kantoorin ventaris. Voor meer informa tie: www.bva- auctions.com. BURGH-HAAMSTEDE. PvdA, D66 en GroenLinks houden op woens dag 2 maart een openbare bijeenkomst over strandrecreatie in Burgh-Haamstede. De partijen zien niets in de plannen voor strand- slaaphuisjes, overnachtingen in strandpaviljoens en de ontwikkeling van hotspots langs de Schouwse kust. Tijdens de bijeenkomst voe ren wethouder Jacqueline van Burg (Leefbaar Schouwen-Duiveland) en de Statenleden Gerwi Temmink (GroenLinks) en Rutger Schonis (D66) het woord. Ook delen Ed Troost van Recron Schouwen-Duive land en Gert de Groot van Natuurmonumenten hun visie op de slaaphuisjes aan de kust. In rondetafeldiscussies kunnen de aanwezi gen hun ideeën over recreatie op het eiland inbrengen en reageren op een manifest dat de drie partijen hebben opgesteld. De bijeen komst vindt plaats van 19.30 tot 22.00 uur in hotel Bom aan de Noordstraat 2. archieffoto Ronald den Dekker BRUINISSE Ichtus, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop met kaarten maken; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg, 13.00-17.00 uur: Open ter gelegen heid van de voor jaarsvakantie; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumba les; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Dorpshuis, 18.30 uur: Zumba; RENESSE Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffi- ne; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's, FIZI, 14.30 uur: Snoopy en Charlie Brown; Ge bouw de Driehoek, 9.00-11.30 uur: Schil dercursus; Haven plein, 9.00-22.00 uur: Ijsbaan; Het Gravensteen, 14.30 uur: Rondleiding door de oudste ge vangenis van Zee land Laco Sportcen trum, 10.00-16.00 uur: Vakantiesport dag door Delta Sport; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de to ren; Stadhuismu seum, 13.00 uur: Workshop Collage met gescheurd pa pier; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58