GOE I 5 GETEST 0 KLEINGELD HEEL VEEL GELD Over jong belegen 48+ Het is niet erg dat het plakje kaas breekt bij het oprollen. Ik houd van deze structuur. Het moet geen kauwgom zijn, toch? W- mosterd, maar opgerold en uit de hand. Volgens Louis moet een jong belegen mild en romig zijn, maar mag het ook een beetje karakter hebben. Het eerste plakje, van Maaslander, valt bij Reona aardig in de smaak. „Beetje elastisch misschien, maar de smaak blijft hangen en de ro migheid is goed." Tineke vindt het zout overheersen, Louis mist karak ter. Casper: „Prima voor 's ochtends op een boterham, maar niet voor een kaasplankje." Dan de kaas van de Jumbo. Louis draait er niet omheen. „Ik proef plastic en zuur. Bovendien is de smaak niet uitgebalanceerd ge noeg." Reona knikt. „De geur bevalt me niet." Tineke vindt het mondge- voel van deze kaas best fijn - want romig - maar proeft toch te weinig kaas. Kaas nummer drie, van Uniekaas. Niet onprettig, zegt Louis. Prima uitgebalanceerd, zegt Tineke. „Ik proef meer kaas dan bij de vorige twee." Wat opvalt: wanneer je de kaas oprolt, breekt het plakje. Niet erg, vindt Casper. „Ik houd van deze structuur. Het moet ook geen kauwgom zijn, toch?" Campingboter Bij het vierde plakje, van de Albert Heijn, verschijnt na het eerste hapje een grote lach op vier gezich ten. Renoa: „Zonder blozen zou ik deze kaas thuis kunnen voorschote len aan bezoek." Daar is Tineke het mee eens. „Een krachtige kaas en hoog op smaak. Gewoon lekker," zegt ze. Tijd voor plak nummer vijf, van Beemster. Wat gelijk opvalt is de oranje-achtige kleur. Volgens Cas per ruikt deze kaas als 'een pakje campingboter dat net iets te lang in de zon heeft gestaan'. Maar wan neer Casper eenmaal een hap heeft genomen, is hij best tevreden. Reona vindt de smaak een beetje vlak, maar hij kan er mee door. De laatste kaas is van Wapenaer. Louis proeft een yoghui'tsmaak, Casper moet denken aan karne melk. Tineke vindt deze kaas een beetje zuur, Reona vindt het 'ge woon een hele rare kaas'. Toegegeven, de vier panelleden zijn over het algemeen best te spreken over de kwaliteit van de voorver pakte plakjes kaas uit de super markt. Toch zullen ze niet gauw zo'n pakje in de boodschappenwa gen gooien: daar zijn ze net iets te veel fijnproevers voor. DE UITSLAG DOUG Beteeew Beemster 'Eigenlijk heel prettig'. ,Mnns (1 IfINDER iBelegkjfi va+ Meterstand op je telefoon Actie tegen mierzoete drankjes 00 BOEK Geheimen van de zeer rijken SAM WILKIN BESPAARTIP Mu al sparen voor vakantie ml, )°"8 Ü£zl Uniekaas woensdag 24 februari 2016 BH f¥**w Jong belegen 48+ heeft een rijpingstijd van gemiddeld twee maanden en wordt een volvette kaas genoemd. De aan duidingen IO+, 20+, 30+, 40+,45+, 48+, 50+, 60+ op de verpakking geven het vetgehalte aan. Magere kaas (10+, 20+ en 30+) bevat minder vet en meer cal cium dan de vettere varianten. In 100 gram 48+-kaas zit circa 29 gram vet. Kaas levert belangrijke voedingsstof fen, maar het bevat ook veel verzadigd vet. Dit vergroot het risico op hart- en vaatziekten. Het hoge zoutgehalte in kaas vergroot de kans op een hoge bloeddruk. Kaas past in een gezond voedingspatroon, mits je met mate eet. Voor volwassenen geldt het advies om niet meer dan 1,5 plak (30 gram) kaas per dag te eten. Bij voorkeur gaat het om 20+ en 30+ kaas, waar dus minder verzadigd vet in zit. Bron: Voedingscentrum. -^Albert Heijn. 3,65 euro (400 gram). 'De kaas smelt zelfs een beetje weg op de tong. Als ik deze zou aantreffen op zo'n NS-bolletje, ben ik blij'. PHCHII ii pKMI5TEUZi/i Beemster. Prijs: 2,19 euro (175 gram). Uniekaas. Prijs: 2,09 euro (175 gram). 'Best oké. Ik proef ook echt kaas'. Maaslander. Prijs: 2,89 euro (225 gram). 'Niet zo spectaculair, maarzeker niet vies'. Jumbo. Prijs: 3,50 euro (400 gram). 'Alleen de nasmaak vind ik interessant'. Met de hakken over de sloot. -> Wapenaer. Prijs: 2,71 euro (227 gram). 'Hier krijg ik een plakkerige bakkes van. Onprettig'. Wanneer checkte jij voor het laatst de meterstand? Na het installeren van de app Meter Readings (gra tis, iOS) gaat de frequen tie vast omhoog. Want meten is weten, en waar schijnlijk ook besparen. 53 procent van de Neder landers rijdt in een auto die ouder is dan zes jaar. Meer dan de helft van de autobezitters rijdt dagelijks. Bron: Radar+ De Britse actiegroep Action on Sugar testte 131 dranken. Van de tien zoetste kwamen er zeven van Starbucks. In hun drankje Hot Mulled Fruit bleken 25 schepjes suiker te zitten. De actie groep eist dat klan ten de juiste informatie krijgen. Hoe hebben multimiljar- dairs hun fortuin ver gaard? Econoom Sam Wilkin zegt dat de puis sant rijken hun vermogen altijd bij elkaar kregen door vals te spelen. In zijn boek baseert Wilkin zich op wetenschappelijk on derzoek. Hij bedient zich van smeuïge verhalen en humor. (Maven Publis- hing, €22) Hoe heerlijk zou het zijn om zonder megaschuld op je creditcard terug te komen van zomervakan tie? Begin nu al met (be)sparen. Bij ING kun je je spaardoelen aangeven, maar je kunt ook een aparte rekening openen. Dan zie je precies hoeveel je nog nodig hebt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49