Gert-Jan van Leiden staat nog aan de kant door pijnlijke teenblessure Van de Ven zit aan vooravond WK lekker in haar vel ZEELAND 13 Beschouwing. Het is Jurriaan van Poelje de laatste maanden niet makkelijk gemaakt. C Vlissingen leed afgelopen zondag in de hoofdklasse B van het zondag voetbal alweer de zesde nederlaag. Het seizoen lijkt negen wedstrij den voor het einde als een nacht kaars uit te gaan. Van de titelaspi- raties is niets meer over. Hoe heeft het zo ver kunnen komen? Trainer Jurriaan van Poelje maakte zondag na de kansloze 3-1-nederlaag bij Blauw Geel'38 een vertwijfelde indruk. Hij mis te de intrinsieke motivatie bij zijn spelers. 'Als je niet ten koste van alles wilt winnen, wordt het lastig om wedstrijden in de greep te krijgen', zei hij. De Bredase oefenmeester is momenteel niet te benijden. Na tuurlijk wist hij waar hij aan be gon. Natuurlijk is het aan hem om spelers te motiveren en te in spireren. Natuurlijk maakt hij de opstelling en draagt dus verant woordelijkheid voor de presta ties, maar het is Van Poelje de laatste maanden niet altijd even makkelijk gemaakt. De selectie loopt over van (in dividuele) kwaliteit, maar staat ook als eigengereid bekend en heeft haar nukken als het tegen zit. Prachtig voetbal wordt nu te vaak afgewisseld met inspiratie loos en futloos spel. Het heeft na een goede start dit seizoen (ze ventien punten uit zeven duels) geresulteerd in een vrije val op de ranglijst. De achterstand op koploper Dongen bedraagt inmid dels zeventien punten. In slechte tijden laait de dis cussie over het zaalvoetbal ook weer op. Vlissingen herbergt veel spelers die ook actief zijn bij Groene Ster in de eredivisie. Het werd vorig seizoen nimmer als een belemmering gezien. Nu Vlis singen worstelt en soms met bles sures kampt, wordt het zaalvoet bal plots als nadelig ervaren. Daar komt nog bij dat het bij Groene Ster wel marcheert. De ploeg zit in de halve finale van de beker en maakt nog kans op de play-offs in de competitie. De zaal biedt dus grotere uitdagin gen dan de competitie op het veld. De zaal biedt momenteel dus grotere uitdagingen dan de competitie op het veld Alsof dat nog niet genoeg, is er bij Vlissingen ook gekrakeel ont staan over vergoedingen. Twee seizoenen lang repte niemand daarover en was alles prima gere geld. Deze jaargang blijkt het voor de sponsorstichting echter lastig om alle afspraken na te ko men en dus ontstaat er rumoer. Diezelfde sponsorstichting be sloot half december het contract van Van Poelje niet te verlengen. Drie weken daarvoor leek er nog geen vuiltje aan de lucht, maar twee nieuwe nederlagen veran derden plots het perspectief. Stie kem was er even hoop dat de trai ner eieren voor zijn geld zou kie zen en voortijdig afscheid zou ne men, om zo alvast bij zijn nieu we club Baronie aan de slag te gaan. En passant zou het de weg vrij maken voor Ruud Pennings, die na zijn ontslag bij Hoek zijn handen vrij had en in het verle den veel succes kende met Vlis singen. Die 'eer' gunde Van Poelje zijn criticasters echter niet. Hij hield zijn rug recht en wilde met zijn spelers zijn sportieve gram halen. Dat blijkt twee maanden later een inschattingsfout te zijn ge weest van de trainer. De spelers kunnen (of willen) niet brengen wat ze in hun mars hebben. Afge lopen zondag werd tegen Blauw Geel een nieuw dieptepunt be reikt en wekte de trainer de in druk dat hij de grip op de groep kwijt is. Van Poelje balanceert inmid dels op een dun koord. Wat zou het dan mooi zijn als de betrokke nen deze week de koppen bij el kaar steken, de irritaties achter zich laten en gaan werken aan een waardig seizoensslot. Alle maal in het belang van VC Vlis singen, samen met Hoek nog al tijd de vaandeldrager van het Zeeuwse voetbal. „Het gebeurde in een duel. Op de foto's die in het ziekenhuis zijn gemaakt, kon je zien hoe het voorste deel van mijn teen bijna naast de rest stond", vertelt Van Leiden. „Vorige week dinsdag pro beerde ik voor het eerst weer wat te lopen maar ik kreeg meteen last. Die teen was weer dik en deed pijn." De oud-speler van onder meer Goes en FC Dauwendaele stapte afgelopen zomer over van Hoek naar ADO'20, dat vorig seizoen net als de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser uit de topklasse degradeer de. In de hoofdklasse A van het zondagvoetbal bezet de club uit Heemskerk momenteel de zesde plaats. De achterstand op koplo per Westlandia bedraagt achttien punten. Afgelopen zondag werd RKAW in Leidschendam met 2-4 verslagen. Van Leiden deed opnieuw niet mee. „Ik denk dat ik zondag in de bekerwedstrijd tegen Velsen ook nog niet kan spelen." De kans is wel groot dat hij ko mend seizoen ook voor ADO'20 uitkomt. Van Leiden had onlangs een gesprek met Koninklijke HFC, de nummer drie van de top klasse zondag. De club uit Haar lem heeft dus een grote kans om komend seizoen in de nieuw te vormen tweede divisie uit te ko men. Van Leiden: „Ik heb daar een goed gesprek gehad, maar uit eindelijk besloten niet op het aan bod in te gaan. Als het goed is heb ik deze week weer een gesprek bij ADO'20. Ik denk dat we er wel uit komen en dan speel ik volgend seizoen nog gewoon hier." Nancy van de Ven begint zaterdag in Qatar aan haar vierde WK-sei- zoen. „Ik ben superfit", vertelde de Vlissingse motorcross ster gisteren, vlak voordat ze naar het Midden-Oosten vloog. „Maar ik ga nu niet in één keer zeggen dat ik wel even kampioen word dit jaar. In deze sport kan het heel anders lopen dan je wilt." Aan het einde van het wereld kampioenschap van 2015 was er een jubelstemming. Van de Ven was derde geworden in de eind stand én had voor het eerst in 'Ik denk dat ik nog nooit zo'n goede winter heb gehad' haar loopbaan - en als eerste Ne derlandse ooit - een Grand Prix gewonnen. Velen zagen in het Zeeuwse talent al de kampioene van 2016. Maar in het kamp-Van de Ven wordt die euforie voortdu rend getemperd. „Het is niet zo eenvoudig om die volgende stap te maken", herhaalde Van de Ven gisteren. „De concurrentie zit ook niet stil. Ik mag blij zijn als ik die derde plaats van vorig jaar kan eve naren." De Yamaha-rijdster heeft een goede voorbereiding achter de rug. „Ik denk dat ik nog nooit zo'n goede winterperiode heb gehad", zei ze. „Ik heb veel in Spanje ge traind, waar het natuurlijk lekker weer was. Tussendoor heb ik ook een hoop gedaan. Vanuit Vlissin gen reden we naar banen in Ne derland, België en Frankrijk. Daar naast heb ik veel op de fiets geze ten, veel gefitnest en veel kracht training gedaan. Daardoor heb ik het gevoel dat ik er heel goed voor sta. Ik zit lekker in m'n vel, ook omdat ik dit jaar geen stress meer heb van school." Qatar is de eerste in een reeks van zes wedstrijden. Vorig jaar reed Van de Ven er meteen goed, maar ze kwam in de eerste man che wel hard ten val. Denkt ze daar nog wel eens aan terug? „Nee, je bent niet bezig met: 0, ik ben daar gevallen en het zou me nu weer kunnen gebeuren. Als je bang bent, moet je er niet naartoe gaan. Maar Qatar is wel een lastige wedstrijd, omdat we 'm deels bij kunstlicht rijden. Dan liggen som mige stukken van het circuit in de schaduw en zie je dus niet alles heel erg goed." Druk Later in het seizoen zijn er twee WK-wedstrijden in Neder land: in Valkenswaard en Assen. Van de Ven realiseert zich dat er bij die races extra druk op haar schouders komt te liggen. Im mers, nog meer Nederlanders zul len willen meemaken hoe ze het haar concurrentes Livia Lancelot en Kiara Fontanesi moeilijk maakt. „Maar het maakt mij niet zo veel meer uit waar ik rijd", ver telde ze. „Er zijn altijd mensen die veel van mij verwachten en mij dus druk opleggen zonder dat ze het zelf doorhebben. Ik sluit me daar steeds beter voor af. Ik rijd ge woon zoals ik denk dat het moet en dan zie ik wel op welke plaats ik uitkom." WERELDKAMPIOENSCHAP WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 Trainer balanceert op een dun koord ij VC Vlissingen r door Jan Dagevos V door Barry van der Hooft AMSTERDAM. Gert-Jan van Leiden kan voorlopig nog niet in actie ko men voor ADO'20. De Middelbur ger, die tegenwoordig in Amster dam woont, raakte onlangs gebles seerd in een bekerduel met Eem- dijk (1-O-winst). Het was een pijn lijke blessure, want een teen schoot uit de kom. Nancy van de Ven werd 11 februari uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar in Zeeland. Ze dankte de prijs aan haar derde plaats in het WK van 2015. foto Johan van der Heijden door Roeland van Vliet Nancy van de Ven Het WK-seizoen voor vrouwen be staat dit jaar uit zes wedstrijden, één meer dan in 2015: 27 februari: Losail (Qatar) 28 maart: Valkenswaard 8 mei: Teutschenthal (Duitsland) 5 juni: Saint Jean d'Angely (Frankrijk) 7 augustus: Frauenfeld-Gachnang (Zwitserland) 28 augustus: Assen Elke Grand Prix bestaat uit twee manches. In elke manche zijn pun ten voor de ranglijst te verdienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41