Roompot ook welkom in Ardennenklassiekers ZW Hulst dient kampioen T-Tel de allereerste nederlaag toe: 7-3 Hoe heeft het zo ver kunnen komen bij Vlissinger 12 ZEELAND Halve marathon in Axel is goede voorbereiding op langere werk Voor de liefhebbers van de lange re loopafstanden komen de se rieuze tijden er nu aan. Verschil lende lopen dienen uitstekend als voorbereiding op dat langere werk, zoals de Jasperse Halve Ma rathon van aanstaande zaterdag in Axel. Het organiserende Road Run ning Axel heeft inmiddels al een behoorlijk aantal inschrijvingen binnen. Yente Samson, die de laatste weken indruk maakte, ver schijnt aan de start en Francesco Degroote maakt zijn rentree. Axelaar Erwin van den Broeke komt ook in actie. Hij zal na de halve marathon wat meer rust nemen om op tijd in vorm te zijn voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Bij de vrou wen staan onder anderen Astrid Verhage en Cathy Poppe op de deelnemerslijst. De Jasperse Halve Marathon start zaterdag om 14.00 uur bij de accommodatie van FC Axel aan de Sportlaan. Om 14.15 uur klinkt het startschot voor de ne venafstanden 5950 en 10600 me ter. De jeugd komt vanaf 13.45 uur in actie. Kozakken Boys volgt spoor Oranje Wit De voetballers van Kozakken Boys hebben zich als tweede club geplaatst voor de kwartfinale van de districtsbeker. De topklasser won gisteravond met 5-0 van Dongen 2. Eerder schaarde Oranje Wit zich al bij de laatste acht door Serooskerke met 3-0 terug te wijzen. Volgende week dinsdag spelen de laatste twee overgeble ven Zeeuwse teams (RCS en Kloe- tinge) tegen elkaar voor een plek in de kwartfinale. Zaterdag receptie bij jubilaris SV Sluis SV Sluis viert deze week het vijf tigjarig jubileum. De zondag-vijf- deklasser, die op 25 februari 1966 als Sport Vereniging Sluis het le venslicht zag, houdt zaterdag van af 19.00 uur een jubileumreceptie. In de kantine zullen onder meer een fotowand en filmpjes over vijftig jaar SV Sluis te bewonde ren zijn. Dit jaar worden nog meer jubileumactiviteiten georga niseerd, zoals een voetbalquiz en een historisch voetbalweekend. Het Nederlandse team met de Zeeuwse renners Brian van Goethem, Johnny Hoogerland, Nick van der Lijke en Antwan Tol- hoek komt uit op het procontinen- tale niveau en is daardoor niet, zo als de WorldTour-teams, automa tisch geselecteerd voor de grootste koersen. Eerder dit jaar kreeg de ploeg ook al uitnodigingen voor onder meer de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen (zon dag 3 april) Ook de ploeg van Marco Min- naard uit Wemeldinge mag mee doen aan de Ardennen-klassie kers. Wanty Groupe Gobert kreeg eveneens een wildcard van de or ganisatie. Dat gebeurde een dag nadat Wanty eveneens een wild card had gekregen voor de Franse keienklassieker Parijs-Roubaix (zondag 10 april). Roompot en Wanty starten za terdag ook in de openingsrace Om loop Het Nieuwsblad. Vooralsnog staat Brian van Goethem als enige Zeeuw op de startlijst. De zaalvoetballers van ZW Hulst bezorgden T-Tel in de eerste klas se Zeeuws-Vlaande- ren de eerste nederlaag (7-3). In Hulst hielden de Terneuzenaren, die vorige week kampioen wer den, tot aan de rust gelijke tred (3-3). Na de pauze kwam T-Tel, dat problemen had met de arbi trage, er niet meer aan te pas. Davy van Puijvelde scoorde drie keer voor de Hulstenaren. Coach Peter Bouman sprak van een teamprestatie. Nummer twee O CVValue maakte geen fout (7-5-zege) tegen Tugspotters. Wentzler behaalde een monster zege tegen hekkensluiter D'Ouwe Brug/Outokumpu: 17-6. Smit Sportprijzen was met 4-2 te sterk voor Baderie Dam, Du Com merce Bodyline sloeg in de slotfase toe tegen De Molenhoek: 4-3- AXEL Erwin van den Broeke doet zaterdag mee aan de halve marathon van Axel. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN SLUIS AMSTERDAM. Wielerploeg Room pot - Oranje Peloton is ook wel kom in de Belgische koersen Luik-Bastenaken-Luik (zondag 24 april) en de Waalse Pijl (woensdag 20 april). De Nederlandse ploeg meldde gisteren zelf dat de uitnodi gingen voor de twee Ardennenklas siekers binnen zijn. door Aector Dooms ZW Hulst-T-Tel 7-3 (3-3). Doelpun tenmakers. ZW Hulst: Davy van Puijvelde 3, Maik de Wolf, Kevin de Smet beiden 2. T-Tel: Can Kiran 2, Si- nan Coban 1. Wentzler Pauwels-D'Ouwe Brug/ Outokumpu 17-6 (6-2). Doelpun tenmakers. Wentzler Pauwels: Ja- mie Rademaker 6, Yannick Vanhijfte 5, Martijn van Passel 3, John de Waal, Dennis van Passel, Sebastiaan Vanhijfte allen 1. Smit Sportprijzen-Baderie Dam 4-2 (1-1). Doelpuntenmakers. Smit Sportprijzen: Robbie Vermast 3, Ben- no Pladdet 1. Baderie Dam: Arjan Ka lisvaart, Ronald de Kok, beiden 1. Du Commerce Bodyline-De Mo lenhoek 4-3 (1-2). Doelpuntenma kers. Du Commerce: Michel Rome- ijnsen 2, Remco Wieland, Bart Riss- eeuw beiden 1. De Molenhoek: Tom de Smet, Wesley Mieras, Thijs de Blaeij allen 1. Tugspotters-OQ Value 5-7 (1-2). Doelpuntenmakers. Tugspotters: Mare Verwei 3, Nick van de Velde, Sjoerd de Graaf beiden 1. OQ Value: Ben Ongenae, Titiano Staes beiden 3, Gerben Schram 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40