De praatgrage Limburger in stilzwijgen Oud-politicus Camiel Eurlings is kop van Jut nu hij wordt beschuldigd van mishandeling. NIEUWS 3 HAARLEM. Camiel Eurlings hult zich in stilzwijgen, ergens in het buitenland. Zijn advocaat, Geert-Jan Knoops, houdt zijn lip pen stijf op elkaar. Maar bronnen bevestigen: tegen Camiel Eurlings is aangifte gedaan bij de politie Noord-Holland wegens mishande ling. Een 33-jarige vrouw is het slachtoffer in de zaak, waarover in middels volop wordt gespecu leerd. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) laat weten dat Eur lings het comité inmiddels op de hoogte heeft gesteld over 'de aan tijgingen in de pers'. Het IOC wil nog niet ingaan op de zaak of eventuele consequenties. De Limburger die alles mee had - kroonprins van het CDA, minister van Verkeer en Water staat, gedroomd toekomstig pre mier, topman van een multinatio nal, lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) - is nu kop van Jut. Zakenblad Quote meldt dat hij zijn ex-partner, een model, te lijf zou zijn gegaan met als gevolg een blauw oog, uitgescheurde oren en een gebroken elleboog. Volgens Quote is zij nog steeds niet helemaal hersteld van wat Eurlings haar zou hebben aange daan. De politie wil daar niets over zeggen, behalve dat 'een 33-jarige vrouw aangifte deed tegen een 42-jarige man, wegens een mis handeling uit juli'. Zij wachtte tot december voordat ze naar de poli tie stapte. Speculaties Nu moet blijken of Eurlings daad werkelijk schuldig is, maar door zich te hullen in stilzwijgen, neemt het aantal speculaties toe. Daardoor is hij nu al gebrand merkt. Dat stelt spindoctor en me- diastrateeg Kay van de Linde. „Hij was de wonderboy uit het Zuiden, maar van dat voetstuk is hij nu de finitief afgevallen. Treurig." Wat volgens Noud Bex van Bex Communicatie niet helpt is dat Eurlings geen enkele informatie geeft. „Hij is een publiek figuur en genereert dus aandacht. Dan wordt meer transparantie ver wacht. Als je niet of pas in tweede instantie reageert, geef je de regie uit handen." Een korte verklaring kan volgens Bex al veel verschil maken. „Nu gaat iedereen specule ren." De oorverdovende mediastilte roept herinneringen op aan een eerder dieptepunt uit de carrière van het voormalige wonderkind: zijn vertrek als bestuursvoorzitter van luchtvaartbedrijf KLM. Nadat de Raad van Commissarissen in oktober 2014 zijn contract niet ver lengde, verdween hij twee maan den van de aardbodem. Onderge doken, onvindbaar, onbereikbaar. In het buitenland. Terwijl er van uit de KLM veel onvrede werd geuit, moest de buitenwereld gis sen naar zijn kant van het verhaal. Duikgedrag Het past bij het imago dat hij in de loop der jaren verwierf: bij te genslag vertoont hij 'duikgedrag'. Als er iets leuks te vertellen valt, is hij er altijd, maar slecht nieuws negeert hij. Bij KLM was hij op cruciale momenten - MH17, geld verslindende pilotenstakingen in Frankrijk - in geen velden of we gen te bekennen. Het personeel nam hem dat bepaald niet in dank af en verweet hem ge brek aan leiderschap. Toen Eurlings na de perio- de-KLM weer op het toneel verscheen, deed hij dat op zijn Eurlings: vol enthousias me, optimistisch, zonge bruind ook. In het AD: „Joh, het gaat hartstikke goed met mij. Zit heer lijk in mijn vel!" Begin 2015 begon hij in deeltijd bij American Express, in een soort commissarisfunctie. Daarnaast stortte hij zich vol vuur op zijn rol als IOC-lid, een positie waar hij veel tijd in steekt. Niet alleen het IOC werd gisteren overvallen door het nieuws. Een woordvoer der van American Express Global Business Travel, waar Eurlings in de Raad van Bestuur zit, zegt dat het bedrijf de ontwik kelingen op de voet volgt. „We vol gen de kwestie via de media, zo dra meer duidelijk wordt, komen we naar buiten met een verkla ring." Van de Linde vreest dat de kaar ten geschud zijn. „Er is een nieu we ethische norm, waarbij elke be kende Nederlander van onbespro ken gedrag moet zijn. Je bent kwetsbaar, leeft in een glazen huis. Alleen voor het Konink lijk Huis geldt nog een die zorgt voor terughou dendheid bij de Nu komt zijn baan in ge vaar, zijn lidmaatschap bij het IOC." WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 Wonderboy uit het Zuiden' gebran door Sander van Mersbergen en Carla van der Wal foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3