Langere proeftijd voor bezit van kinderporno Vergoeding vloerbedekking Rooie Buurt blijft overeind Tijdschriftenserie belicht het leven in de stad van overgrootouders tot vandaag WALCHEREN 7 Het Vlissingen van overgrootouders tot het Vlissingen van nu komt vanaf vrijdag aan bod in een nieuwe tijdschriften reeks. Het jubeljaar Vlissingen 700 is voorbij, maar de stroom aan nieuwe his torische publicaties over de Westerscheldestad nog lang niet. De tiendelige serie, waarvan vanaf vrijdag tweemaan delijks een deel verschijnt, wordt gemaakt door oud-archivaris Adrie Meerman, Aafje Verdonk en huidig archivaris Ad Tramper. De tijdschriften belichten het 'Leven in Vlissingen' in de laatste anderhalve eeuw. „We laten zien wat we hebben in het gemeentear chief. Ik dacht dat ik dat wel wist, na al die jaren", vertelt Meerman, vijfjaar na zijn pensionering. „Maar beter kijkend was ik toch verrast: is dat er ook nog! Bijvoor beeld het hele persoonlijke archief van de beroemde dokter Staver- man. Heel precies uitgeschreven verslagen van operaties." Deel r, 'Tussen vesting en skyli ne', beschrijft hoe Vlissingen als woonstad de vestinggrenzen over schreed. En de schrijvers tippen vast wat er in de volgende num mers te lezen en zien zal zijn. Op de rol staan thema's als vervoer, toerisme, winkelen, sport, zorg, uitgaan, vanaf het midden van de vorige eeuw, de tijd van Vlissing- se overgrootouders, tot nu. Uitge verij Optima in Vianen benaderde Ad Tramper in oktober vorig jaar. „Wat me aansprak, is de toeganke lijkheid van de uitgave. Het doet denken aan de serie 'Ach lieve tijd' van uitgeverij Waanders. Mak kelijk leesbaar, heel veel foto's. En die hebben we in het gemeentear chief, heel veel foto's." Kortgeleden verscheen bij Opti ma de eerste editie van de Middel burgse versie. Die steekt anders in elkaar dan de Vlissingse, vindt Aaf- 'Niet iedereen leest die dikke historische boeken. Dit past bij Vlissingen' je Verdonk, auteur van Den Spie gel, het magazine van de Vrien den van het MuZEEum en het Ge meentearchief. „Dat eerste num mer had meteen een thema. Wij schetsen eerst het decor van het dagelijkse leven. Eigenlijk is dit het zakelijkste nummer. Daarna wordt het verhalender, gaat het over de mensen en wat ze deden en doen." Verschijnt er nu niet ineens heel veel geschiedschrijving? „Ik vind het wel meevallen", zegt Tramper. „Eigenlijk hebben we in Vlissingen Winkelman (publicist 1873), daarna een hele tijd niets en dan Van Druenen (auteur Vissers, Kapers, Arbeiders, 2015). Niet ie dereen leest die dikke boeken. Dit past bij Vlissingen." Smalle kadwnei Bierkad^ VLISSINGEN. Rob Haasters is gerust gesteld. De bewoner van de Rooie Buurt in Vlissingen vreesde dat de eind vorig jaar bedongen ver goeding voor vloerbedekking na de renovatie van zijn woning toch niet doorging. Na een weekje soe batten blijkt hij toch bijzondere bijstand te kunnen aanvragen. De woning van Haasters in de Callenfelsstraat wordt begin vol gende maand ingrijpend gereno veerd. Naast een nieuw dak, een nieuwe keukenaanbouw en dub bel glas krijgt zijn huurhuis ook een nieuwe vloer in de woonka mer. Haasters is blij dat l'Escaut Woonservice verdere aantasting door vocht en kou tegen wil gaan door een goed geïsoleerde vloer te leggen. Omdat de corporatie een nieuwe vloer 'noodzaak' vindt mag Haasters een beroep doen op bijzondere bijstand. Werkleerbedrijf Orionis toetst de financiële situatie van aanvra gers en bekijkt vervolgens of men sen in aanmerking komen voor een extra vergoeding. Bedoeling is, zo stelden gemeentebestuur ders eerder al vast, dat huurders die het 'echt niet kunnen betalen' toch nieuw laminaat, zeil of vloer bedekking kunnen leggen. Haasters: „Ik ging daar ook van uit. Maar twee weken terug werd me verteld dat het niet doorging. Ik ben blij dat dat een misver stand was, ook voor andere buurt bewoners in dezelfde situatie." MIDDELBURG. Een celstraf van ne gentig dagen, waarvan 89 voor waardelijk en een werkstraf van 180 uur. De Middelburgse recht bank heeft deze straf gegeven aan Vlissinger H.D. (60), omdat hij een paar duizend kinderpor noplaatjes op zijn computer had. De straf is conform de eis van de officier van justitie. Hij vroeg twee weken geleden ook om de Vlissinger een proeftijd van twee jaar te geven. De rechtbank vindt dat te weinig, omdat de man tijdens de zitting aangaf dat hij verslavingsgevoelig is. Om die reden krijgt hij een proeftijd van drie jaar zodat de reclasse ring hem langer in de gaten kan houden. Tijdens de zitting vertelde de man dat hij financiële proble men had en zich geen vertier kon veroorloven. Uit verveling was hij gaan zoeken naar plaatjes van jongens van zeventien a acht tien jaar. Daarbij haalde hij ook kinderporno binnen. De politie kwam hem op het spoor, omdat hij die foto's onbeveiligd in een 'cloud' had opgeslagen. Daardoor was hij makkelijk te traceren. WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 Ylissinjen, Bellamypark „Als je goed kijkt is het Bellamypark van vandaag weer net zo ingericht als vlak na de demping van de Koopmanshaven. Grappig", vindt Adrie Meerman, foto's collectie Gemeentearchief Magazine over oud Vlissingen door Claudia Sondervan Ad Tramper gemeentearchivaris 'Leven in Vlissingen' (6,95 euro) wordt vrijdag in 't Spui (15.30 uur) ge presenteerd. Bellamykad?, Ylissingep Tot 1906 waren het Bellamypark en achtergelegen Spuistraat nog haven. Nog altijd sluimert er een stichting 'Bellamyhaven' die droomt van herscheppen van het 'waterpark'. door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35