€99,00 €25 .SSL Planten overnachten in hotel tijdens vakanties en verbouwingen 4 ZEELAND In het plantenhotel van Femke Vos de Wael verblijven vooral bijzondere planten die van emotionele waarde zijn. Vlissingse Vera Dijkstra Miss Tourism op Sri Lanka 112-nieuws Aanhoudingen in gemeentewinkel Een Terneuzenaar en een vrouw uit Kloosterzande zijn gisteren in de gemeen tewinkel in Hulst aange houden wegens lokaalvre debreuk. 's Ochtends wa ren er problemen geweest met twee vrouwen. Er ont stond volgens de politie 'een discussie die niet in de gemeentewinkel ge voerd diende te worden'. Later kwam één van de twee terug met de man waarna ze weigerden te ver trekken. 14 xtc-pillen bij toeval gevonden De politie heeft maandag avond een 44-jarige man uit Domburg aangehouden in zijn woning wegens het bezit van harddrugs. Agen ten kwamen langs vanwe ge twee openstaande boe tes. Op de schouw lag een zakje met 14 xtc-pillen. Ook vonden de agenten een zakje met wit poeder, vermoedelijk speed. Onder zocht wordt of de man in drugs dealde. Meisjes vliegen elkaar in haren Twee 13-jarige meisjes uit Kloetinge en Goes zijn maandag aangehouden na een vechtpartij in de Klok- straat in Goes. Twee 16-jarige meisjes, af komstig uit Goes en Stol wijk, vertelden de politie dat ze zouden zijn uitge daagd zijn door een ander groepje meisjes. Er werd aan haren getrokken, ge schopt en geslagen. De aan gevers raakten licht ge wond, ook raakte een bril beschadigd. Man opgepakt voor vechtpartij Een 28-jarige Terneuzenaar is zondag aangehouden in verband met een onder zoek naar een vechtpartij op 31 januari in nachtcafé De Graanbeurs in Breda. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. De verdachte is opgepakt op basis van bewakings- beelden en getuigenverkla ringen. De vechtpartij was zo fors dat het pand ont ruimd is. Ook zou er spra ke zijn geweest van een schietpartij. e hotelgasten van Femke Vos de Wael hebben heel andere behoeften dan simpelweg lo gies en ontbijt. Aandacht, water en licht zijn bij voorbeeld erg belangrijk voor ze. En van wat nieuwe potgrond kun nen ze behoorlijk opknappen. Sommige mensen geloven hun ogen niet als ze voorbij Plantaar dig, de winkel in Middelburg, lo pen. „'Lees ik dat nou goed?' vroeg een man laatst. 'Plantenhotel?' - 'Ja zeker', reageerde ik. Zonder ver der iets te zeggen liep hij weer naar buiten. Een paar dagen later duwde hij zijn vrouw zowat naar binnen. Ze waren al jaren niet meer op vakantie geweest vanwe ge hun bonsai", vertelt Femke, de eigenaresse. „Zo'n boompje heeft iedere dag aandacht nodig. En die mevrouw durfde de verzorging niet zomaar aan iemand anders over te laten. Haar man werd er knettergek van, want hij wilde er weer eens samen op uit." Voor zulke plantenbezitters biedt het hotel van Femke een uit komst. Maar ook wanneer mensen aan het verhuizen zijn, of hun huis verbouwen, kan een tijdelijk om in de kassen van de boer over winteren", vertelt de eigenaresse. „Ik vond het prachtig om te zien hoe hij langs alle huizen ging om de planten te redden." Een jaar geleden kwam Femkes bijzondere meisjesdroom uit. In dat jaar kreeg ze voornamelijk planten te gast die veel verzorging nodig hebben, of die van emotio nele waarde zijn voor de eige naar. „Van een overleden familie lid", noemt de plantenfluisteraar als voorbeeld. „Niet iedereen durft het risico te lopen dat de buurvrouw er zo veel water bij giet, dat zo'n plan verzuipt." Als er een potentiële gast bij Femke aankomt, wordt hij eerst grondig gecontroleerd. „Ik wil hier absoluut geen zieke planten Ik check elke plant. Als er een ziek is, komt-ie mijn groene paradijs niet in. Anders zijn zo al mijn planten kapot' hebben. Als er eentje bladluis, schimmel of een bacterie heeft, dan zijn zo al mijn planten kapot. Dat heb ik één keer gehad en dat is echt om te janken. Dus - sommi ge mensen noemen het 'panisch' - check ik iedere plant die hier bin nenkomt. Als ze ziek zijn zie ik dat zo aan de bladen, de stam of de grond en dan wil ik ze niet in mijn groene paradijs hebben." Wat het prijskaartje is dat aan een verblijf in het plantenhotel hangt? „Dat valt reuze mee hoor. Ik doe het er natuurlijk bij in mijn plantenwinkel. De tarieven voor het hotel zijn afhankelijk van de verzorging die de gastplant nodig heeft. Het begint bij 2 euro 50 per week." 'Een van mijn klanten wilde nooit op vakantie, omdat haar bonsai iedere dag verzorging nodig heeft' verblijf in Plantaardig een oplos sing zijn. Meestal heeft Femke zo'n vier a vijf hotelgasten per maand. Binnenplanten worden verzorgd in de winkel, buitenplan- ten kunnen terecht in de kas. Het idee om een plantenhotel te beginnen ontstond bij Femke al toen ze nog een klein meisje was. „In het Brabantse dorpje waar ik ben opgegroeid, was er een boer die iedere winter met zijn tractor planten ging ophalen bij de men sen thuis. Vaak waren dat buiten- planten die op de balkons ston den. Die konden niet tegen de Ne derlandse vorst en mochten daar- VLISSINGEN. Vera Dijkstra uit Vlis- singen is verkozen tot Miss Tou rism Sri Lanka International. De verkiezing werd voor de eerste keer gehouden en is bedoeld om wereldwijd Sri Lanka als toeris tische bestemming te promoten. Tweede werd Miss Maleisië en derde Miss Litouwen. Onderdeel van de verkiezing was een kleine tournee over het Aziatische eiland. Hoofdsponsor van het evenement was de Hil ton Hotel Keten. De finale was in het Hilton in Colombo. Het mo ment dat Vera Dijkstra tot Miss Tourism werd uitgeroepen is te zien op YouTube. Hotel De Tippe 2 dgn De Zwaluwhoeve HULST DOMBURG GOES TERNEUZEN 'Niet iedereen vertrouwt het de buurvrouw toe' door Elodie Kint Planten krijgen de verzorging die ze nodig hebben bij 'gastvrouw' Femke, foto Lex de Meester Hotel De Tippe"* v 1 overnachting o.b.v. logies 2 dagen Zwaluwhoeve t.w.v. 65,00 p.p. v Zwaluwhoeve 100 m. van hotel gelegen v Binnen 10 min. in vissersstadje Harderwijk informatie HOTELDEALNL/K02241 z"Óu273èo° 1088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32