8 G G Ei brengt via omweg insect op menu ook Perry Sport en Aktiesport kwijt te raken ZEELAND 3 NIEUWE EN VERTREKKENDE WINKELS IN HET CENTRUM VAN GOES SINDS 2011 o e Belastingaanslag 2016 komt eraan (Ij) O O O overige leegstand De Tuinen Boekenvoordeel Open 32 New Shoes De Splenter Schoenen Waxxy's Smulders Textiel Rico Moda Gerry Weber Tiare Ho-Vers Kiptraiteur Op=op Voordeelshop Runnersworld The Cookery Shop Het Koetshuysch Jack&Jones/Vila Hotlegs Plantaardig atelier Sfeeer De Kepsaloen Dax Damesmode Soit Conceptstore Soo Delicious O O Lange Kerkstraat 12A Lange Kerkstraat 16 Lange Kerkstraat 18 Lange Kerkstraat 19 Lange Kerkstraat 22A Lange Kerkstraat 35 Lange Vorststraat 3-5 Lange Vorststraat 29 Lange Vorststraat 34 Lange Vorststraat 36 Lange Vorststraat 82 Lange Vorststraat 80 Lange Vorststraat 76-78 Berco Casthuissstraat 5 Christine Le Due Gasthuisstraat 7 Gasthuisstraat 10 Gasthuisstraat 16 Ganzepoortstraat 20 Kolveniershof 4 nieuwe en vertrekkende winkels Jamin (staat leeg) DA Dolcis (staat leeg) Free Record Shop Marskramer voormalig pand Hotlegs (staat deels leeg) De Panthera Fashion Harley Modes Han Meerhof Bloemsierkunst Sprint Photo Perry Sport (failliet, nog niet dicht) Berco Schuttershof 8 Schuttershof 17 Grote Markt 17 Klokstraat 13 Korte Kerkstraat 4 Korte Kerkstraat 15 Kreukelmarkt 2 Singelstraat 15 Sint Adriaanstraat8 Sint Adriaanstraat 21 Papegaaistraat 6 Theo Lucas Juwelier Halfords Ho-Vers Kiptraiteur Kinderjuweeltjes Bloem en zo V&D (staat leeg) Schoenenreus (staat leeg) BD Store Mexx Taart en Tafel Patisserie Van Opdorp Van Fraassen reisbureau voormalig pand Steutel Menswear (staat deels leeg) Aktiesport (failliet, nog niet dicht) Beau Jolie Kiva Mode Design Met het oerei, vanaf 26 februa ri te koop, doet het insect zijn in trede in het menu van de wester se mens. Via een omweg dan. De kippen die oereieren leggen, krij gen insecten te eten van de Ne derlandse kweker Protix. Het oerei is daardoor, in figuur lijke zin, groen. Het biedt een duurzaam alternatief aan mensen die geen eieren willen eten van kippen die soja en vismeel te eten krijgen. Soja mag dan heel gezond zijn, de teelt heeft wereld wijd gezorgd voor ontbossing, erosie en watervervuiling door landbouwchemicaliën. Een groot deel van het soja-areaal is boven dien genetisch gemanipuleerd om bestand te zijn tegen bestrij dingsmiddelen. Ondermaatse vis wordt vaak verwerkt tot vismeel, maar die ondermaatse vis wordt dus niet teruggeworpen in zee om tot wasdom te komen. Vol gens de Voedsel- en Landbouwor ganisatie van de VN (FAO) is on dertussen 87 procent van alle vis bestanden ter wereld te intensief bevist, of volledig uitgeput. Insecten zijn een alternatief voor vismeel. Insectenkweker Pro tix, Agrifirm, Agrimarkt en pluimveehouder Leon Jansen sloegen de handen ineen. Resul taat is het oerei, dat op vrijdag 26 februari in de hoofdvestiging van de Agrimarkt in Goes aan het pu bliek gepresenteerd wordt. Volgens de productenten is de smaak heerlijk. Minstens zo be langrijk is dat er geen soja of vis meel in het voer van de kippen zit. De kippen krijgen volop de Insecten zijn een alternatief voor vismeel, een van de hoofdbestanddelen van kippenvoer kans hun natuurlijke gedrag te vertonen en rond te scharrelen, pikkend naar insecten. Eerste on derzoeken lijken erop te wijzen dat de vetzuren in die insecten ge zond zijn voor de kippen. De vet zuren hebben een antibacteriële werking, waardoor de natuurlijke weerstand van de dieren groeit. De producenten zien het oerei als een belangrijke (eerste) stap in de acceptatie van insecten als on derdeel van de 'Westerse' voedsel keten. Bezoekers van Agrimarkt krij gen op 26 februari uitleg over het oerei. Er is gelegenheid tot proe ven en vragen te stellen aan de bij de productie betrokken par tijen. Geïnteresseerden kunnen bovendien later de pluimveehou derij bezoeken waar de oereieren vandaan komen en met zien hoe kippen reageren op hun dieet van verse, levende insecten. VLISSINGEN. De gecombineerde be lastingaanslag van 2016 valt zater dag op de mat bij bewoners van de gemeenten Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Tholen. Er staat één totaalbedrag op de brieven vermeld; een optelsom van de belastingen van water schap Scheldestromen en die van de gemeente. Het gaat hier om de heffingen en invorderingen die Sa- bewa Zeeland verzorgt. De waterschapsbelastingaansla gen van gemeenten die niet bij de ze uitvoeringsorganisatie zijn aan gesloten, worden maandag be zorgd. Dat geldt voor Middelburg, Noord-Beveland, Schouwen-Dui- veland, Veere en Vlissingen. WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 winkelbolwerk Goes beeft Grote Markt door Ondine van der Vleuten GOES. Kippen die geen soja of vis meel eten, maar insecten. Agri- markt verkoopt als eerste hun eie ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31