LLe H- 23 Phil Collins wil weer trouwen met ex Sonny James overleden Media Entertainment /k Singer-songwriter Daniël Lohues (45) is voor het eerst in jaren weer verliefd. „Ik had niet gedacht dat dat nog voor mij weggelegd was." Phil Collins (65) en zijn ex-vrouw Orianne Cevey (43) broeden op plannen om op nieuw met elkaar te trouwen. Hun huwe lijk strandde in 2008 na negen jaar. De scheiding kostte Collins 32 miljoen euro. Het stel is alweer een halfjaar bij elkaar. aniël Lohues legt het nog maar eens uit: „Je moet als singer-song writer altijd eer lijk zijn. Als je twijfels hebt over de richting van je leven, schrijf je die op. Niets ver bloemen. Anders geeft de muziek- god je nooit meer die mooie mu ziek voor bij je teksten." Maar, zegt 45-jarige zanger er meteen bij: „Die liedjes moet je wel zien als momentopnames. In een song als Op de loop vraag ik me af of ik misschien op de vlucht ben voor iets. Dat gevoel overvalt me soms inderdaad, maar hinder heb ik er niet van." Zijn negende studioalbum Aosem, dat vrijdag verschijnt, biedt veel meer van dergelijke overpeinzingen. Over kleine za ken zoals de groei van de appels in zijn tuin in het Drentse Erica tot de vraag wat er over vijf mil jard jaar met de zon en de maan (in het Drents de zunne en de maori) gebeurt. Eén song wijkt af van dat stramien: En toen kwam jij is een puur, romantisch liefdes liedje. Ik dacht die's veuls te goed veur mij/ Daor dreum ik niet naor toe, zingt hij. Is Lohues, die de af gelopen jaren steevast zijn eigen vrijgezellenbestaan bewierookte, verliefd? „Ja, dan ben ik", beves tigt hij enigszins beschroomd. „Het heeft me overvallen. Ik had niet gedacht dat het nog voor me weggelegd was. Maar dan kom je toch iemand tegen van wie je denkt: 'Hé, dit is te gek'." Wederzijds En hoewel hij niet wil zeggen om wie het gaat: het is nog weder zijds ook. „Als je hoort hoe ik leef, in mijn eentje op het platteland en dan het liefst de hele dag mu ziek maken, snap je dat ik dacht dat ik niet meer geschikt was voor een relatie. En daarbij: het hoéft niet, hè? Ik bedoel: ik heb geen re latie nagejaagd. Als ik nooit meer iemand tegen was gekomen, was ik daarvan echt niet ongelukkig ge worden. „Dat het erg is om als mens al leen te leven, wordt een mens aan gepraat. Ik ga vaak in mijn eentje uiteten. Naar een goed restaurant ook, hè. Vind ik mooi om te doen. Dan neem ik mijn notitieblok mee en schrijf mijn gedachtes op. Heeft overigens nog een voordeel: ik werd laatst voor een restaurant recensent aangezien. Heerlijk gege ten, die avond." Even eerder heeft hij verteld over zijn solovakantie in de Vere nigde Staten. Wekenlang reisde Lohues in zijn uppie door de uitge strekte landschappen rond Chica go. „Ik heb sinds kort mijn rijbe wijs. Heerlijk, dat rijden. Het liefst ga ik nergens heen. Gewoon lek ker toeren. En af en toe een praat je met de locals. Als je in je eentje bent, kom je veel eerder met hen in gesprek." Zo ontstond ook de naam voor zijn album. „Die mensen vroegen altijd: 'Wat brengt je hier?' Dan antwoordde ik: 'Ik ben muzikant, ik ben hier om een beetje op adem te komen'. 'Awesome', zei den ze dan. En ik dacht: inder daad, aosem." Los Angeles Nu hij het toch over autoritten door Amerika heeft: afgelopen zo mer was hij er zomaar opnieuw. Dit keer in Los Angeles. Samen met singer-songwriter Stevie Ann (29). Met z'n tweeën schreven ze de liedjes voor haar nieuwe al bum, dat in mei verschijnt. Lohues: „We kennen elkaar al heel lang. Hadden afgesproken om hier in Erica weer eens een liedje samen te schrijven. Dat be viel zo goed dat ik naar Los Ange les ben gekomen, waar ze aan haar plaat werkte. Ze moest later in Minneapolis optreden. Ik zei: 'Weet je wat? Ik rijd jou daar naar toe. Dan schrijven onderweg elke dag een nummer. En als we, met een mooie omweg, in Minneapo lis aankomen, heb jij een nieuwe plaat'. En zo is het gegaan. We heb ben de liedjes daarna bij mij thuis opgenomen. Heel intiem rondom de keukentafel. Klinkt te gek." Zou hij hetzelfde niet weer eens willen doen met zijn oude band Skik, waarmee hij de hit Op Fietse scoorde? „Ik ben met die mannen nog steeds goed be vriend. Maar aan een reünie denk ik geen moment. Waarom zou ik? Skik, dat deed ik twintig jaar gele den. Dat was toen. Waarom zou ik dat herhalen?" DANIEL LOHUES Countryzanger Sonny James is maandag op 87-jarige leeftijd over leden. Zijn grootste hit was Young Love uit 1956. Hij kreeg als eerste countryzanger een eigen ster op de Hollywood Walk of Fame. WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 Cultuur door Stefan Raatgever D Het album Aosem verschijnt vrijdag Geboren 16 februari 1971 in Em- men. Loopbaan Speelt eerst in de rock band The Charlies. Vindt zijn vorm als hij in 1994 de band Skik op richt en zingt in zijn eigen taal: het Drents. De band scoort radiohits met Op Fietse (1997) en 't Giet zo- as 't C/et (1999). De groep houdt in 2004 op en Lohues gaat solo. Vanaf maart 2006 verschijnen on der de titel Allennig vier soloal bums in vier jaar. In 2011 wint hij een Edison voor het album Hout A/loet. Aosem is zijn negende soloal bum. In de tussentijd schreef hij mee aan het eerste album van The Common Linnets en aan de liedjes die Ilse DeLange en JB Meijers maakten voor musical De Tweeling. Reünie van Skik? foto Reyer Boxem/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23