Ook huidige reddingsoperatie verloopt met horten en stoten 18 SPORT Op 1 maart moet Fortuna Sittard 9 ton hebben verzameld, om te blijven bestaan. Honda schuift falende baas aan de kant Roompot start in Ardennen Het leven van een For tuna Sittard-suppor- ter is een onzeker be staan. Vraag het maar aan Paula Blonk, een vrolijke dame op leeftijd, die samen met haar man Cor vrijwel dagelijks langs het trainingsveld van Fortuna Sittard is te vinden. „De vorige keer dat ik hoor de dat de club zijn proflicentie be hield, was ik de ramen aan het ze men. Ik liet alles uit mijn handen val len, ben naar de markt gegaan en heb de hele dag gefeest." Nu zit de eerste profclub van Ne derland, in 1954, alweer in zwaar weer. Ze wijst naar Cor, die het hand jevol aanwezigen van koffie voorziet. „Hij gelooft er nog in, maar ik denk eerlijk gezegd dat we nu echt dood gaan." Strak gezicht Even later, als de spelers zijn gearri veerd, meldt ook de algemeen direc teur zich om de nijpende situatie uit te leggen. „Ik heb 1 maart echt 9 ton nodig", zegt Joppe Sangen met een strak gezicht. Daarom heeft Fortuna Sittard aandelen uitgegeven om de club van de ondergang te redden. Supporters kunnen voor 36 euro een aandeel kopen. De tussenstand? „We zitten op de helft. Dat staat op een derdenrekening, zodat de mensen netjes hun geld terugkrijgen als het reddingsplan niet slaagt." Aankomende maandag moet San- gen aantonen dat zijn club over vol doende liquiditeit beschikt om het het seizoen af te maken. Dat de KN VB de club het hand boven het hoofd houdt is niet aannemelijk, weet ook hoop en komen eerdere toezeggingen niet na. „De twee heren hebben een meningsverschil", sombert Sangen. „Indirect zijn wij daar de dupe van." Ellende De ellende stapelt zich op. René Maessen, met 447 wedstrijden in het eerste elftal Mister Fortuna Sittard, ontvangt deze dagen steun uit alle hoeken. Van de week was er een 7-ja- rig jochie die zijn spaarpotje omkie perde. En gisterochtend werd er vlaai langsgebracht op zijn kantoorkamer tje bij Fortuna Sittard, waar hij tegen woordig commercieel medewerker is. Maessen, zijn halve leven al ver bonden aan de club: „Dit hier mag toch niet zomaar verdwijnen? Zo'n rij ke historie. Kijk naar de trainers en spelers die Fortuna heeft voortge bracht. Bert van Marwijk, Mark van Bommel, Fernando Ricksen." Maar ook de huidige reddingsope ratie verloopt met horten en stoten. De initiatiefnemer van een crowdfun- ding-actie van het Fortuna Suppor ters Collectief werd gisteren door de club aan de kant gezet na de bericht geving in De Telegraaf. Hij blijkt een veroordeelde pedofiel. „Wij waren to taal en onaangenaam verrast", zegt Sangen. „We hebben het iemand an ders op laten pakken." Maurice K., die het geld op zijn pri- vérekening liet storten, beloofde dat hij de binnengehaalde 1400 euro snel naar Fortuna Sittard overmaakt. Een nacht eerder spreekt hij op het sup portersforum nog van een opbrengst van 2146 euro. „Typisch Fortuna", verzucht oer-supporter Paula. „Wat ik hier niet allemaal mee heb gemaakt. Als ik een schrijver zou zijn, was mijn boek over deze club zeker een bestsel ler." Ondanks alles blijft algemeen di recteur Sangen geloven in een goede afloop. „Fortuna Sittard is een slee ping giant. Maar te vaak is hier ge zegd: 'het komt wel goed'. Nou, het komt niet altijd goed." Honda heeft de Japanner die leiding gaf aan het motorpro ject voor de Britse Formule ï-renstal McLaren aan de kant geschoven. Yasuhisa Arai wordt vervangen door Yusuke Hasegawa. Arai is bezweken onder de kritiek op de motor van Honda, die vorig seizoen voor veel problemen zorgde bij McLaren. De motor van Honda bleek ondermaats te presteren. Jenson Button maakte maandag een hoopge vende start tijdens de eerste testdag. De Brit reed 84 ron den en klokte de zesde tijd. Wielerploeg Roompot Oranje Peloton is ook welkom in de Ardennenkoersen Luik-Baste naken-Luik en Waalse Pijl. De ploeg meldde dat de uitno digingen voor de twee klassie kers binnen zijn. Het Neder landse team komt uit op het procontinentale niveau en is daardoor niet, zoals de World- Tourteams, automatisch gese lecteerd voor de grootste koer sen. Eerder dit jaar kreeg de ploeg ook al uitnodigingen voor onder meer de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen. KORT Sangen. „Gezien ons dossier uit het verleden denk ik dat ze keihard zul len zijn. Het is buigen of barsten." De historie herhaalt zich immers. Sinds de degradatie uit de eredivisie in 2002 begeeft de club zich in finan cieel zwaar weer. Steeds minder men sen vinden in de Jupiler League de weg naar het grote, nieuwe stadion van de club, ontstaan uit een fusie tussen Fortuna '54 en Sittardia. Maar telkens weer wordt er met goed- nieuwsshows hoop in de aderen van de fans gepompt. Zo zou Roland Duchatelet zich als externe financier opwerpen. Na een uitgelekt akkoord besluit hij niet in zee te gaan met For tuna. Iets later staat er een investe ringsmaatschappij uit Qatar op de stoep, denken ze. De red ding lijkt nabij. Tot 'tussen persoon' Nacer Abdellah niet meer komt opdagen. Toch wordt steeds de hoop uitgesproken op groei. De inmiddels ont slagen trainer Peter van Vossen roept eind 2014 dat Fortuna Sittard binnen drie jaar in de eredivisie moet spelen. Afgelopen zomer, nog voor de komst van Sangen, wordt er na een seizoen met slechts één thuisoverwinning, nog trots gecommuniceerd dat 'de tijd van overleven voorbij is'. Een halfjaar later wordt de nood klok echter alweer geluid: de club kampt met een begrotingstekort van 9 ton. Spelers ontvangen in de maand januari slechts een deel van hun salaris. En de KNVB legt de club een boete op van 25.000 euro, door een incomplete jaar opgave. Twee geldschieters, Jo Abelshausen en René ter Borgh, lig gen met elkaar over- Fortuna Sittard wéér op instorten door Pim Bijl AUTOSPORT WIELRENNEN WIELRENNEN Hartkwaal Van Summeren Johan Vansummeren (35) heeft de voorjaarsklassiekers uit zijn hoofd gezet. De coureur van AG2R-La Mondiale staat uit voorzorg voorlopig op non-ac tief. Hij dient nadere onderzoe ken te ondergaan naar zijn hart problemen. „Het is spijtig, want de voorjaarsklassiekers zijn belangrijke doelen in mijn seizoen. De afwijkingen aan mijn hart moeten echter ver der onderzocht worden." WIELRENNEN Voeckler wint in Frankrijk Thomas Voeckler heeft giste ren de eerste etappe van de Ronde van de Provence in ei gen land gewonnen. De Frans man bleef over van een groep aanvallers en was op het heu velachtige parcours rondom Cassis de beste. Achter hem fi nishte de Tsjech Petr Vakoc op korte afstand als tweede. De Fransman Lilian Calmejane werd derde op de korte, steile aankomst. Oer-supporter Paula Blonk verzorgt de koffie. foto Marcel van Hoorn Fortuna-trainer Ben van Dael. foto Marcel van Hoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18