Arsenal kan na verlies volgende ronde uit het hoofd zetten 16 PSV treedt vanavond in de Champions League D Kluivert nu echt bondscoach 'United overal nog kansrijk' PSV kan dit seizoen steeds iets extra's in zijn Europese thuisduels. Maar kan het dat nu ook tegen een internationale topploeg als Atlético Madrid? FIFA-VERKIEZING Patrick Kluivert gaat nu officieel aan de slag als bondscoach van het Curagaos elftal. Dat heeft Jean Francisca, de voorzitter van de nationale voetbalbond (FFK), gisteren officieel bevestigd. De Nederlandse oud-international was al bijna een jaar lang op de Antillen in functie. Niet als trai ner, maar als technisch adviseur van de voetbalbond. De Nederlander gaat de selectie, die in kwalificatie voor het we reldkampioenschap van 2018 werd uitgeschakeld door El Salva dor, voorbereiden op het duel met Barbados (23 maart) in het toernooi om de Caribische be ker. De andere tegenstander in de groep is de Dominicaanse Re publiek. Trainer Louis van Gaal heeft de hoop op een goed seizoen met zijn Manchester United nog lang niet opgegeven. „We zijn nog in alle competities kansrijk. Er zijn nog genoeg prijzen om voor te spelen. Maar dat wordt niet een voudig, omdat we dan veel moe ten winnen." De geplaagde coach heeft dus ook de hoop op kwalificatie voor de Champions League nog niet opgegeven. „In de competitie staan we zes punten achter num mer vier Manchester City en we kunnen ons nog kwalificeren door de Europa League te win nen. Dan moeten we morgen eerst van FC Midtjylland win nen. Dat wordt onze volgende grote proef." -w* etro Willems speelt vanavond pas zijn eerste Champions I Leaguewedstrijd. Andrés I Guardado gaat zijn eerste mi- H nuten maken sinds hij in ja- nuari uitviel in een potje te- J gen De Graafschap. En Davy Pröpper, Marco van Ginkel, Jürgen Locadia of Gaston Pereiro, ze zijn eigenlijk nog steeds zo groen als gras op Europees topniveau. Het zou wat zijn als PSV met al zijn natuurlijke begrenzingen nog een keer piekt in de Champions Lea gue. Dat zou een stunt van megafor- maat zijn. Tot nu toe lukte het PSV steeds om het moeilijkste voor el kaar te krijgen: de ploeg sloeg tel kens de brug van het niveau (lees: de intensiteit) van de eredivisie naar dat van de Champions League. „Vooral daar was ik heel benieuwd naar in de poulefase", vertelde Phil lip Cocu vorige week nog tijdens een interview op de Herdgang. De trainer van PSV laat al de hele campagne statistieken bijhouden die specifiek iets zeggen over die intensi teit. Men kijkt naar het aantal zoge noemde high-speed runs, zeg maar sprints op de hoogste snelheid. „We dachten eerst: daar zullen we het op afleggen in de Champions League. Het verschil met onze scores uit de eredivisie is echter steeds verras send klein", ziet Cocu. Maar er zijn meer parameters en het onderzoek gaat door. „Nu twee keer Atlético, dat levert ook weer een schat aan in formatie op." De laatste poulewedstrijd dateert voor PSV alweer van 8 december. CSKA Moskou-thuis was toen een thriller, die uiteindelijk werd beslist door een uithaal van Davy Pröpper. Om weer in de sfeer te komen, kan het helpen om beelden terug te kij ken uit de eerste ronde. Cocu: „Dat kan helpen om spelers weer even te laten beseffen: dit is het referentieka der." Jeffrey Bruma wist dat zondaga vond al, toen hij op tv Atlético Ma drid - Villarreal bekeek. „Het tempo waarin zij spelen, pfiff. Moordend", 'Tempo waarin zij spelen, pfff. Moordend. Bij Villarreal kregen drie, vier man na 75 minuten kramp' zegt de verdediger. „Bij Villarreal kre gen drie, vier man na 75 minuten kramp. Dat zegt alles over de intensi teit als je tegen Atlético speelt." Ziet hij nog meer verschillen met wedstrijden van PSV in de eredivi sie? Bruma: „Je ziet ook: als ze bij At lético een opening zien, geeft de man aan de bal meteen de pass. Of ie mand sprint direct het gat in. In de eredivisie kun je nog wel eens den ken: ik laat het nu even lopen, er komt nog wel een volgende kans." Het slaan van een brug naar de Champions League is dus ook een kwestie van: hoeveel pijn kun je als speler lijden? Ook daarom hoopt PSV vanavond op Guardado, zijn fel ste krijger. En op zijn Latino's in het algemeen. Die hebben van nature een bepaalde overlevingsdrang. Maar die zit ook steeds meer in de Neder landse spelers. Bruma zelf, de terriër Hendrix. Ja, zelfs de keurige Pröpper bijt van zich af. PSV zal het vanavond moeten heb ben van een mix van wapens. Een compacte speelwijze (wellicht een verkapte 4-4-2 met een open linker flank, zoals eerder in Wolfsburg). De snelle counter. De diversiteit aan spe lers die kunnen scoren. Feit is dat de Eindhovenaren eigenlijk altijd sco ren in thuisduels. En als je de goals in de Champions League analyseert: De 2-1 tegen Manchester United en de 1-0 en 2-0 tegen Wolfsburg, dat waren doelpunten die in slechts een handomdraai vielen. Het was: pass, pass, pass, goal! Maar Atlético heeft zijn muur. 16 keer hield het de nul in de Spaanse competitie. Slechts drie goals kreeg het tegen in de Champions League. „0-0 zou zomaar de uitslag kunnen worden, ja", zegt Cocu. „Al is het te vroeg om op voorhand te stellen dat beide ploegen alleen maar gaan ver dedigen." Aan Spaanse kant zegt verdediger Diego Godin: „Iedereen dacht dat we vorig jaar ook wel even de achtste fi nales zouden overleven. Maar we gin gen uiteindelijk met veel pijn en moeite na penalty's door. De eerste wedstrijd is meteen cruciaal." The Gunners hielden de Catala nen lang goed in toom en kregen zelf kansen, totdat Lionel Messi de avond voor hen verpestte met twee goals. De return op 16 maart in Camp Nou lijkt zodoen de niet meer dan een formaliteit te worden. Trainer Arsène Wenger kan het bijna niet over zijn hart ver- krijgen om zijn elftal 'lelijk' te la ten spelen. Zijn filosofie draait om hoogstandjes, balbezit en snelle combinaties. Hij sterft lie ver in schoonheid dan op een le lijke manier successen te beha len. Deze bravoure kwam hem in Europa duur te staan. In de laat ste vijf seizoenen sneuvelde Ar senal direct na de groepsfase. Hij liet gisteren zien te hebben bijge leerd. De Fransman liet Arsenal 'hoog' druk zetten. In plaats van een muur op eigen helft op te trekken, wilde hij de opbouw van Barca in een vroeg stadium onderbreken. Het idee erachter was simpel: zolang het supertrio (Lionel Messi, Neymar en Luis Suarez) de bal niet kreeg aange speeld, konden ze geen gevaar stichten. Arsenal beet zich vast in deze opdracht en kreeg zelf enkele kansen. Maar langzaam voerde Barcelona de druk op. Halverwe ge de tweede helft rondde Messi een vliegensvlugge counter af (0-1) en even later scoorde hij uit een strafschop (0-2). Voor het zes de jaar op een rij lijken de achtste finales het eindstation voor Ar senal. Sport AM bin Al-Hussein foto Reuters FA niet wil voldoen aan die eisen, ook uit stel van de verkie zing een optie zou moeten zijn. De prins is een van de vijf kan- ZURICH Prins Ali naar tribunaal om FIFA-stemhokjes Prins Ali bin Al-Hus- sein wil via sporttri- bunaal CAS afdwin gen dat er transparan te stemhokjes wor den gebruikt bij de Fl- FA-verkiezing van vrij dag. Dat bevestigde de Zwitserse sport- rechtbank: „De prins wil dat de FIFA wordt opgedragen transpa rante stemhokjes en onafhankelijke toe zichthouders in te zetten, om er zeker van te zijn dat de stem in het geheim wordt uitgebracht." De advocaten van prins Ali lieten weten dat aangezien de Fl- VOETBAL UITSLAGEN VOETBAL Champions League, achtste finales. Arsenal - Barcelona 0-2 (0-0). 71. Messi 0-1. 83. Messi 0-2 (pen). Juventus - Bayern München 2-2 (0-1). 43. Muller 0-1, 55. Robben 0-2, 63. Dybala 1-2, 76. Sturaro 2-2. Programma. Vandaag, 20.45 uur: Dinamo Kiev - Manchester City, PSV - Atlético Madrid. Europa League, vierde ronde, returns. Programma. Vandaag, 18.00 uur: Sporting Braga - FC Sion (2-1). Morgen, 17.00 uur: Lo- komotiv Moskou - Fenerbah^e (0-2). 19.00 uur: Athletic Bilbao - Olympique Marseille (1-0), Bayer Leverkusen - Sporting Portugal (1-0), Krasnodar - Sparta Praag (0-1), Lazio - Galatasaray (1-1), Liverpool - FC Augsburg (0-0), Rapid Wien - Valencia (0-6), Schalke 04 - Sjachtar Donetsk (0-0). 21.05 uur: FC Basel - Saint-Etienne (2-3), FC Porto - Borussia Dort mund (0-2), Manchester United - FC Midtjyl- land (1-2), Molde FK - Sevilla (0-3), Napoli - Villarreal (0-1), Olympiakos - Anderlecht (0-1), Tottenham Hotspur - Fiorentina (1-1). TENNIS Acapulco (Mex). Vrouwen. Eerste ronde: Osaka (Jap) - Bertens (Ned) 6-4, 6-2, Pavljoetsjenkova (Rus, 3) - Radwanska (Pol) 6-0, 2-3,opg, Konta (GB, 4) - Kontaveit didaten om Fl- FA-baas Sepp Blatter op te volgen. Hij en medekandidaat Jéróme Champagne vrezen dat sommige landen onder druk zijn gezet om op een bepaalde kandidaat te stemmen en een foto zullen nemen in het stemhokje, om te kunnen bewijzen op wie zij hebben ge stemd. „Met transpa rante stemhokjes kunnen we volledige transparantie van de verkiezing waarbor gen", aldus de Jorda- niër. Het CAS moet nu een oordeel vellen en doet dat uiterlijk morgenochtend, een dag voor de verkiezin gen dus. VOETBAL (Est) 6-3, 3-6, 6-4. Doha (Qat). Vrouwen Tweede ronde: Saisai (Chi) - Kerber (Dui, 1) 7-5, 6-1, Vesnina (Rus) - Halep (Roe, 2) 6-7, 6-4, 6-1, Radwanska (Pol, 3) - Bondarenko (Oek) 6-4, 6-4, Kvitova (Tsj, 5) - Strycova (Tsj) 7-6, 6-4, Vandeweghe (VS) - Bencic (Zwi, 6) 6-4, 6-2, Suarez (Spa, 8) - Vekic (Kro) 7-6, 6-4. Acapulco (Mex). Mannen. Eerste ronde: Haase (Ned) - Patino (Mex) 6-1 6-2, Nishikori (Jap) - De Bakker (Ned) 6-0 6-3. WIELRENNEN Ronde van de Provence Eerste etappe (169 km): 1Voeckler (Fra, Dir) 4,27,15, 2. Vakoc (Tsj, Etx) 0.07, 3. Calmejane (Fra, Dir) 0.09, 4. Serry (Bel, Etx), 5. Sörensen (Den, Frt), 27. Minnaard (Ned, Wan) 2.21 Algemeen klassement: 1. Voeckler (Fra, Dir) 4.27.15, 2. Vakoc (Tsj, Etx) 0.07, 3. Calmejane (Fra, Dir) 0.09. ZEILEN Eilat (Isr). WK RSX. Mannen, stand na 4 races: 1. Dempsey (GB) 10 punten, 2. Tarnowski (Pol) 10, 3. Myszka (Pol) 14, 4. Giard (Fra) 18, 7. Badloe (Ned) 26, 10. Van Rijsselberghe (Ned) 31. Vrouwen, stand na 3 races: 1Bialecka (Pol) 3 punten, 2. Klepacka (Pol) 10, 3. Jelfoetina (Rus) 12, 4. Drihan (Isr) 12, 5. De Geus (Ned). Pijn lijden voor een megastunt door Maarten Wijffels Jeffrey Bruma door Geert Langendorff LONDEN Arsenal kan door een ne derlaag in het eigen Emirates Sta dium tegen Barcelona in de acht ste finales van de Champions Lea gue (0-2) de volgende ronde uit het hoofd zetten. ARSENAL FC BARCELONA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16